UWAGA!

W stronę morza

Elbląg, W stronę morza

Dziś kolejny wieczór Tygodnia z „Rzeczpospolitą”, tym razem obejrzymy przejmujący dramat w reżyserii Alejando Amenabara „W stronę morza”. Sprawdź, czy wygrałeś zaproszenie.

Ramon Sampedro, były marynarz od 30 lat jest sparaliżowany i przykuty do łóżka. Jego jedynym obrazem świata jest morze widziane z okna sypialni. Morze przynosi mu wspomnienie wolności oraz wypadku, który odebrał mu szansę na szczęśliwe życie. Mimo że otoczony miłością rodziny, marzy wyłącznie o doprowadzeniu swojego życia do godnego końca. Sąd odmawia jednak wydania zgody na przerwanie jego cierpień. Świat Ramona zmienia się pod wpływem dwóch kobiet: Julii, prawniczki, która prowadzi jego sprawę, oraz sąsiadki Rosy. W 1998 roku Sampedro odmówił przyjmowania leków, a kaseta wideo z jego agonią obiegła cały świat.
     Reżyseria Alejandro Amenabar. Scenariusz Alejandro Amenabar i Mateo Gil. Obsada: Javier Bardem, Belen Rueda, Lola Duenas, Mabel Rivera. Hiszpania 2004.
     Pojedyncze zaproszenia na film wygrali Gabriela Szulc i Piotr Chrzanowski. Gratulujemy. Powiadomienia wysłaliśmy mailem.
     
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama