UWAGA!

W Elblągu aż 177 nowych przypadków zakażenia

 Elbląg, Graf. Andrzej Kraśkiewicz
Graf. Andrzej Kraśkiewicz

W Elblągu jest 177 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w powiecie elbląskim 30 – to dane dotyczące pandemii, które podały dziś (10 listopada) służby wojewody warmińsko-mazurskiego. Tym samym w naszym mieście przekroczona została granica 1000 zakażeń. W szpitalu w Ostródzie zmarła 74-letnia mieszkanka powiatu, cierpiała na choroby współistniejące. 25 484 nowe i potwierdzone przypadki odnotowano w całym kraju.

- Według danych elbląskiego Sanepidu, 1060 osób z terenu miasta ma potwierdzone zakażenie koronawirusem, 1918 osób objętych jest kwarantanną – informuje w oddzielnym komunikacie prezydent Elbląga Witold Wróblewski. - Jeśli chodzi o Szpital Miejski, to przebywa w nim obecnie 81 pacjentów.

W Elblągu od początku pandemii doszło już do 1167 potwierdzonych przypadków zakażenia.

W warmińsko-mazurskim zmarło od początku pandemii 190 osób. Dziś Urząd Wojewódzki informował o kolejnych dziewięciu zgonach, niemal wszystkie osoby zmarłe cierpiały na choroby współistniejące. Służby wojewody poinformowały także o 425 przypadkach wyzdrowienia, jednak żaden z nich nie dotyczy naszego miasta ani powiatu elbląskiego.

- Mamy 25 484 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem – informuje o sytuacji w kraju Ministerstwo Zdrowia. - Z powodu COVID-19 zmarło (dziś - dop. red.) 61 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 269 osób – podaje resort. W Polsce od początku pandemii odnotowano już 593 592 przypadki zakażeń, zmarło 8375 osób.

oprac. TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama