UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Jak w grudniu wejda obostrzenia i zakaz wstępu do galerii handlowych bez paszportu covidowego to zaraz lenie i niedowiarki polecą się szczepić.
 • Wierzę w covid ale się nie zaszczepię, ,Myślę więc jestem ''
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  43
  35
  Nie szczepię się(2021-11-24)
 • Wszystko można kupić online :)Ciekawe jak zamkną nieszczepionych na kogo wówczas covidioci będą zganiać rozprzestrzenianie się zarazy? Ptaszki was będą zarażały??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  14
  unikam szczepów bo zoznoszą(2021-11-24)
 • @unikam szczepów bo zoznoszą - Pewnie będzie wina Tóska
 • Bat na "nieobowiązkowe"szczepienia działa w Austrii kolejki do szczepień jak na gierka w Polsce. Nam to nie grozi rząd patrzy w tylko w słupki. Słupki poparcia nie słupki statystyki chorych. Nic nie wejdzie w grudniu, żadne obostrzenia w Galeriach Handlowych nie bądź dzieckiem. VAT, CIT i PIT z sektorów handel detaliczny (prezenty, choinki etc. i boom na świąteczną żywność)z grudnia to kopalnia i żyła złota dla rządu.
 • Człowieku, zadaj Sobie pytanie - jaki pożytek masz z tych szczepień? Zaszczepieni też się zarażają, mogą zarażać innych. Oficjalnie mówi się, że dzięki szczepieniom ludzie łagodniej przechodzą zakażenie, ale jak to sprawdzić? Powiesz pewnie, że liczba hospitalizacji jest mniejsza (tak głoszą w TV). Jest to prawda, ale jaki wpływ ma na to szczepienie? Osoby zakażone obecnie mogły już przechodzić wcześniej wirusa i to wzmocniło ich układ odpornościowy. Ci, którzy nie przechodzili wcześniej nie są żadnym dowodem, gdyż nie wie nikt, w jaki sposób przeszliby zakażenie bez szczepionki. Wniosek z tego jest prosty-kto się boi, że będzie ciężko przechodził zarażenie, niech się zaszczepi. Kto się tego nie boi, niech ma prawo odmówić szczepienia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  6
  Cogitans(2021-11-24)
 • @Cogitans - Jakie cudowne nawrócenie. .. Odpowiedziałeś sobie na pytanie i mamy zwrot akcji, jednak zaczynasz dostrzegać sens szczepień w formie lekkiego przebiegu choroby. Liczba hospitalizacji jest kosmicznie wysoka więc nie wmawiaj bez sensu nikomu co Ci odpowie bo się zaorałeś. Na poparcie Twojego nowego światopoglądu, najnowsze dane z Izraela: odsetek osób hospitalizowanych jest wręcz śladowy. To oznacza, że szczepionki działają i spełniają swoją funkcję. Do 12 listopada trzecią dawką szczepionki przyjęło w Izraelu ponad 4 mln osób. Koronawirusem zaraziło się 10 tys. 600 z nich, czyli 0,26 proc.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  15
  Darecki42(2021-11-24)
 • @Darecki42 - Ja się nawróciłem? Z czego na co? Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek zabraniał komukolwiek przyjmować szczepionki. Kto ma ochotę - niech przyjmuje, a kto nie - niech go nikt nie zmusza i nie piętnuje. Druga sprawa, to nie stwierdzam, że dzięki szczepionce lekko się przechodzi zakażenie. Tak twierdzą niektórzy, ale nie podają żadnych sensownych argumentów za tym. Jedyny, jaki słyszałem, to fakt, że liczba hospitalizacji jest mniejsza. Zasadniczo - żaden to argument. Podsumowując - moje zdanie na ten temat jest takie, że każdy, kto ma ochotę, ten może brać szczepionkę dowolną ilość razy. Kto nie ma ochoty może nie brać jej wcale. Jedni do drugich nie mogą mieć pretensji w związku z ich decyzją. Mogą jedynie przedstawiać argumenty, które ich skłoniły do jej podjęcia - z szacunkiem i poszanowaniem godności drugiego człowieka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  3
  Cogitans(2021-11-24)
 • @Cogitans - Podzielam zdanie tylko jest małe ale. Za te szczepionki ktoś musi płacić koncernom czyli każdy z nas ponosi koszt tego kabaretu zwanego pandemią!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  2
  pacjencik(2021-11-24)
 • @pacjencik - Koszt szczepionki to ok 20 $. Jakie są koszty leczenia niezaszczepionych skoro leżą czasem tygodniami pod drogim sprzętem ? Ja mogę zapłacić za szczepionkę. Czy oszołomy antyszczepy mają godność by płacić za swoje leczenie czy brak wam konsekwencji i honoru ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  16
  Ciekawy(2021-11-24)
 • @Ciekawy - Naprawdę koszt szczepionki pogrążył ten kraj budżetowo myślenie w skali mikro i klapki na oczach. Od dawki 20$ no to robi się pieniądz 3,2 mld zł przy 3 dawkach dla każdego Polaka ale koszt szczepień to akurat jest mały promil strat i upadku ekonomicznego po tej całej pandemii. Do firm w ramach tarcz PFR trafiło 172,6 mld zł poinformowała PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Koszty prawdziwe koszty poniosą pokolenia naszych dzieci zanim ten kraj odrobi miliardowe tarcze, straty, upora się z inflacją spowodowaną sztucznym dodrukiem pieniądza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  Kibiczobowiązkowymloginem(2021-11-24)
 • @pacjencik - Gdyby patrzeć w ten sposób, to trzeba byłoby zmienić system opieki zdrowotnej (za czym jestem). Każdy z nas korzystać z niego może w jakimś zakresie-mniejszym lub większym. Palacze, Ci którzy się niezdrowo odżywiają, Ci którzy są ciągle polamani itd. Itp. Dopóki nie zmieni się system, to mamy jak mamy. W obecnym zatem systemie, każdy, kto chce może skorzystać ze szczepionki. Ja nikomu nie bronię. Nie chce jednak, żeby ktokolwiek narzucał komukolwiek to. Nie jest ani zdrowe ani zasadne ani nawet zgodne ze sprawiedliwością. Szczepionka nie chroni przed zakażeniem, a zatem przyjęcie jej czy brak przyjęcia nie wpływa w żaden sposób na bezpieczeństwo drugiej osoby. Mogę przyjąć i zarażać, mogę nie przyjąć i zarażać. Nie ma tu reguły. A zatem przyjmuje ja tylko dla siebie. Mogę więc swobodnie decydować, czy tego chce czy nie. I nikomu nic do tego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  Cogitans(2021-11-24)
 • @Cogitans - Mądrze prawisz. Ale logika już dawno się skończyła w tym kraju. Wojenki na dole, wojenki na górze. Ni stąd ni zowąd przyjmujemy model szwedki. Lockdown jednak wygaszał fale bo nie miał kto z kim się zbytnio wymieniać wirusem. Prosty przykład sąsiednich krajów, Szwecja luzem szła po covid, Norwegia obostrzeniami i wynik 9:1 w skali umieralności w tych krajach. Na niekorzyść Szwecji. Widać w Polsce, że ile potrzeba tyle łóżek dostawimy w szpitalach byle nie rozjuszyć zakazami skrajnie antyszczepionkowych ruchów. A, że dziennie wymierają ludzie masowo to się kiedyś wyrówna. Państwo pokaże swoją opiekuńczość. Nikt nikomu tej szczepionki pozornie nie narzuci ale tak życie uprzykrzy jakby niezaszczepiony był największym zagrożeniem co jest chore. Systemu ochrony zdrowia akurat nie zmienisz. System opieki zdrowotnej był, jest i będzie chory i upośledzony. W tej samej kolejce na przeszczepy wątroby czekają Ci potrzebujący i Ci co sami sobie zapracowali na to alkoholizmem. Podobnie NFZ funduje kosztowne operacje zmniejszania żołądka grubasom, którzy sami sobie zapracowali na swoją tuszę zagrażającą czasem życiu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Kibiczobowiązkowymloginem(2021-11-24)
 • @Darecki42 - Oj durniu szczekasz jak sprzedajne media. Szczepimy się moja ci dam dwa lata i nie ma już ciebie. Wielka Brytania rok wcześniej 20tys chorych 75 % wyszczepów dziś 39 tys chorych widzisz sens keczupowania. Widzisz to co co szklany Bóg powie, nawet tego nie sprawdzisz myślisz telewizorem i twój los już jest przesądzony. Kiedyś to zobaczysz, ale będzie za późno. Izrael to ma 90%chorych zakeczupowania.
 • A teraz wytłumacz mi, po co ja mam chodzić do galerii handlowych? Przecież od lat można wszystko kupić przez internet. To jest właśnie poziom antymaseczkowców: imprezki i łażenie bez celu po galeriach handlowych. Czy wy macie w ogóle jakieś zainteresowania?
 • A Twoje wypociny skąd pochodzą nie z mediów ? Bijesz cyferkami ale o niskiej umieralności siedzisz cicho niewygodny temat dla foliarza. Połącz kropki jak ma się szczepienie do poziomu umieralności i ciężkich zachorowań. Brednie możesz sobie wypisywać o Izraelu, pokazali niedowiarkom czarno na białym jak jest. 0,26% zaszczepionych zapadło na covid. Badanie na dużej populacji Izraela - 4mln osób po III dawce. Koniec tematu. Brednie o tym jak zapadniemy wszyscy na raka tkanek miękkich są dla mitomanów. Wykres agencji europejskich obrazujący jak ma się Polska na 5 miejscu od końca bo nie umiemy wyjść z 50% poziomu zaszczepionych z górę vs kraje z wysokim poziomem szczepień też pewnie uważasz za sfałszowany. Idź żyj w lesie, bez leków, medycyny i zdobyczy cywilizacji ale nam oszczędź tych bredni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  4
  Darecki42(2021-11-25)
 • Zamknąć szkoły, bo nauczyciele i uczniowie są największym skupiskiem covid.
Reklama