UWAGA!

1100 zakażonych w Elblągu

 Elbląg, 1100 zakażonych w Elblągu

W Elblągu ponad 2 tysiące osób jest na kwarantannie, 1,1 tys. ma obecnie potwierdzone zakażenie koronawirusem. Dzisiaj przybyło kolejnych 57 przypadków, jest też 16 nowych ozdrowieńców.

Z raportu Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że w całym regionie stwierdzono 618 nowych przypadków zakażeń i 304 przypadki ozdrowień. Najwięcej zakażeń w Olsztynie (92), powiecie działdowskim (65), ostródzkim (63) i Elblągu (57). W powiecie braniewskim są 22 nowe potwierdzone przypadki, w powiecie elbląskim – 10.

W Elblągu wyzdrowiało 16 osób, podobnie w powiecie elbląskim, a w braniewskim – 7. W województwie zmarło 15 osób zakażonych koronawirusem, wśród nich 86-letnia elblążanka, przebywająca w Szpitalu Miejskim. W tej placówce zmarł też 68-letni mężczyzna z powiatu ostródzkiego.

- Według danych elbląskiego Sanepidu 1102 osoby z terenu miasta mają potwierdzone zakażenie koronawirusem, 2087 osób objętych jest kwarantanną. Mamy też kolejnych 16 ozdrowieńców – informuje prezydent Elbląga w komunikacie dotyczącym miasta za ostatnia dobę.

W kraju w sumie stwierdzono 25221 nowe przypadki zakażeń. Najwięcej w województwie śląskim (ponad 4 tys.), wielkopolskim (ponad 3 tys.) i małopolskiem (ponad 2,9 tys.). Zmarło 430 osób, w tym z powodu Covid-19 - 75 osób, pozostałe zakażone osoby miały choroby współistniejące. Od początku pandemii w całym kraju stwierdzono ponad 618 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusa, zmarło 8805 osób.

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama