UWAGA!

Zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem

 Elbląg, Zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem

W Elblągu w ciągu ostatniej doby przybyło 62 oficjalnie potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem, w powiecie elbląskim – 11. Niestety zmarły dwie kolejne osoby.

Z danych, jakie podaje Ministerstwo Zdrowia, wynika że w ciągu ostatniej doby w kraju przybyło 9053 nowych potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. Najwięcej w województwie mazowieckim (1069), wielkopolskim (1014) i kujawsko-pomorskim (910). Zmarło 481 osób, w tym 364 osoby miały choroby współistniejące. Wykonano prawie 74 tys. testów.

W Warmińsko-Mazurskiem nowych przypadków zakażeń jest 626, zmarło 19 osób (17 miało choroby współistniejące). W tym w Elblągu stwierdzono 62 nowe zakażenia, w powiecie elbląskim – 11, a w braniewskim tylko 5. Zmarły dwie osoby – po jednej z Elbląga i powiatu elbląskiego.Obie miały choroby współistniejące.

Średnia zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców w skali kraju wynosi obecnie 2,36. Dla porównania w Elblągu ten wskaźnik wynosi 5,21, w powiecie elbląskim – 1,93, a w braniewskim – 1,22.

Od początku pandemii w całym kraju stwierdzono już ponad 1,4 mln zakażeń, wyzdrowiało ponad 1 mln 147 tysięcy osób, zmarło ponad 32 tysiące osób.

oprac. RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Pani minister Emilewicz najpierw ustala przepisy zabraniające jeździć na stokach dla ludzi, a potem została przyłapana z synem na stoku jak zjeżdżała na nartach. Aby zatuszować wpadkę prawdopodobnie szybko sfałszowano dokumenty dopisując ją długopisem do listy zawodników, oto cały PIS A potem zgony. .. .
 • Restauratorzy w Olsztynie umówili się, że równocześnie otworzą kilkanaście punktów. Są to restauracje, puby, kawiarnia i jadłodajnia, a także dyskoteka, której właściciel zapowiedział "Wielki Come Back"w noc z 15 na 16 stycznia. Oficjalnie powiadomili o swojej decyzji policję i sanepid.
 • W ulotce producenta szczepionki mRNA (tej dla lekarzy bo są 2 ulotki)jest jasno napisane, że nie badano wpływu produktu na płodność. Niemieccy lekarze, wskazują na fakt, że po zaszczepieniu, białko wirusa, które ma być produkowane przez nasz organizm jest podobne do syncytyny – białka, które jest niezbędne w zagnieżdżeniu płodu. Podobieństwo to stwarza ryzyko, że wytworzone przeciwciała mogą również atakować syncytynę i w ten sposób wpływać na płodność. Syncytyna jest wytwarzana w tylko w krótkim okresie czasu podczas zagnieżdżania płodu. Ponieważ nie prowadzono badań w tym kierunku, takiej możliwości nie można ani potwierdzić, ani wykluczyć. Być może dlatego producent nie zaleca podawania szczpionek mRNA kobietom w ciąży, a uczestniczki badań klinicznych instruowano aby przez kolejne dwa miesiące nie zachodziły w ciążę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6
  11
  znów straszenie statysttykami(2021-01-13)
 • Pan premier Anglii wyzdrowiał po kilku dniach tak jak pan prezydent USA, a pan minister Szumowski wyzdrowiał już na drugi dzień. Dziekuje nie mam więcej uwag
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  7
  podsumujmy(2021-01-13)
 • Jak nie umiecie nosić poprawnie masek to nie noście ich wcale. Dobrze wiecie że maski trzeba zmieniać często. Zachowujecie się jak pijani za kierowcą. Oni też wiedzą że roznoszą śmierć. Tak samo jak wasze brudne, zakażone maski
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  9
  Gienio(2021-01-13)
 • @gorszy sort - Za to co twoi to są niepokalanie poczęci. Ile i co by nie zachachmęcili to nie ma problemu, a tutaj - podobno zjechała na nartach. .. .''a potem zgony''', ale ma ten PiS siłę rażenia, ha ha. ..
 • A ja wierze telewizji i rządzącym. Nigdy by nas przecież nie okłamali że: 1.w Polsce nie ma więzień CIA, 2.że w Iraku jest broń biologiczna, 3.świńska grypa H1N1 w 2009 roku zmiecie Polaków z powierzchni ziemi bo Kopaczowa nie zamówiła szczepionek. .
 • Uczcijmy minutą ciszy św pamięci grypę która zmarła na covid. .. .. 5 mln zakażeń grypą wyparowało = CUD alleluja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  12
  UWAGA(2021-01-13)
 • @***** *** - Niech otwierają, tylko kibicować, bo ludzie przyjdą i zostawią swoje pieniądze.
 • Paweł Tanajno, lider organizacji Strajk Przedsiębiorców przekonuje, że wzbierającej fali protestów nie da się już zatrzymać. - To nie są pojedyncze przypadki, ale setki doniesień o otwarciu biznesów. Odnosimy sukcesy. Nie słyszałem, aby jakiś otwarty lokal został skutecznie zamknięty przez policję czy sanepid
 • To wszystko wypisz wymaluj przypomina mi Niemcy 1933… Początkowo społeczeństwo niemieckie w ogóle nie chciało wszczynania wojny ani unicestwiania ludności żydowskiej ale konsekwentna mowa nienawiści w prasie, kinie itp w okresie 1933-1939 czyli zaledwie 6 lat wystarczyło aby wyprać mózgi zwykłyym obywatelom i zaszczepić szczerą nienawiść do żydów. Teraz wystarczyło zaledwie ca 6 mscy budowania odpowiedniej narracji w TVN, Polsacie i TVP by ludzie gotowi byli umierać za Pfizera i jego produkt a osoby odmawiające szczepień najchetniej zamknięto by do obozów koncentracyjnych. To pokazuje że ludzkość niczego się nie nauczyła i że każdy naród przy odpowiedniej propagandzie jest zdolny do strasznych czynów. To nie dotyczy tylko Polski bo obecna akcja ma charakter międzynarodowy. Oglądam niemieckie stacje TV jak np N24 i tam identycznie trwa urabianie opiinii publicznej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  8
  Szczepienie Macht Frei(2021-01-13)
 • Pfizer and Moderna use a innovative technology and will be the first-ever messenger RNA (mRNA)vaccines brought to market for human patients. When the world begins inoculating itself with these completely new and revolutionary vaccines, it will know virtually nothing about their long-term effects. The Independent wrote about the vaccine and described: “It uses a sequence of genetic RNA material produced in a laboratory that, when injected into your body, must invade your cells and hijack your cells’ protein-making machinery called ribosomes to produce the viral components that subsequently train your immune system to fight the virus. ” “In this case, Moderna’s mRNA-1273 is programmed to make your cells produce the coronavirus’ infamous coronavirus spike protein” wrote The Independent. Tal Brosh, head of the Infectious Disease Unit at Samson Assuta Ashdod Hospital acknowledged that there are unique and unknown risks to messenger RNA vaccines, including local and systemic inflammatory responses that could lead to autoimmune conditions. An article published by the National Center for Biotechnology Information, a division of the National Institutes of Health, said other risks include the bio-distribution and persistence of the induced immunogen expression; possible development of auto-reactive antibodies; and toxic effects of any non-native nucleotides and delivery system components. "
Reklama