UWAGA!

Szpital wojewódzki ogranicza zabiegi przez koronawirusa

 Elbląg, W szpitalu ograniczane są zabiegi planowe
W szpitalu ograniczane są zabiegi planowe (fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)

Wojewódzki Szpital Zespolony ograniczył planowe zabiegi, za wyjątkiem onkologicznych i wstrzymał odwiedziny na oddziałach. Rośnie liczba przypadków zakażeń wśród personelu placówki.

Obecnie w szpitalu jest obecnie około 20 przypadków zakażeń koronawirusem wśród pracowników szpitala. Osoby zakażone oraz te, które miały z nimi kontakt, przebywają na kwarantannie.

- W całym szpitalu na chwilę obecną nie ma niebezpieczeństwa, że któryś z oddziałów miałby przestać funkcjonować.  Szpital pracuje normalnie, nie została przerwana ciągłość udzielanych świadczeń zdrowotnych. Zgodnie z zaleceniami NFZ w szpitalu ograniczono zabiegi planowe, nie dotyczy to zabiegów onkologicznych – informuje Agnieszka Grzelak, kierownik działu administracyjnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Jednym z oddziałów, na którym wykryto koronawirusa, jest oddział ginekologiczno-położniczy, jedyny obecnie funkcjonujący w Elblągu. - Mamy tam personel w izolacji (2 osoby) oraz kilka osób na kwarantannie. Oddział funkcjonuje normalnie, obowiązki przejął pozostały personel – dodaje Agnieszka Grzelak.

Do momentu ustabilizowania się sytuacji epidemiologicznej w szpitalu wojewódzkim wstrzymano odwiedziny na oddziałach, wprowadzono ograniczenie zabiegów planowych, wstrzymano wizyty przedstawicieli handlowych i medycznych, zawieszono możliwość przeprowadzania porodów rodzinnych, wprowadzono możliwość telefonicznych porad dla pacjentów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz pacjentów poradni specjalistycznych, a przy wejściach do szpitala wprowadzono punkty pomiaru temperatury.

- Dla wspólnego bezpieczeństwa, prosimy o ograniczenie osobistych wizyt w szpitalu do niezbędnego minimum, a w przypadku konieczności załatwienia spraw o kierowanie pytań drogą telefoniczną lub e-mailową (kontakty dostępne są na stronie internetowej naszego szpitala) – informuje dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • a ja pytam za co dyrektor Gelert bierze w szpitalu miesięcznie 24 tysiące pensji???
 • Wszystko jak krew w piach. Walka z wirusem przypominają na mi Linię Maginota. Ogromne fundusze wydane a wróg obszedł umocnienia bokiem.
 • Za pracę. .. .Bar. , a. nie.
 • Jeszcze nie widzicie co się dzieje??? 60 tyś osób z pozytywnym wynikiem testu a paraliż całej służby zdrowia!!! Więcej osób umrze przez koronawirus niż na koronawirus!! Otworzyć wszystko i żyć normalnie jak zawsze!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35
  18
  sowa(2020-10-21)
 • Skad mam wiedzoec czy odwolalli zabieg syna? Jakias infolinia czy tylko odwołujemy czesc zabiegow ale nie powiemy ktore i kiedy
 • Zakażenia w szpitalu ? Profesjonalisci powinni wiedzieć jak się skutecznie zabezpieczyć. Tak jak zakładam że gazownik podłączy mi gaz tak abym nie wybuchł tak chciałbym żeby lekarz wiedział co robi. Niestety to utopia. Kiedyś podawali Pavulon dziś wirusa
 • pani Gelert, panie Gorbaczewski, beznamiętnie tłumaczycie i ratujecie siedzenie, gdy setki kobiet przeżywają stres i boją się po prostu o zdrowie i życie w takich warunkach. Podjęliście tragiczną i złą decyzję o wyrzuceniu ginekologii z Żeromskiego. Za takie decyzje się płaci, powinniście odejść, czy Wróblewskie go i Brzezina stać na minimum odwagi?
 • I to są cali lekarze. Tacy odważni. Tak się przecież dla nas poświęcają. Tyle godzin pracują A co do czego przyjdzie, to się zabunkrują, nosa nie pokażą i przyjmują prywatnie, bo na nfz to kijkiem trzeba w okno pukać. Cała Polska pracuje, a nauczyciele płacz, lekarze płacz, no i urzędnicy na pracach zdalnych.
 • Kierowca autobusu bezpiecznie przewozić tysiące osób. Saperzy bezpiecznie rozbrajają dziesiątki ładunków dziennie. Dzięki kontrolerom lotów możemy bezpiecznie latać. A w szpitalach bez zmian. Kiedyś gratis do pobytu dawali WZW a dziś covida
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  11
  Profeska za 30 tyś(2020-10-21)
 • Pani Grzelak nie szanuje swoich pracowników !!!!
 • Wirus się skończy tak szybko jak węgiel w Polsce. Miliardy wyrzucone w błoto
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  Polskie myślalenie(2020-10-21)
 • No żesz kuźwa jedyny oddział w tej wsi ginekologiczno-polożniczy i panuje w nim koronawirus. To gdzie teraz iść? Brawo!!!!!