Poniedziałek 27-05-2019, imieniny Augustyna, Juliana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Światowid
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

 • 2019-05-27 W tym tygodniu portEl poleca: Bieg Piekarczyka i Turbinalia

  Elbląg. W tym tygodniu portEl poleca: Bieg Piekarczyka i Turbinalia

  Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

 • 2019-05-27 Vivaldi, jakiego nie znamy

  Elbląg. Vivaldi, jakiego nie znamy

  Znamy go głównie z "Czterech pór roku". Jednak w czasie swojego długiego życia ten rudy ksiądz z Wenecji napisał wiele innych równie dobrych wirtuozowskich dzieł na skrzypce i inne instrumenty. Takich właśnie utworów wysłuchali elbląscy melomani podczas wczorajszego (26 maja) koncertu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, który tego dnia zadedykowany był przede wszystkim mamom w dniu ich święta. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-05-27 Szukają wspomnień pierwszych elblążan

  Elbląg. Szukają wspomnień pierwszych elblążan

  Powstaje film o pierwszych powojennych mieszkańcach Elbląga. O miejscach, które zasiedlali i o tym, co z tego czasu zostało w ich pamięci. Autorzy filmu szukają osób, które jako dzieci przybyły do naszego miasta po II wojnie światowej, a także ich potomków. Z ich relacji powstanie krótkometrażowy film dokumentalny, którego autorzy będą pytać: elblążaninie, a Ty skąd jesteś?

 • 2019-05-25 Niepokój razy cztery

  Elbląg. Niepokój razy cztery

  Wielu miało "Przeczucie", że "Bal u Pana Boga" to nie będzie, ale "Prosty człowiek" może się mylić. Spełnił się "Sen Katarzyny II", a wilki uciekały "Obławie". Zmierzyć się z twórczością, a tym bardziej z legendą Jacka Kaczmarskiego nie jest łatwo. Głos antykomunistycznej opozycji, charakterystyczny, mocny, chropowaty, czy zabrzmi na cztery głosy, młode i czyste? Dziś (25 maja) w elbląskim teatrze wyśpiewały one "4 pory niepokoju" i zmąciły spokój widzów.

 • 2019-05-25 Tangiem podziękowali za wychowawczy trud

  Elbląg. Tangiem podziękowali za wychowawczy trud

  W Elblągu są 192 rodziny zastępcze ( w tym 17 zawodowych). To właśnie w podzięce za ich trud zorganizowano wczoraj (24 maja) koncert w szkole muzycznej. Tango Attack i Elbląska Orkiestra Kameralna zabrali ich w szaloną, muzyczną podróż po krainie tanga. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-05-25 Talerz z owocami granatu (Historia jednego przedmiotu cz. 177)

  Elbląg. Talerz z owocami granatu <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 177) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie o talerzu poskładanym z kawałków.

 • 2019-05-24 Harmonia, symetria i proporcja

  Elbląg. Harmonia, symetria i proporcja

  "Geometria jest pięknem" – mawiał Mieczysław Wiśniewski, artysta zafascynowany tą jedną z najstarszych nauk. Jest on m.in. autorem formy przestrzennej, która znajduje się przy parku Planty, czyli konstrukcji składającej się z metalowych obręczy. W Galerii EL można oglądać wystawę jego prac, które pochodzą z kolekcji prywatnych. 

 • 2019-05-24 Nareszcie weekend: EOK, wybory i Dzień Matki

  Elbląg. Nareszcie weekend: EOK, wybory i Dzień Matki

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2019-05-23 Muzyka klasyków według Thomasa Kalba

  Elbląg. Muzyka klasyków według Thomasa Kalba

  Czerwiec jest miesiącem znanym jako gwałtowny i burzowy. Nie tylko wśród synoptyków, ale i melomanów, co poświadczy koncertowo Elbląska Orkiestra Kameralna. Już 16 czerwca, w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, będziemy świadkami muzycznej burzy, pełnej pasji, furii i ekstazy. O odpowiednią ilość smyczkowych „wyładowań” zadba jeden z najwybitniejszych niemieckich dyrygentów, „sypiący batutowymi pomysłami, jak z rękawa” – Thomas Kalb.

 • 2019-05-21 Dzień Mam u boku arcymistrza polskich skrzypiec

  Elbląg. Dzień Mam u boku arcymistrza polskich skrzypiec

  Już 26 maja święto tych, które są warte wszystkich kwiatów świata – naszych Mam. W ten szczególny dzień zaspokajamy ich rozmaite gusta: filmowe, taneczne, a także muzyczne. O te ostatnie zadba Elbląska Orkiestra Kameralna, która zaprezentuje melomanom najpiękniejsze smyczkowe kompozycje Antonio Vivaldiego oraz „Cztery pory roku na miarę XX wieku” - Koncert skrzypcowy nr 2 Amerykańskie cztery pory roku Philipa Glassa.

 • 2019-05-20 W tym tygodniu portEl poleca: EOK i grę miejską

  Elbląg. W tym tygodniu portEl poleca: EOK i grę miejską

  Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

 • 2019-05-18 Ryby i rybacy w średniowiecznym Elblągu (Historia jednego przedmiotu cz. 176)

  Elbląg. Ryby i rybacy w średniowiecznym Elblągu <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 176) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie o tym, jak/czym łowili rybacy.

 • 2019-05-17 Nareszcie weekend: Noc Muzeów, Dni Recyklingu i piłkarskie emocje

  Elbląg. Nareszcie weekend: Noc Muzeów, Dni Recyklingu i piłkarskie emocje

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2019-05-15 Fenomen klawiszowego grania – Wojciech Waleczek

  Elbląg. Fenomen klawiszowego grania – Wojciech Waleczek

  Muzyczna historia Europy to splot dziesiątek kompozytorów, setek melomanów i tysięcy kompozycji. Znaleźć do niej klucz to zadanie niełatwe, ale dla takiego solisty, jak Wojciech Waleczek, nie ma rzeczy niemożliwych.

Google
 • 2019-05-27 Dzień Dziecka z Teatrem Atofri

  Elbląg. Dzień Dziecka z Teatrem Atofri

  W sobotę, 1 czerwca Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj zaprasza na atrakcje, które dzieciom i ich opiekunom zaserwuje Teatr Najmłodszych Atofri. Odbędą się: warsztaty kołysankowe i spektakl teatralny pt. „Lulajka”. Wstęp wolny.

 • 2019-05-24 Oskar dla Emily podczas Sceny przy stoliku

  Elbląg. Oskar dla Emily podczas Sceny przy stoliku

  Wspólnie z Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym, Teatr im. A. Sewruka zaprasza na spotkanie Sceny przy stoliku. Tym razem, pozornie śmieszna historia kochającego się na zabój małżeństwa, odsłoni smutną prawdę o samotności i rozczarowaniu.

 • 2019-05-24 Czy warto być grzecznym?

  Elbląg. Czy warto być grzecznym?

  Filia nr 1 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Brzeskiej zaprasza w środę, 29 maja, o godz. 12 dzieci 3-4-letnie wraz z rodzicami/opiekunami na spotkanie w „Klubie Małych Pszczółek”, podczas którego dzieci dowiedzą się, jak zachowywać się w codziennych sytuacjach. Wstęp wolny.

 • 2019-05-24 Multisensoryka dla smyka

  Elbląg. Multisensoryka dla smyka

  Filia nr 5 „Kostka” Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada zaprasza w czwartek, 30 maja, o godz. 17 na zajęcia stymulujące zmysły w oparciu o elementy integracji sensorycznej, które poprowadzi Agata Ujazda. Zainteresowanych prosimy o kontakt (ilość miejsc ograniczona). Zajęcia odbywają się w ramach cyklu „Wyspa malucha”.

 • 2019-05-23 Młodość wolna od tytoniu - znamy zwycięzców

  Elbląg. Młodość wolna od tytoniu - znamy zwycięzców

  Już są wyniki Konkursu „Młodość wolna od tytoniu”. To konkurs o tematyce antynikotynowej, w którym wzięły udział dzieci i młodzież z Elbląga oraz powiatu elbląskiego. Głównym celem konkursu, organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Elblągu we współpracy z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, było zachęcenie uczniów do promowania zdrowego stylu życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.

 • 2019-05-23 Spotkanie z Joanną Bator

  Elbląg. Spotkanie z Joanną Bator

  W czwartek, 30 maja, o godz. 17 w sali kinowej Biblioteki Elbląskiej odbędzie się spotkanie z Joanną Bator – laureatką Nagrody Literackiej Nike, autorką bestsellerowych książek „Piaskowa góra”, „Chmurdalia”, „Ciemno, prawie noc” i innych. Wstęp wolny.

 • 2019-05-23 Jerzy Małek Black Sheep zagrają w Galerii EL

  Elbląg. Jerzy Małek Black Sheep zagrają w Galerii EL

  Stawiany w jednym rzędzie z najlepszymi polskimi trębaczami. Muzyk, kompozytor, aranżer i Dyrektor Artystyczny Jazzbląg Festiwal w jednej osobie. Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza gorąco na koncert Jerzego Małka i jego grupy Black Sheep w Galerii Laboratorium w sobotę, 25 maja.

 • 2019-05-22 Pasłęk jakiego nie znacie

  Elbląg. Pasłęk jakiego nie znacie

  Dyrekcja Zespołu Szkół im. Bohaterów Grunwaldu w Pasłęku oraz Adam Bobrowicz zapraszają na wieczór autorski promujący książkę pt. „Pasłęk. Z przeszłości i teraźniejszości miasta i okolic”, który odbędzie się 29 maja o godz.17 w auli szkoły przy ul. Zwycięstwa 28.

 • 2019-05-21 Edukacyjne książeczki historyczne

  Elbląg. Edukacyjne książeczki historyczne

  Rusza projekt „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej”. Już 29 maja w Komorowie Żuławskim odbędą się pierwsze warsztaty dla dzieci i młodzieży. Podczas zajęć powstaną edukacyjne książeczki historyczne.

 • 2019-05-21 O przyjaźni w Klubie Książkowych Ludków

  Elbląg. O przyjaźni w Klubie Książkowych Ludków

  W czwartek, 23 maja, o godz. 11 Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj” przy ul. Zamkowej zaprasza dzieci 2-3-letnie wraz z opiekunami na zajęcia w Klubie Książkowych Ludków, które odbędą się w oparciu o książkę Erica Carle „Czy chcesz być moim przyjacielem”. Wstęp wolny.

 • 2019-05-21 Wystawa Retrospektywna Mieczysława Wiśniewskiego w Galerii EL

  Elbląg. Wystawa Retrospektywna Mieczysława Wiśniewskiego w Galerii EL

  Kolejna duża wystawa sztuki współczesnej gościć będzie w murach Centrum Sztuki Galeria EL. W czwartek, 23 maja o godz. 18 Galeria zaprasza na jej wernisaż. Przybliżone zostaną prace mającego ścisłe kontakty z Elblągiem artysty Mieczysława Wiśniewskiego. Wstęp wolny.

 • 2019-05-21 Mój płaski kraj Żuławy – spotkanie z Andrzejem Kasperkiem

  Elbląg. Mój płaski kraj Żuławy – spotkanie z Andrzejem Kasperkiem

  W ramach bibliotecznego cyklu #czytELnia zapraszamy w środę, 22 maja, o godz. 18 do sali kinowej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z Andrzejem Kasperkiem wokół jego najnowszej książki „Mój płaski kraj. Żuławy”, która jest zbiorem artykułów i opowieści o regionie. Wstęp wolny.

 • 2019-05-20 Jam z gościem specjalnym

  Elbląg. Jam z gościem specjalnym

  We wtorek (21 maja) w Krypcie odbędzie się kolejna sesja jazzowa. Gościem specjalnym wieczoru będzie jeden z czołowych polskich saksofonistów tenorowych Darek Herbasz.

 • 2019-05-20 Wieczór z retrowersją w Galerii EL

  Elbląg. Wieczór z retrowersją w Galerii EL

  W środę, 22 maja o godz. 19 w Centrum Sztuki Galeria EL odbędzie się Wieczór z Retrowersją. Będzie to drugie z cyklu spotkań dotyczących unikatowej metody odbudowy Starego Miasta w Elblągu. Podczas najbliższego spotkania rozmawiać będziemy m. in. z urbanistami, architektami oraz mieszkańcami Elbląga, którzy mieli znaczący wpływ na obecny kształt elbląskiego Starego Miasta. Wstęp wolny.

To kupisz w pasażu portElu

Modny Citroen C3 - HADM Gramatowski
ZWYCIĘSKI SUV C5 AIRCROSS - HADM Gramatowski
Ostatnie sztuki Skody Rapid w salonie HADM
Skoda Fabia z LPG już od 46 000 zł! - HADM
Reklama