UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Miasto wydało prawie milion złotych na ochronę przed koronawirusem

 
Elbląg, Miasto wydało prawie milion złotych na ochronę przed koronawirusem
fot. pixabay

Maseczki ochronne to w czasach pandemii najbardziej popularny środek ochrony indywidualnej przed koronawirusem. Na maseczki, inne środki ochrony indywidualnej oraz środki do dezynfekcji elbląski ratusz wydał ponad 850 tys. zł.

13 marca tego roku został w Polsce ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego. Jednym z kosztów, które ponosi samorząd w związku z tym jest konieczność zakupu środków ochrony indywidualnej i środków do dezynfekcji. Od marca na zakup środków ochrony i ograniczających możliwość zakażenia elbląski ratusz wydał 861,5 tys. zł.

Za te pieniądze zakupiono maseczki jednorazowe i wielorazowe, rękawiczki oraz płyny do dezynfekcji. „Wszystkie zakupywane produkty posiadają oznakowanie CE, certyfikaty i spełniają Polskie Normy. Jedynie maseczki zakupywane na początku pandemii, ze względu na brak takiego produktu na rynku, były wykonywane z trzech warstw fizeliny, lecz nie posiadały stosownych certyfikatów i dokumentów potwierdzających spełnienie norm” - możemy przeczytać w odpowiedzi elbląskiego urzędu na zapytanie osoby prawnej. Ratusz nie ujawnił liczby maseczek bez certyfikatów. Zakupiono również przyłbice, przyłbice „mini” oraz płyty pleksi.

Środki ochrony indywidualnej oraz środki dezynfekcyjne trafiły do pracowników urzędu, klientów urzędu, pracowników placówek oświatowych i uczniów, pracowników i podopiecznych Domów Pomocy Społecznej i dziennego pobytu. Pieniądze najczęściej pochodziły z rezerwy celowej budżetu miasta.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama