UWAGA!

Urodziny multipleksu

 Elbląg, Urodziny multipleksu

W najbliższy weekend elbląskie Multikino obchodzić będzie drugie urodziny. Z tej okazji na widzów multipleksu czekają liczne atrakcje m.in. wyjątkowy maraton, koncert, konkursy oraz urodzinowy tort.

- Najbliższy weekend w Multikinie zapowiada się wyjątkowo - zapowiada Aneta Michalska, pracownik elbląskiego multipleksu. - Dokładnie 12 sierpnia przypada druga rocznica powstania Multikina w Elblągu. Od tego czasu miłośnicy filmów mogą w sześciu salach oglądać najnowsze premiery, uczestniczyć w imprezach kinowych, transmisjach i maratonach.
     Świętowanie drugich urodzin rozpocznie się w piątek 10 sierpnia Urodzinowym Nocnym Maratonem Filmowym. Podczas maratonu zobaczyć będzie można filmy: po raz pierwszy na ekranach „Rocky Balboa”, premierowo „Next” oraz „300”.
     Następnego dnia, w sobotę 11 sierpnia, dla widzów Multikina przygotowano konkurs „Szczęśliwe bilety”, podczas którego będzie można wygrać wiele cennych nagród (MP3, płyty DVD, zaproszenia do restauracji oraz Multikina, akcesoria komputerowe, gadżety filmowe itp.).
     W niedzielę 12 sierpnia będzie można odbyć muzyczną podróż z zespołem Veki, wziąć udział w licznych konkursach oraz posmakować urodzinowego tortu.
     
     Rocky Balboa
     Trzydzieści lat temu był człowiekiem bez przyszłości, wysługującym się drobnemu gangsterowi z południowej dzielnicy Filadelfii. Ślepy los dał mu szansę wyjścia na ring z ówczesnym mistrzem Apollo Creedem. Miał tylko utrzymać dystans. Tymczasem jego odwaga i wytrwałość, zarówno w życiu, jak i na ringu, dała nadzieję milionom. Teraz, kiedy sława przeminęła, Rocky Balboa, niegdyś Włoski Rumak, spędza wieczory, opowiadając o starych dziejach w swej restauracji nazwanej na cześć jego zmarłej żony, za którą cicho tęskni. Syn nie chce spędzać z nim czasu, jest zbyt zajęty własnym życiem. Czas i ciosy poobijały Rocky'ego, zdeformowały jego pięści, pochyliły ramiona i odebrały wszystko poza tymi starymi historiami, ale w głębi duszy pozostał sobą. Wojownikiem. Wkrótce los daje mu kolejną szansę zaprezentowania się na ringu.
     Scenariusz i reżyseria Sylvester Stallone. Obsada: Sylvester Stallone, Milo Ventimiglia, Burt Young. USA 2006.
     
     Next
     Cris Johnson urodził się z niezwykłą umiejętnością widzenia przyszłości. Szybko okazało się jednak, że ten dar będzie dla niego przekleństwem. Zamknięty w sobie i zastraszony badaniami, które przeszedł w dzieciństwie z powodu swych zdolności, żyje pod zmienionym nazwiskiem w Las Vegas, obstawiając drobne zakłady hazardowe. Kiedy grupa terrorystów grozi zdetonowaniem nuklearnego ładunku w Los Angeles, rząd przypomina sobie o istnieniu Johnsona i wysyła agentkę FBI, by jeszcze raz nakłoniła go do współpracy. Czy jego dar wystarczy, by uratować miliony ludzi i czy cena, którą sam będzie musiał za to zapłacić nie będzie zbyt wysoka? Czas, który pozostał na decyzję, odmierza nieubłaganie zegar uzbrojonej bomby atomowej...
     Reżyseria Lee Tamahori, scenariusz: Gary Goldman, Jonathan Hensleigh, Paul Bernbaum. Obsada: Nicolas Cage, Julianne Moore, Jessica Biel, Thomas Kretschmann. USA 2007.
     
     300
     Pełna energii i tragizmu opowieść o bitwie pod Termopilami, podczas której król Spartan Leonidas wraz z trzystoma wojownikami stawił czoła ogromnej armii perskiej pod wodzą króla Kserksesa. Spartanie walczyli do ostatniego wojownika, a ich odwaga i męstwo stały się wzorem dla wszystkich Greków, inspirując ich do zjednoczenia się i wspólnego odparcia Persów, a także wlewając w nich ducha demokracji. Epicki obraz o odwadze, namiętności, umiłowaniu wolności oraz poświęceniu, które kierowały czynami bohaterskich spartańskich wojowników podczas jednej z najsłynniejszych bitew w historii świata.
     Reżyseria: Zack Snyder, scenariusz: Michael Gordon, Kurt Johnstad, Zack Snyder. Obsada: Gerard Butler, Lena Headey, Dominic West, David Wenham, Vincent Regan, Andrew Pleavin. USA 2007.
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama