UWAGA!

Tu es Petrus

Elbląg, Tu es Petrus

W poniedziałek w Światowidzie w ramach cyklu „Od klasyki do metalu...” zaprezentowane zostanie oratorium „Tu es Petrus” zadedykowane papieżowi Janowi Pawłowi II. Sprawdź, czy wygrałeś zaproszenie.

- „Tu Es Petrus” to poetycka opowieść o trzech najważniejszych tajemnicach tego świata: Tajemnicy Stworzenia, Tajemnicy Krzyża i Tajemnicy Miłości" – mówi autor utworu Zbigniew Książek - To poetycka opowieść o następcy Piotra – Janie Pawle II, któremu przyszło w swoim życiu i pontyfikacie zmierzyć się z powyższymi kwestiami. O Papieżu, który podążył drogą Ukrzyżowanego i z pokorą poniósł krzyż cierpienia, krzyż życia, krzyż wiary i krzyż bólu.
     Premiera oratorium miała miejsce 14 maja 2005 r. w Amfiteatrze „Kadzielnia” w Kielcach. 2 lipca odbyła się premiera teledysku do piosenki „Niech mówią, że to nie jest miłość”, która pochodzi z oratorium. 20 sierpnia ta sama piosenka zdobyła pierwsze miejsce i tytuł przeboju lata na tegorocznym festiwalu w Sopocie.
     W poniedziałek o godz. 19 w Światowidzie będzie można zobaczyć filmowy zapis premierowego koncertu „Tu es Petrus”. Podczas oratorium niezwykłe utwory wykonali m.in. Joanna Słowińska, Olga Szomańska, Maciej Miecznikowski oraz Janusz Radek. Kompozytorem i dyrygentem jest Piotr Rubik. Bilety w cenie 7 zł do nabycia w kasie kina. Rezerwacja telefoniczna pod numerem: 055 611 20 68.
     Pojedyncze zaproszenia na oratorium wygrali: Małgorzata Porowska i Piotr Piotrowski. Gratulujemy. Powiadomienia wysłaliśmy mailem.
     
     
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama