UWAGA!

Taneczny maraton

Elbląg, Kadr z filmu „Dirty Dancing”
Kadr z filmu „Dirty Dancing”

W piątek o godz. 21 Multikino zaprasza na kolejny nocny maraton filmowy. Tym razem będzie to roztańczony wieczór pełen gorącej muzyki, a w nim trzy filmy – „Zatańcz ze mną”, „Chicago” i „Dirty Dancing”. Sprawdź, czy wygrałaś zaproszenie.

„Zatańcz ze mną”
     Prawnik z Chicago John Clark wiedzie niemal idealne życie. Ma piękną żonę, którą kocha, odniósł sukces zawodowy, wychował dwójkę wspaniałych dzieci. I teraz… dzień pracy zawsze wygląda tak samo, dojazd do niej jest męczący, a rodzina nie ma czasu, by wspólnie spędzać czas. John zastanawia się, czy tak już będzie zawsze? Pewnego wieczora, wracając z pracy, wysiada bez namysłu z pociągu. Nie mówiąc nikomu, w tajemnicy, zaczyna uczęszczać na lekcje tańca. Wkracza w nowy w świat pełen emocji, muzyki, nowych przyjaźni i namiętności. Całe życie tego poważnego człowieka ulega zmianie.
     Reżyseria Peter Chelsom, scenariusz (na podstawie japońskiego scenariusza autorstwa Masayuki Suo) Audrey Wells. Obsada: Richard Gere, Jennifer Lopez, Susan Sarandon, Stanley Tucci. USA 2004.
     
     „Chicago”
     Opowieść o seksie, morderstwie, zazdrości i jazzie. Historia ponętnej, wodewilowej piosenkarki Roxie Hart, która, osadzona w więzieniu za zabójstwo swojego kochanka, stanie się obiektem podziwu dzięki pomocy niezbyt uczciwego prawnika.
     Reżyseria Rob Marshall, scenariusz (na podstawie musicalu Boba Fosse) Bill Condon. Obsada: Renee Zellweger, Catherine Zeta-Jones, Richard Gere. USA 2002.
     
     „Dirty Dancing 2”
     Hawana, listopad 1958 roku. Osiemnastoletnia Katey Miller przeprowadza się wraz z rodziną na Kubę, gdzie ojciec otrzymuje intratną posadę. Katey ma nadzieję zaprzyjaźnić się z pozostałymi amerykańskimi nastolatkami mieszkającymi, tak jak ona, w ekskluzywnym Hotelu Oceana. Poznaje jednak kelnera - młodego Kubańczyka Javiera, który okazuje się być rewelacyjnym tancerzem. Katey postanawia nauczyć się gorących i przesyconych erotyzmem ruchów tanecznych, które Javier ma we krwi i namawia go do uczestnictwa w prestiżowym konkursie tańca w klubie The Palace.
     Reżyseria Guy Ferland. Obsada: Diego Luna, Romola Garai. USA 2004.
     
     Przy okazji maratonu filmowego w Multikinie odbędzie się wyjątkowy turniej tańca na automacie - Step Step Revolution. SSR to gra wywodząca się, jak wszystkie komputerowe szaleństwa, z Japonii. Zadaniem gracza jest wciskać odpowiednie klawisze w rytm muzyki. Na początku wydawać się to może zajęciem nudnym i banalnie prostym, ale to pozory. Gra wciąga od pierwszego momentu.
     
     Pojedyncze zaproszenia na maraton wygrały Angelina Fedoruk i Beata Rzepczyńska. Gratulujemy. Powiadomienia wysłaliśmy mailem.
     
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama