UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • wreście Szumowski zmądrzał koniec ściemy nie mogę maseczki ani pszułbicy to z domu nie wychodz a jak nie to papierek od lekarza przy sobie NIE TO MANDAT wreście Brawo
  • cieszę się za zawsze nosisz maseczkę, nawet na podwórku w upały, w lesie na rowerze. Jak widać bark tlenu Tobie nie przeszkadza, pozazdrościć. P. S. największe zapotrzebowanie na tlen w naszym organizmie ma mózg. Ku rozwadze :)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    3
    oddychający tlenem(2020-08-06)
  • @oddychający tlenem - "Jak widać bark tlenu Tobie nie przeszkadza"- W jakim celu takie fake informacje wypisujesz? Maseczka zmniejsza poziom tlenu? No chyba Tobie. Do szkoły daleko było, co?
  • Cofnij się do podstawówki, pisze się przyłbicy, mądralo.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    abcdefghi(2020-08-06)
  • Pobiegaj w maseczce, pojedź na rowerze, wejdź na czwarte piętro w maseczce. Przekonasz się czy maseczka faktycznie nie powoduje, że do płuc trafia mniej tlenu. Żeby było jasne, ja nic nie napisałem, że noszenie maseczki jest złe, ale w pewnych okolicznościach jest bez sensu. Nie wszyscy siedzą cały dzień przed telewizorem czy komputerem.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    oddychający tlenem(2020-08-07)
  • @oddychający tlenem - Ja nie muszę biegać i wchodzić na którekolwiek piętro. .. guzik mnie interesuje opinia lekarzy, którzy mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. .. wystarczy że założę maseczkę i już czuje dyskomfort w oddychaniu. .. oddech mi się spłyca i następuje wzmozona liczba wdechow i wydechow. .. ciekawa, jaką jest przyczyna tego? Pewnie nadmiar tlenu, który trafia do płuc powoduje zadyszki? Pewnie są ludzie, którzy nie mają żadnego problemu z noszeniem maski i mogą się cieszyć z tego. .. Ale jest również inna grupa ludzi, dla których może to powodować dyskomfort w krótkim okresie czasu, a zapewne w długim może prowadzić do schorzeń układu oddechowego. .. stąd noszenie tego czegoś nie jest dla tych osób wskazane. .. pomijam już tutaj nikłe właściwości maski, jako elementu blokujacego rozprzestrzenianie się wirusa. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    2
    Cogitans(2020-08-07)
  • @Cogitans - Tylko dlaczego inni mają chorować i umierać tylko z tego powodu, że jakiś imbecyl czuje dyskomfort z powodu noszenia maseczki?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    6
    renato(2020-08-07)
  • @renato - Nikt nie umiera przez to, że ktoś nie nosi maseczki, tylko dlatego ze się zaraził od osoby chorej, a jego organizm nie pokonał wirusa - twój skrót myślowy jest zbyt duży i nieuprawniony. Czy w okresie przez pandemią chorzy na gruźlice też musieli nosić maseczki? (w roku 2015 - zmarło 420 mężczyzn i 117 kobiet- jak ktoś jest ciekawy to niech sprawdzi statystki z kolejnych lat). Noszenie maseczek zawsze i wszędzie jest bez sensu, ale w pewnych okolicznościach faktycznie nieco ogranicza rozprzestrzenianie się wirusa, ale nie chroni całkowicie przed zakażeniem. Warto o tym pamiętać, a nie cieszyć się że rząd wprowadza kolejne restrykcje i tak wspaniale nas dzięki temu chroni.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    1
    oddychający tlenem(2020-08-07)
  • @oddychający tlenem - Spróbuj zdmuchnąć w maseczce świeczkę to przekonasz się jaka siłę nośna ma paczka wirusów w wilgotnym powietrzu z ust gdy są one zakryte maseczka. Bez maseczki przy zwykłej rozmowie wirusy przelatują na kilka metrów. Po drugie, nigdy nie wiadomo czy pan X chodzący bez maseczki nie ma wirusa i nie zaraza jedną osobę po drugiej. Czy to tak trudno wszystko pojąć, skoro mówi się o tym od miesięcy? Czy ludzie już mają pamięć sięgającą max godzinę wstecz, a ich iq wyzarly do dna komórki, internet i piwo?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    2
    renato(2020-08-07)
  • @renato - No właśnie, podczas rozmowy z bliskiej odległości, w zamkniętym pomieszczeniu itp. Wirus grypy sezonowej i prątki gruźlicy też się przenoszą droga kropelkową jak wiele innych chorób. Dlatego w pewnych sytuacja maseczka "tak"(by ograniczyć, a nie ochronić w 100 %), ale zawsze i wszędzie maseczka "nie". Nie da się tego wirusa "przeczekać"on z nami już będzie na zawsze. Nie da się świata zrobić sterylnym i nie da się wiecznie żyć w maseczkach i lateksowych rękawiczkach. Pomyśl o tym. Prawda jest straszna jak zawsze, wszyscy kiedyś umrzemy, jedni wcześniej, drudzy później, z różnych przyczyn a COVID-19 nie będzie tą jedyną i główną przyczyną, prędzej dopadnie Cię choroba układu krążenia lub rak (dwie główne przyczyny zgonów w Polsce)nie mówiąc o innych chorobach, utopieniach czy wypadkach drogowych. Można pewne rzeczy ograniczyć ale nie da się ich wyeliminować. A żyć trzeba :)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    1
    oddychający tlenem(2020-08-07)
  • @renato - A dlaczego inni mają być niedotlenieni, tylko dlatego, że ktoś obawia się panicznie wirusa, które nie da się wyeliminować ze społeczeństwa? Całe życie będziesz nosić maskę? Współczuję tym, którzy w ten sposób podchodzą do tego wszystkiego. .. Nie ma możliwości pozbycia się tego wirusa. .. jedyna możliwość, to ochrona osób, które w spotkaniu z nim mogą umrzeć. .. Ale narzędziem tej ochrony nie jest żadna maska. .. a już na pewno nie w sytuacji, kiedy ktoś dostaje duszności podczas jej noszenia. .. wskazać również należy na fakt, że przepis nakazują noszenie masek jest przepisem, który de facto i de jure dotyczy jedynie osób, które są chore lub podejrzewane o chorobę. .. wszyscy ludzie w kraju nie mogą być podejrzewani o to, stąd noszenie maski nie jest w ogóle obowiązkowe. .. dla tych, którzy nie wierzą, proszę sprawdzić podstawę prawną rozporządzenia i przeczytanie tej podstawy prawnej. .. z niej to wszystko wynika. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    Cogitans(2020-08-07)
  • @Cogitans - Nie wiem kim jesteś, ale wiem jedno, masz kłopoty z deklem !!!! Musisz pamiętać również, że nie jesteś pępkiem świata !!! Egoistów i samolubów takich jak Ty w Polsce nie brakuje ! Najlepiej jakbyś już skończył swoje mądrości !!!
Reklama