UWAGA!

Zaduszki w kinie

Elbląg, Nosferatu F. C. Murnaua
Nosferatu F. C. Murnaua

Zaduszki, Dziady, Dzień Zmarłych, Halloween – święta pogańskie i chrześcijańskie – różne kultury, różne sposoby obchodzenia. Łączy je jedno – ich tematem przewodnim jest śmierć. Światowid zaprasza na „Zaduszki w kinie”.

Kino Światowid zaprasza wszystkich, którzy dni poświęcone w polskiej kulturze zmarłym i ich duszom chcą spędzić w inny niż zwykle sposób – na noc pełną niesamowitych wrażeń z najlepszymi filmami grozy i muzyką na żywo.
       – Zaduszki muzyczno-filmowe organizujemy w naszym kinie od kilku dobrych lat – mówi Natalia Klonowska z kina Światowid. – Były jazzowo-filmowe, były z filmami mającymi zainspirować do spędzenia tego okresu w zadumie i refleksji, były z horrorami. W tym roku zapraszamy na klasykę filmu grozy i współczesne próby kontynuacji gatunku.
       W sobotę 31 października w programie znajdą się: arcydzieło kinematografii niemieckiej, które na stałe wpisało się w historię horroru – „Nosferatu, symfonia grozy” – F. C. Murnaua – film niemy z akompaniamentem w wykonaniu Michała Hajduczeni, absolwenta kontrabasu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz wydziału wokalnego. Będzie też kontynuacja kultowego filmu Murnaua z Willemem Dafoe i Johnem Malkovichem w rolach głównych – „Cień Wampira” w reżyserii Eliasa Merhige’a.
       - A wszystko to w zaduszkowej scenerii i atmosferze grozy – zapowiada Katarzyna Mielnicka z kina Światowid. – Przewidujemy też poczęstunek dla gości utrzymany w klimacie wydarzenia.
       Bilet na „Zaduszki w kinie” kosztuje 20 zł. Impreza rozpoczyna się o godz. 19, zakończy ok. godz. 23.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • swietny pomysl, kolejny swietny film (ostatnio Gabinet dr Caligari) z muzyka na zywo, niestety czas mi nie pozwoli tego dnia akurat zajsc, zaluje. Tak czy inaczej pochwalam inicjatywe poraz kolejny.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    trujące rytuały(2009-10-18)
Reklama