UWAGA!

Koronawirus nie odpuszcza

 Elbląg, Koronawirus nie odpuszcza

Rośnie liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w naszym województwie. Tylko dzisiaj poinformowano o dziewięciu nowych przypadkach, jeden dotyczy mieszkanki powiatu braniewskiego.

To już 201 przypadków zakażeń w naszym regionie, 169 osób już wyzdrowiało. Niepokojący jest jednak skokowy wzrost, odnotowany w ostatnich dniach. Tylko dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9 nowych przypadkach na Warmii i Mazurach. Trzy dotyczą mieszkańców Olsztyna (starszy mężczyzna, starsza kobieta i kobieta w średnim wieku), trzy - mieszkańców powiatu ełckiego (chłopiec i dwóch mężczyzn) i po jednym mieszkańców powiatu piskiego (starszy mężczyzna), olsztyńskiego (młody mężczyzna) i braniewskiego (młoda kobieta).

- Przypadki w Olsztynie mają prawdopodobnie związek z wtorkowym zakażeniem wykrytym u pielęgniarki ze Szpitala Miejskiego w Olsztynie. W związku z tym zakażeniem ok. stu osób objęto kwarantanną. Koronawirusa wykryto tam u jednego z pacjentów, lekarza oraz innego pracownika personelu medycznego – informuje „Gazeta Wyborcza Olsztyn”. - W tym tygodniu zakażeń koronawirusem stwierdzono w regionie już 15 i nie wiadomo, czy na tym się skończy.

W sumie w całym kraju dzisiaj stwierdzono aż 506 przypadków zakażeń koronawirusem, najwięcej – 209 – w województwie śląskim. Zmarło 14 kolejnych osób.

Ministerstwo Zdrowia przypomina, że nadal obowiązuje reżim sanitarny. Maseczki należy zakładać m.in. w sklepach, kościołach i komunikacji miejskiej. Trzeba też zachowywać społeczny dystans dwóch metrów.

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama