UWAGA!

Spotkaj się z Antonim Liberą!

2009-08-26
Aktualizowany 2009-08-27 10:30
Elbląg, Antoni Libera
Antoni Libera

W czwartek 27 sierpnia kolejne wydarzenie w ramach tegorocznej edycji Elbląskich Nocy Teatru i Poezji - spotkanie z pisarzem Antonim Liberą. Dla naszych Czytelników mamy dwa pojedyncze zaproszenia. Sprawdź, czy wygrałaś/wygrałeś!

W czwartek o godz. 18 w Galerii Nobilis w Światowidzie rozpocznie się spotkanie literackie z pisarzem Antonim Liberą. Poprowadzi je dziennikarz Rzeczpospolitej Krzysztof Masłoń.
       - Spotkanie ma uświadomić publiczności, iż tworzyć można zacząć niezależnie od wieku, że nigdy nie jest za późno, by zadebiutować - mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny festiwalu.
       Antoni Libera swoim pierwszym utworem literackim wywołał niezwykłe zamieszanie na polskiej scenie literackiej - wszak nie co dzień zdarzają się debiuty pięćdziesięciolatków i to debiuty w takim stylu. Powieść „Madame” wygrała konkurs prozatorski wydawnictwa Znak, Libera został nominowany do największej polskiej nagrody literackiej (Nike 1999) i uhonorowany nagrodą im. Andrzeja Kijowskiego. Utwór wydano m.in. w USA, Niemczech, Japonii i na Węgrzech.
       Spotkanie z artystą oraz dyskusję na temat treści i stylu literackiego, a także ich wpływu na ocenę prac przez najważniejszego i ostatecznego krytyka - publiczność poprowadzi dziennikarz Rzeczpospolitej Krzysztof Masłoń. Jednym z celów ma być próba pozyskania odpowiedzi na pytanie: czy dać się skomercjalizować, czy też być wiernym indywidualnemu stylowi ryzykując pozostanie na zawsze w cieniu?
      
       Zaproszenia wygrali Aurelia Chmielewska i Arek Ulfik. Gratulujemy. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
      
_
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama