UWAGA!

Koronawirus: w Elblągu 71 nowych przypadków

 Elbląg, Koronawirus: w Elblągu 71 nowych przypadków
Fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Dziś (13 listopada) Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki poinformował o 71 nowych przypadkach zakażenia COVID-19 w Elblągu i 28 w powiecie elbląskim, wyzdrowiało odpowiednio 9 i 5 osób. W całym kraju odnotowano 24 051 nowych przypadków zakażenia.

- Według danych elbląskiego Sanepidu 1252 osoby z terenu miasta ma potwierdzone zakażenie koronawirusem, 2324 osoby objęte są kwarantanną - informuje w oddzielnym komunikacie prezydent Elbląga. - Jeśli chodzi o Szpital Miejski, to przebywa w nim obecnie 90 pacjentów.

W całym warmińsko-mazurskim odnotowano dziś 746 zakażeń (17 541 od początku pandemii) i 342 wyzdrowienia (łącznie wyzdrowiało 6404 osób). Dziś poinformowano też o siedmiu kolejnych zgonach w regionie, wszyscy zmarli cierpieli na choroby współistniejące.

Sytuacja w kraju, o której informuje dziś Ministerstwo Zdrowia, to 24 051 nowych zakażeń: z powodu koronawirusa zmarło 88 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 331 osób. Łączna liczba zakażeń od początku pandemii to 665 547 przypadków, zmarło 9499 osób.

W doniesieniach medialnych powraca kwestia ewentualnego wprowadzenia "narodowej kwarantanny".

- Po konsultacjach z Radą Medyczną ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie, bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne - informował wczoraj (12 listopada) premier Mateusz Morawiecki. - Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny - przekonywał. Należy zaznaczyć, że dziś potwierdzonych przypadków zakażeń jest o 1368 więcej niż w czwartek.

oprac. TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)