UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Największą głupotą jaką wymienia się w komentarzach są stwierdzenia, że umierają tylko starsi i posiadający, jak to się oficjalnie określa, choroby towarzyszące. A to są przecież ludzie, którzy mogliby żyć, gdyby ktoś, kto być może nie przestrzegał zasad reżimu sanitarnego, ich nie zaraził. I co to znaczy, że miał chorobę towarzyszącą. Przykładowo jest cukrzykiem, ma problemy sercowe czy jest w trakcie leczenia choroby nowotworowej, ale przestrzega zaleceń lekarzy, stosuje się do zasad higieny i mógłby żyć nawet do powiedzmy stu lat. Tak więc nie żyje bo go zakażono, a przecież nakazy sanitarne głównie są po to aby nie doprowadzać do zakażeń innych. Jest mi po prostu wstyd, że moi rodacy są tak brutalni i pozbawieni szacunku wobec innych. Sposób jaki my teraz jako naród prezentujemy w tym zagrożeniu hańbi nas i nie pozwala myśleć z nadzieją o przyszłości.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    1
    Jest źle, będzie strasznie.(2020-06-17)
  • @Jest źle, będzie strasznie. - O jakim zagrożeniu i niby czym ty bredzisz. No ale dyskusja z tego rodzaju geniuszami przedstawiając im konkretne argumenty mija się z celem, bo przypomina klasyczne kopanie się z koniem. Do takich ludzi i tak nic nie dotrze, bo zamiast mózgów, mają w głowach telewizory. I to jest dopiero Hańba przez duże H, ale tego również nie pojma, bo to wszystko ich przerasta. W kłamstwie jest im po prostu łatwiej żyć, bo za nic osobiście nie muszą brać odpowiedzialności. Oduczobo ich tego w PRL Bis, dokładnie w ten sam sposób, jak Oduczobo ich myslenia
  • @Black - Masz jakiś argument na to, że nie trzeba się bać epidemii, to go po prostu zwięźle i jasno napisz, a nie wysnuwasz jakieś gorzkie żale
  • @yelou - Ja mam argument. .. tylko, że Ty i tak go nie zrozumiesz. Ale napisze. statystyka wskazuje, że zagrożone są osoby, które mają powyżej 60lat i/lub są chory na inne choroby(rozne). Cześć społeczeństwa może mieć obawy i te część należy chronić, izolować, pomagać jej. Pozostała część nie ma się czego obawiać (zasadniczo). Dlaczego osoby, które nie należą do grupy ryzyka mają żyć jak pustelnicy, nie mogą pracować, zarabiać, po prostu normalnie żyć? Jeśli ktoś się boi. .. jest w grupie ryzyka. .. to niech się izoluje. .. Chroni. .. pozostali niech mają możliwość odrabiania siebie i tak na prawdę innych. .. niech korzystają z życia. .. a Ci z grupy ryzyka i Ci którzy się boją, niech żyją tak, jak uważają za słuszne. .. nie chcą ryzykować, to niech siedza w domu. .. w tej sytuacji Państwo powinno zapewnić im pomoc. .. ot tyle. .. żadnej filozofii tu nie ma. .. dzięki temu Państwo nie traci. .. ludzie nie tracą. .. i każdy ma to, czego chce. .. a dlaczego ja mam się męczyć, jak nie kaszle, nie mam żadnych objawów. .. ? Powiem nawet więcej. .. takich jak ja jest więcej. .. zdecydowanie więcej, niż tych, co są w grupie ryzyka. .. Dlaczego w tej materii nie działają reguły demokracji? Że to większość decyduje? Skoro większość jest zdrowa, to niech ona decyduje o tym, co jest. .. nie tylko raz na kilka lat. .. Ale to już tylko taka złośliwość w kierunku zwolenników demokracji. .. .
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    Cogitans(2020-06-17)
  • @Cogitans - Ci niezagrozeni także przenoszą chorobę. W grupie ryzyka jest 9 mln Polaków. Jeśli pozostali się pozarazaja masowo, to nie ma szans uchronić tych 9 mln. Nie wywieziesz ich na księżyc.
  • @yelou - Tak, jak nie uchronisz od wypadków. .. napadów. .. innych chorób. .. to jest nie do uniknięcia. .. z drugiej strony. .. jaka masz pewność, że 25 mln nie uległo zarazeniu? Oczywiście jest to na wyrost, bo raczej jest niemożliwe żeby 25mln jednocześnie było nisicielami. .. Ale można przyjąć że już dziś 25 mln jest zarażonych. .. bądź było. .. tego nikt nie sprawdził. .. uleganie ogólnej panice nie służy niczemu. .. już dzisiaj widać, jak ludzie dostali po tyłku. .. a to jest początek. .. jeśli dalej będziemy się tak bali, to w każdej chwili złapią nas za mordy i zrobią co tylko chcą. .. nie twierdzę że wirusa nie ma. .. tylko, że wirus stał się narzędziem. .. żeby ludzi za pysk chwycić. .. i co mniej myślący dają się i robią, co im się każe bez żadnej refleksji, myślenia. .. współczuję tym, którzy w te dni zakładają maskę, dusza się. .. Ale z drugiej strony, to jest ich wybór. .. sami tego chcą, bez względu na to, czy ktoś to wmawia czy robią to z własnego przekonania. .. Ale warto wiedziec, że żeby maska zwykła chronila osoby postronne, to musi być zmieniana co. 30 min. .. Inaczej nikogo nie chroni, a dla jej użytkownika wyrządza jedynie krzywdę. .. o tym się już teraz nie mówi. .. a na początku, zanim w pl pojawił się pierwszy przypadek tak mówiono. .. i były to słowa głównego inspektora sanitarnego, powielane przez dyrektora elbląskiego sanepidu. .. coś się zmieniło od tamtej pory?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    Cogitans(2020-06-17)
Reklama