UWAGA!

Na straszny maraton

 Elbląg, Kadr z filmu „Droga bez powrotu”.
Kadr z filmu „Droga bez powrotu”.

W piątek 18 maja o godz. 22 Multikino zaprasza nieustraszonych widzów na Nocny Maraton Filmowy. W programie trzy horrory: „Teksańska masakra piłą mechaniczną”, „Droga bez powrotu” i pierwsza część filmu „Wzgórza mają oczy”. Sprawdź, czy wygrałeś zaproszenie.

Teksańska masakra piłą mechaniczną
     20 sierpnia 1973 r. patrol policji został wysłany do mieszkającego na odludziu Thomasa Hewitta, byłego pracownika lokalnej rzeźni w Travis County, w Teksasie. Policjanci nie byli przygotowani na widok, który tam zastali. To, co znaleźli, przekroczyło ich najśmielsze oczekiwania - były to rozczłonkowane zwłoki około 33 ofiar. Makabryczne odkrycie dogłębnie wstrząsnęło opinią publiczną. Nosząc na twarzy groteskową maskę, zrobioną ze ściągniętej skóry twarzy zamordowanych ofiar, i z elektryczną piłą w ręce, zabójca, znany odtąd jako Skórzana Twarz, zdobył niechlubną popularność, kiedy to sensacyjne nagłówki gazet w całych Stanach zaczęły głosić: „Naród zaszokowany makabrycznym znaleziskiem - masakra w Teksasie”.
     Reżyseria Marcus Nispel, scenariusz Eric Bernt, Scott Kosar. Obsada: Jessica Biel, Jonathan Tucker, Eric Balfour, Erica Leerhsen, Mike Vogel. USA 2003.
     
     Droga bez powrotu
     Chris ma za trzy godziny spotkanie w sprawie pracy. Jednak gdy wypadek blokuje ruch na autostradzie i zapowiada się sześciogodzinny przymusowy postój, zdecydowany za wszelką cenę dotrzeć na spotkanie Chris zawraca. Kończy mu się paliwo, postanawia więc skrócić sobie drogę polnym traktem, który zdaje się prowadzić do autostrady. Droga wygląda na rzadko uczęszczaną, ale Chris widzi w niej tylko szansę na wydostanie się z korka. Jadąc krętą, pylistą drogą, traci na zakręcie kontrolę nad autem i nie zdążywszy wyhamować wpada na grupę młodych ludzi, którzy stoją bezradnie nad swoim samochodem z przebitymi oponami. Na szczęście nikt nie zostaje ranny. Odkrywają drut kolczasty rozciągnięty w poprzek drogi. Ktoś zostawił go tam naumyślnie.
     Reżyseria Rob Schmidt, scenariusz Alan B. McElroy. Obsada: Desmond Harrington, Eliza Dushku, Emmanuelle Chriqui, Jeremy Sisto. USA 2003.
     
     Wzgórza mają oczy
     Z okazji rocznicy ślubu nieokrzesany policyjny detektyw z Cleveland „Big Bob” Carter zabiera swą gadatliwą żonę Ethel i resztę rodziny na wyprawę do Kalifornii, w nadziei, że wspólna podróż pomoże naprawić nadszarpnięte więzi rodzinne. Podczas wyprawy Carterowie wjeżdżają na bezludną przestrzeń pustyni, gdzie na przestrzeni wielu mil wszystko wydaje się martwe. Kiedy pojawiają się kłopoty z samochodem, wszyscy orientują się, że popadli w spore tarapaty, nie mogąc liczyć na niczyją pomoc, z coraz bardziej doskwierającym słońcem. A kiedy przygotowują się do walki o przetrwanie na pustyni, pojawia się jeszcze gorsze zagrożenie - wbrew pierwszym odczuciom wcale nie są tu sami. Wśród wzgórz otaczających pustynię ukrywa się jeszcze jedna grupa ocalałych: bezustannie głodny, żądny krwi klan mutantów - przerażające potomstwo grupy górników, zapomnianych tu w czasach, kiedy na pustyni przeprowadzano testy jądrowe, którego nic nie powstrzyma przed sięgnięciem po Carterów.
     Reżyseria Alexandre Aja, scenariusz Alexandre Aja, Gregory Levasseur. Obsada: Ted Levine, Aaron Stanford, Vinessa Shaw, Kathleen Quinlan, Laura Ortiz. USA 2006.
     
     Podwójne zaproszenia na maraton wygrali: Anna Maszaro i Robert Kopeć. Gratulujemy. Potwierdzenie wysłaliśmy mailem.
oprac. OK

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Konkursy

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama