UWAGA!

Trzeci plebiscyt dla widzów kina Światowid

Elbląg, "Joanna" - jeden z filmów, na który można oddać głos
"Joanna" - jeden z filmów, na który można oddać głos

Kino Światowid ogłasza trzeci już plebiscyt dla widzów. Spośród pięciu tytułów mogą wybrać ten, który znajdzie się w repertuarze.

Zasady plebiscytu: elblążanie głosują na film mailowo (kino@swiatowid.elblag.pl) do 21 listopada. Spośród głosujących zostaną wylosowani ci, którzy otrzymają zaproszenia do kina.
      
       1. Sekret jej oczu
       dramat/kryminał/thriller, Argentyna, Hiszpania, 2009, 127 min.
       Reż. Juan Jose Campanella
       Laureat Oscara 2010 w kategorii film nieanglojęzyczny
      
       Benjamín Espósito nie może zapomnieć o zbrodni, która wydarzyła się przed dwudziestu pięciu laty. Jako dojrzały mężczyzna postanawia wrócić do wydarzeń sprzed lat. Decyzja ta zmieni jego postrzeganie przeszłości, a także zaważy na jego przyszłości.
      
       2. Hej skarbie
       dramat, USA, 2008, 110 min.
       Reż: Lee Daniels
       Laureat Oscara 2010 r. w kategorii: aktorka drugoplanowa
       Nominowany do Złotych Globów i Złotej Palmy 62. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes
      
       Clareece „Precious” Jones to szesnastoletnia otyła, czarna dziewczyna, która mieszka w Harlemie pod koniec lat osiemdziesiątych. Nie dość, że jest po raz drugi w ciąży, w dodatku z własnym ojcem, który regularnie ją gwałci, to jeszcze matka bije ją i poniża. W domu nikt nie pracuje, a rodzina utrzymuje się tylko i wyłącznie dzięki pomocy socjalnej. Precious nie potrafi płynnie czytać i pisać, a poza tym zostaje wyrzucona ze swojego liceum. Dziewczyna nienawidzi samej siebie, a odskocznią od nieznośnej codzienności jest dla niej świat własnej wyobraźni. Zupełnie załamana i pozbawiona jakiejkolwiek nadziei Precious, pewnego dnia postanawia walczyć o lepsze jutro dla siebie i dwójki swoich dzieci. I nic jej w tej walce nie powstrzyma!
       W obsadzie filmu pojawiają się muzycy: Mariah Carey, Lenny Kravitz oraz obsypana nagrodami za rolę drugoplanową Mo’Nique.
      
       3. Mary i Max
       animacja, Australia, 2008, 92 min.
       Reż. Adam Elliot
      
       Historia niespodziewanej przyjaźni dwójki, korespondujących ze sobą, ludzi. Mary to samotna, pulchna ośmiolatka mieszkająca na przedmieściach Melbourne. Max ma czterdzieści cztery lata i jest niezmiernie otyłym nowojorczykiem, cierpiącym na syndrom Aspergera. Ich przyjaźń jest na tyle silna, że utrzymuje się mimo tego, że dzieli ich ogromna różnica wieku oraz dwa kontynenty.
      
       4. Chloe
       dramat/thriller, Kanada, USA, 2009, 96 min.
       Reż: Atom Egoyan
      
       Pewna pani doktor podejrzewa, że jej mąż ją zdradza. Nie posiadając ostatecznego dowodu postanawia wynająć luksusową prostytutkę. Kobieta ma uwieść jej męża i przetestować tym samym jego wierność. Jednak w wyniku splotu niespodziewanych wydarzeń, rodzina pani doktor znajdzie się w niebezpieczeństwie.
      
       5. Joanna
       dramat/romans, Polska, 2010, 105 min.
       Reż: Feliks Falk
       Złote Lwy w Gdyni 2010 za najlepszą reżyserię i scenariusz dla Feliksa Falka
      
       II wojna światowa. Ocaloną z łapanki siedmioletnią Różę znajduje kelnerka, Joanna. Postanawia przygarnąć dziewczynkę. Dzięki podjętym środkom ostrożności, nikt niczego nie podejrzewa. Niespodziewanie, w środku nocy do mieszkania Joanny wpada Kripo, dwóch polskich policjantów i niemiecki major. Róża na szczęście chowa się. Joanna spodobała się niemieckiemu oficerowi, który pożycza od niej francuskie wydanie powieści „Czerwone i czarne” Stendhala. Gdy po kilku dniach wraca zwrócić pożyczoną książkę, od strony kuchni dobiega cichy kaszel, zdradzający obecność dziewczynki...
      
Anna Kleina, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama