UWAGA!

Rekord zakażeń, w Elblągu zmarł kolejny pacjent

 Elbląg, Rekord zakażeń, w Elblągu zmarł kolejny pacjent
(fot. pixabay.com)

Po raz pierwszy liczba nowych dobowych przypadków zakażeń koronawirusem w kraju przekroczyła 10 tysięcy. W Elblągu przybyło 20 zakażonych, w powiecie elbląskim – 5. W Szpitalu Miejskim zmarł kolejny elblążanin – 75-letni mężczyzna.

Według danych elbląskiego Sanepidu obecnie w Elblągu jest 188 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 643 przebywa na kwarantannie, a 33 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym.

- W Szpitalu Miejskim przebywa (stan na 20.10 - red.) 48 pacjentów z koronawirusem, w tym 25 na oddziale zakaźnym, 18 na oddziale chorób płuc oraz 5 na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. W większości nie są to jednak mieszkańcy naszego miasta – informuje prezydent Witold Wróblewski. - Cały czas monitorujemy sytuację w elbląskich szkołach podstawowych i średnich. Są zachorowania wśród nauczycieli i uczniów. Na dziś 304 uczniów ma zawieszone zajęcia w szkole.

Dzisiaj w Elblągu przybyło 20 nowych potwierdzonych zakażeń, w powiecie elbląskim – 5. Zmarł kolejny elblążanin z koronawirusem, to 75-letni mężczyzna.

W województwie warmińsko-mazurskim jest 348 nowych przypadków, najwięcej w Ełku, gdzie pojawiło się nowe ognisko zakażeń – w Domu Pomocy Społecznej Tęczowy Dom i szpitalu Pro Medica. Wyzdrowiało w sumie 112 osób, zmarło czworo pacjentów.

W kraju liczba dobowych zakażeń przekroczyła dzisiaj 10 tysięcy. Zmarło 130 osób, w tym 117 które miały choroby współistniejące.

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)