UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Światowid
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawno temu

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Elblążanie na Instagramie
 • 2019-11-15 Nareszcie weekend: turniej charytatywny, wernisaż i warsztaty

  Elbląg. Nareszcie weekend: turniej charytatywny, wernisaż i warsztaty

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2019-11-15 Spotkanie z Anną Sakowicz w cyklu #czytElnia

  Elbląg. Spotkanie z Anną Sakowicz w cyklu #czytElnia

  W czwartek, 21 listopada, o godz. 18 w filii nr 3 przy al. Józefa Piłsudskiego odbędzie się spotkanie z Anną Sakowicz – autorką popularnych powieści obyczajowych dla dorosłych i książek dla dzieci. To kolejny gość w cyklu #czytElnia. Wstęp wolny.

 • 2019-11-15 Wczoraj w centrum byli oni

  Elbląg. Wczoraj w centrum byli oni

  To było wyjątkowe wydarzenie dla Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym. Wczoraj (14 listopada) w nowym budynku szkoły po raz pierwszy odbył się wernisaż prac zaprezentowanych w konkursie II Ogólnopolskiego Biennale Inspiracji Centrum. Motywem przewodnim prac miało być właśnie centrum. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-11-13 O elblążanach i dla elblążan

  Elbląg. O elblążanach i dla elblążan

  „Przychodźcy” to historia, a właściwie kolaż historii o Elblągu, którymi podzielili się jego pierwsi powojenni mieszkańcy. Film jest opowieścią o doświadczaniu powojennego Elbląga, o organizowaniu życia w nim i o oswajaniu miasta. Uzupełnia go nietypowy przewodnik po naszym mieście pt. „Elbląg oswojony”. Oba – film i przewodnik – premierę będą miały 13 listopada (środa) o godz. 18 w Kinie Światowid. Wstęp wolny.

 • 2019-11-12 Muzyczna klasyka kameralnie – listopad z EOK

  Elbląg. Muzyczna klasyka kameralnie – listopad z EOK

  Muzyka dialogiem pokoleń? Oczywiście, a w przypadku Elbląskiej Orkiestry Kameralnej dialogiem wyjątkowym, bo prowadzonym z najwybitniejszymi kompozytorami Europy. 24 listopada kameraliści wraz z Łukaszem Chrzęszczykiem i Mateuszem Rusowiczem, odbędą kolejną instrumentalną rozmowę, tym razem z Bachem, Bartókiem i Elgarem. Kto będzie – czeka go kalejdoskop wrażeń, kto nie będzie – niech już żałuje!

 • 2019-11-11 Muzyczna uczta na koniec Święta Niepodległości

  Elbląg. Muzyczna uczta na koniec Święta Niepodległości

  Połączone siły Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, chóru Cantata i Diamentów Młodzieżowego Domu Kultury oraz czuwający nad całością dyrygent Szymon Sutor sprawili, że poniedziałkowy wieczór był dla mieszkańców Elbląga prawdziwym świętem polskiej muzyki filmowej. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-11-11 W tym tygodniu portEl poleca: Święto Niepodległości i spotkanie z Afryką

  Elbląg. W tym tygodniu portEl poleca: Święto Niepodległości i spotkanie z Afryką

  Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

 • 2019-11-10 Bycie naocznym świadkiem to wielki przywilej

  Elbląg. Bycie naocznym świadkiem to wielki przywilej

  Mówi o sobie nieuleczalny pracoholik. Swoich podróży nie liczy. Zawsze przywozi z nich stosy zapisanych kartek, które po latach przeistaczają się w książki. Miejsca, o których pisze, poznaje dogłębnie. Czy tęskni za wyjazdami w rejony konfliktów zbrojnych? Za tym dreszczykiem emocji? O tym opowiedział elblążanom podczas piątkowego spotkania w Bibliotece Elbląskiej Wojciech Jagielski, dziennikarz, reporter, były korespondent wojenny. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-11-09 „Cabaret”, który daje do myślenia

  Elbląg. „Cabaret”, który daje do myślenia

  Kapitalna scenografia, muzyka na żywo, której towarzyszą animacje, i wyuzdany, wręcz diaboliczny, mistrz ceremonii. To atuty elbląskiej wersji jednego z najsłynniejszych musicali na świecie. Premiera „Cabaretu” odbyła się w piątek wieczorem w Teatrze im. Aleksandra Sewruka i jest to pozycja obowiązkowa szczególnie dla tych, którzy mówią, że polityka ich nie dotyczy. Zobacz zdjęcia ze spektaklu. 

 • 2019-11-08 Nareszcie weekend: Ice Party, premiera w teatrze i Święto Niepodległości

  Elbląg. Nareszcie weekend: Ice Party, premiera w teatrze i Święto Niepodległości

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? Tym bardziej, że potrwa on aż trzy długie dni! PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2019-11-08 Wielorzecze z nagrodą imienia dr Oli

  Elbląg. Wielorzecze z nagrodą imienia dr Oli

  Stowarzyszenie „Alternatywni” otrzymało nagrodę za najlepszą inicjatywę dla elbląskich organizacji pozarządowych w konkursie im. dr Aleksandry Gabrysiak. „Alternatywni” nagrodę otrzymali za tegoroczną edycję swojej flagowej imprezy – Festiwalu Literatury „Wielorzecze”, którego już siódma edycja odbyła się w tym roku. Zobacz zdjęcia z gali.

 • 2019-11-07 Pomóżmy Cantacie wystąpić za oceanem

  Elbląg. Pomóżmy Cantacie wystąpić za oceanem

  Elbląski chór Cantata ma okazję wystąpić na nowojorskiej scenie. Kwietniowy występ chóru tak zachwycił instytucję kultury w Nowym Jorku, że ta zaprosiła elblążan do udziału we wspólnym wykonaniu Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta. By skorzystać z tego wyróżnienia, chórzyści muszą zebrać pieniądze na ten wyjazd. Liczą na pomoc mieszkańców. 

 • 2019-11-07 Spotkanie z reporterem Wojciechem Jagielskim

  Elbląg. Spotkanie z reporterem Wojciechem Jagielskim

  W piątek, 8 listopada o godz. 18 zapraszamy do sali kinowej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie w ramach cyklu spotkań autorskich #czytELnia, którego gościem będzie Wojciech Jagielski – wybitny reporter i wieloletni korespondent wojenny. Wstęp wolny.

 • 2019-11-05 Spotkanie z mistrzem kryminału przełożone

  Elbląg. Spotkanie z mistrzem kryminału przełożone

  Z przyczyn niezależnych od organizatora spotkanie z Alkiem Rogozińskim – autorem bestsellerowych powieści kryminalnych i obyczajowych zostało przełożone na inny termin i odbędzie się w filii nr 6 przy ul. Słonecznej we wtorek, 19 listopada, o godz. 18. Wstęp wolny.

Google
 • 2019-11-15 Nowe wystawy w CSE "Światowid"

  Elbląg. Nowe wystawy w CSE "Światowid"

  Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na dwie wystawy prezentujące prace zagranicznych artystów. Wernisaż otwierający obie wystawy odbędzie się w czwartek 21 listopada o godz. 17:15 w Galerii Nobilis.

 • 2019-11-15 „Nostalgia” – wernisaż wystawy Brygidy Gawron

  Elbląg. „Nostalgia” – wernisaż wystawy Brygidy Gawron

  Filia nr 5 Kostka Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada zaprasza w piątek, 15 listopada, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy Brygidy Gawron zatytułowanej „Nostalgia”. Wstęp wolny.

 • 2019-11-13 Jam po Zaduszkach

  Elbląg. Jam po Zaduszkach

  Tradycyjnie po Zaduszkach Jazzowych w Młodzieżowym Domu Kultury muzycy przeniosą się do Klubu Środowisk Twórczych Krypta. Tam będą kontynuować wieczór z jazzem.

 • 2019-11-13 Poznaj technikę kolażu

  Elbląg. Poznaj technikę kolażu

  Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj” przy ul. Zamkowej zaprasza w piątek, 15 listopada, o godz. 16.30 na warsztaty literacko-plastyczne „Bliżej sztuki” przeznaczone dla dzieci w wieku 6-10. Uczestnicy poznają technikę kolażu. Wstęp wolny.

 • 2019-11-13 Fajnie być przedszkolakiem

  Elbląg. Fajnie być przedszkolakiem

  Filia nr 5 „Kostka” Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada zaprasza w czwartek, 14 listopada, o godz. 17 dzieci w wieku przedszkolnym wraz z opiekunami na zajęcia z cyklu „Bajkowa wyspa”, które odbędą się w oparciu o książkę „Tupcio Chrupcio. Przedszkolak na medal” autorstwa Elizy Piotrowskiej. Wstęp wolny.  

 • 2019-11-12 Para-buch! Książka w ruch!

  Elbląg. Para-buch! Książka w ruch!

  Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat na pierwsze warsztaty w ramach projektu „Para-buch! Książka w ruch!”, które odbędą się w sobotę, 16 listopada, o godz. 12. Wstęp wolny.

 • 2019-11-08 Ze słonecznej Kostaryki prosto na scenę Galerii EL

  Elbląg. Ze słonecznej Kostaryki prosto na scenę Galerii EL

  Jesienne chłody i mżawki zawstydzą się z pewnością, kiedy posłuchają rozgrzanych kostarykańskim słońcem piosenek przywiezionych nam przez Fabrizio Walkera. We wtorek 12 listopada o godz. 20 zapraszamy do Centrum Sztuki Galeria EL na energetyczny występ, który będzie częścią pierwszej europejskiej trasy koncertowej południowo-amerykańskiego muzyka.

 • 2019-11-08 Oni mają talent, czyli wernisaż w Liceum Sztuk Plastycznych

  Elbląg. Oni mają talent, czyli wernisaż w Liceum Sztuk Plastycznych

  W środę, 14 listopada o godz. 16 w nowym budynku Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym odbędzie się wernisaż nagrodzonych oraz wybranych przez jury prac zaprezentowanych w konkursie II Ogólnopolskiego Biennale Inspiracji Centrum.

 • 2019-11-08 Wspomnienie lata na fotografiach

  Elbląg. Wspomnienie lata na fotografiach

  Wszystkich, także tych, którzy niekoniecznie przepadają za deszczową, jesienną pogodą, jaką mamy obecnie, zapraszamy na wspominkową wystawę fotograficzną o minionej porze roku pt."A mnie jest szkoda lata...".

 • 2019-11-07 Sprawdź się w konkursie ortograficznym

  Elbląg. Sprawdź się w konkursie ortograficznym

  Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza do udziału w konkursie ortograficznym, który odbędzie się 28 listopada (czwartek), o godz. 17.00 w sali kinowej Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7. Do zdobycia atrakcyjne nagrody. Nie ma ograniczeń wiekowych!

 • 2019-11-07 Tradycje Polski szlacheckiej

  Elbląg. Tradycje Polski szlacheckiej

  W czwartek, 14 listopada godz. 16.00 zapraszamy do sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej na kolejne spotkanie w ramach projektu „Rozsmakuj się w tradycji”, tym razem poświęcone tradycjom Polski szlacheckiej. Wstęp wolny.

 • 2019-11-06 Do wyjaśnienia, czyli intryga na Scenie przy stoliku

  Elbląg. Do wyjaśnienia, czyli intryga na Scenie przy stoliku

  Wspólnie z Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym zapraszamy na listopadowe spotkanie z dramatem. W tym miesiącu tekst „Do wyjaśnienia” zaprezentują Piotr Boratyński, Artur Hauke i Mariusz Michalski.

 • 2019-11-04 Dwie wystawy w Galerii EL

  Elbląg. Dwie wystawy w Galerii EL

  W czwartek, 7 listopada o godz. 18 w Galerii EL odbędzie się finisaż wystawy IN. Ludmiła Popiel – Jerzy Fedorowicz. Podczas imprezy uczestnicy wspólnie wykonają pracę na wzór jednego z prezentowanych dzieł. Tego samego dnia będzie możliwość obejrzenia otwierającej się wystawy „Biel | Czerwień” w cyklu „Tajemnice magazynów”.

 • 2019-11-04 „Fotografie wybrane” Janusza Foglera

  Elbląg. „Fotografie wybrane” Janusza Foglera

  W poniedziałek, 4 listopada o godz. 18 zapraszamy do sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej na wernisaż wystawy Janusza Foglera pt. „Fotografie wybrane”. Wstęp wolny.

To kupisz w pasażu portElu

Nowy podpis kwalifikowany na 1 rok + zestaw mini lub
Konto poczty elektronicznej
Hosting WWW START
Karta kryptograficzna
Reklama