Niedziela 23-09-2018, imieniny Bogusława, Tekli. Pierwszy dzień jesieni
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Światowid
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Elblążanie na Instagramie
 • 2018-09-22 Tak po babsku, po prostu

  Elbląg. Tak po babsku, po prostu

  - Literatura kobieca kojarzy się z literaturą gorszego gatunku. Ot, takie tam babskiego czytadło. Tymczasem jest to literatura bardzo dobra. Kobiety patrzą na świat przez pryzmat emocji, których mężczyzna po prostu nie ma. I dlatego ich literatura jest czymś absolutnie bezcennym - zapewniała Sylwia Kubryńska, pisarka i felietonistka podczas spotkania w ramach VI Festiwalu Literatury Wielorzecze.

 • 2018-09-22 Chińska czarka z pejzażem (Historia jednego przedmiotu cz. 142)

  Elbląg. Chińska czarka z pejzażem <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 142) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie o chińskiej czarce.

 • 2018-09-21 Poezja na ulicy

  Elbląg. Poezja na ulicy

  A dokładniej na placu przed katedrą św. Mikołaja. To tam na nowo składano wcześniej pocięte wiersze i malowano obrazy, inspirowane kolorami Festiwalu Literatury Wielorzecze. To już szósta edycja tego wydarzenia, które organizowane jest przez stowarzyszenie Alternatywni. Zobacz zdjęcia.

 • 2018-09-21 Nareszcie weekend: Wielorzecze, dzień bez samochodu i sprzątanie świata

  Elbląg. Nareszcie weekend: Wielorzecze, dzień bez samochodu i sprzątanie świata

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2018-09-21 Tajemnica Iwony Wieczorek

  Elbląg. Tajemnica Iwony Wieczorek

  Gdańszczanka Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku w drodze do domu. To między innymi to wydarzenie było inspiracją do napisania #ciszy – debiutanckiej sztuki elbląskiej literatki Kamili Łyłki. Wczoraj (20 września) w elbląskim teatrze odbyła się premiera spektaklu. Zobacz więcej zdjęć. 

 • 2018-09-20 O uchodźcach na różne sposoby

  Elbląg. O uchodźcach na różne sposoby

  Wyprzedaż garażowa, spotkania informacyjne przy parafiach, warsztaty edukacyjne, a nawet taniec – mówić o uchodźcach i pomagać im można na wiele różnych sposobów. M.in. o tym opowiadano podczas drugiego dnia (20 września) VI Elbląskiego Forum Kulturoznawczego.

 • 2018-09-19 O Gdańsku w Elblągu

  Elbląg. O Gdańsku w Elblągu

  Gdańsk – miasto wolności, solidarności i otwartości. O nim opowiadał prof. Cezary Obracht- Prondzyński podczas odbywającego się w Bibliotece Elbląskiego Forum Kulturoznawczego. Jak zauważył profesor, Gdańsk nie zawsze był taki otwarty, solidarny i wolny. Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia forum.

 • 2018-09-19 Ulica poetów, czyli cztery dni z literaturą

  Elbląg. Ulica poetów, czyli cztery dni z literaturą

  Ulice starówki za patronów mają mieć poetów. Tylko na kilka dni, podczas VI Festiwalu Literatury „Wielorzecze”, który potrwa od 20 do 23 września. To jeden z pomysłów Stowarzyszenia „Alternatywni” na promocję tego wydarzenia.

 • 2018-09-19 VI Elbląskie Forum Kulturoznawcze: Miejsca oporu. O kontr-kulturach kultury polskiej

  Elbląg. VI Elbląskie Forum Kulturoznawcze: Miejsca oporu. O kontr-kulturach kultury polskiej

  Biblioteka Elbląska im. C. Norwida i Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM w Poznaniu zapraszają na konferencję naukową pn. „Miejsca oporu. O kontr-kulturach kultury polskiej”, która odbędzie się w ramach 6. edycji Elbląskiego Forum Kulturoznawczego w dniach 19-20 września 2018 roku (sala „U św. Ducha”). Wstęp wolny.

 • 2018-09-18 Z Muzeum w przyszłość. Modernizacja Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu

  Elbląg. Z Muzeum w przyszłość. Modernizacja Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu

  W dniach 18- 20 września Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu gościć będzie kilkudziesięciu muzealników z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Danii, Szwecji i Finlandii. Elbląskie Muzeum zamyka obecnie projekt: „Z Muzeum w przyszłość. Modernizacja Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu - etap II”.

 • 2018-09-18 Między trąbką a batutą – Mateusz Rusowicz

  Elbląg. Między trąbką a batutą – Mateusz Rusowicz

  Październik upłynie elbląskim melomanom pod znakiem smyczków i fortepianu. Zadba o to Elbląska Orkiestra Kameralna wraz z Krzysztofem Książkiem. Laureat XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego zadebiutuje na elbląskiej scenie już 21 października. Uczyni to pod batutą Mateusza Rusowicza, a słuchaczy w koncertowy nastrój wprowadzi Jarosław Praszczałek.

 • 2018-09-17 O oporze kulturowym

  Elbląg. O oporze kulturowym

  W dniach 19-20 września w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się VI Elbląskie Forum Kulturoznawcze pn. „Miejsca oporu. O kontr-kulturach kultury polskiej”. Przez dwa dni będziemy się przyglądać zjawiskom dziejącym się we współczesnej kulturze. Do udziału w Forum zaprasza prof. Waldemar Kuligowski.

 • 2018-09-15 Spodek w stylu „Batavia brown” (Historia jednego przedmiotu cz. 141)

  Elbląg. Spodek w stylu „Batavia brown” <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 141) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie o porcelanowym spodku.

 • 2018-09-14 Nareszcie weekend: taniec, sport i bitwa na Zalewie

  Elbląg. Nareszcie weekend: taniec, sport i bitwa na Zalewie

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

Google
Rek
 • 2018-09-22 Akcja plastyczna w Suchaczu

  Elbląg. Akcja plastyczna w Suchaczu

  Twórcza aktywność i odkrywanie pasji to hasła przewodnie nadchodzącej akcji plastycznej dla dzieci i młodzieży, która odbędzie się w ramach projektu „Przenikanie” w świetlicy wiejskiej w Suchaczu.

 • 2018-09-20 Ostry Dyżur Literacki w „Bulaju”

  Elbląg. Ostry Dyżur Literacki w „Bulaju”

  Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj” przy ul. Zamkowej 1 zaprasza w sobotę, 22 września, w godz. 11-14 na akcję happeningową pn. Ostry Dyżur Literacki. Tego dnia w „Bulaju” książkowi eksperci będą przepisywać chętnym książki na receptę. Zapraszamy do zabawy!

 • 2018-09-20 Kolorowa wystawa w Liceum Plastycznym

  Elbląg. Kolorowa wystawa w Liceum Plastycznym

  Liceum Plastyczne zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej "Kolor", który odbędzie się 27 września o godz. 16 w siedzibie szkoły. Na konkurs nadesłano bardzo zróżnicowane fotograficzne interpretacje bieli i czerwieni z niemal trzydziestu placówek oświatowych na terenie całej Polski.

 • 2018-09-19 Obrazki na marginesach Anny Gawron

  Elbląg. Obrazki na marginesach Anny Gawron

  Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż wystawy z Anny Gawron pn. Obrazki na marginesach, w ramach cyklu Elbląg Plastyczny, który odbędzie się w czwartek, 20 września w przestrzeni Galerii Laboratorium. Na wernisaż jest wstęp wolny.

 • 2018-09-19 Slam, czyli jak poeci walczą na wiersze

  Elbląg. Slam, czyli jak poeci walczą na wiersze

  Po raz pierwszy na Festiwalu Literatury Wielorzecze w programie pojawił się Slam. Ta forma poetyckiej rywalizacji pojawiła się w naszym mieście już w 2012 i postanowiliśmy do niej wrócić. Główną ideą konkursu jest to, by swoją twórczością (która czasem przybiera nawet formę performansu czy happeningu) przekonać do siebie publiczność, bo to ona decyduje, kto przejdzie do dalszej rywalizacji. To zatem bardzo emocjonujący rodzaj turnieju literackiego.

 • 2018-09-19 Jesienią zadbaj o swoją sylwetkę

  Elbląg. Jesienią zadbaj o swoją sylwetkę

  Jesień dla wielu z nas jest jedną z najbardziej przygnębiających pór roku, a powrót do szarej rzeczywistości po okresie urlopowym powoduje, że nic nam się nie chce i zaczynamy robić sobie wymówki. Nie oznacza to jednak, że możemy przestać dbać o siebie oraz swoją formę. Jesień to tak naprawdę dobry czas, aby zadbać o sylwetkę i zdrowie.

 • 2018-09-19 Będą wyrażać się przez sztukę

  Elbląg. Będą wyrażać się przez sztukę

  Wyrażenie się poprzez sztukę to motyw przewodni nadchodzącego happeningu dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się w ramach projektu „Przenikanie”.

 • 2018-09-18 „Miejsca oporu” Andrzeja Talewicza

  Elbląg. „Miejsca oporu” Andrzeja Talewicza

  „Miejsca oporu” to wystawa zdjęć polskich punków z lat 80. autorstwa Andrzeja Talewicza, która zostanie zaprezentowana podczas konferencji „Miejsca oporu. O kontr-kulturach kultury polskiej” w ramach 6. Elbląskiego Forum Kulturoznawczego. Otwarcie wystawy: 19 września, godz. 18.45 (sala „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej). Wstęp wolny.

 • 2018-09-18 Spotkanie z blogerką literacką i vlogerką Olgą Kowalską

  Elbląg. Spotkanie z blogerką literacką i vlogerką Olgą Kowalską

  Ona kocha książki i dobrze opowiedziane historie. I marzy o tym, żeby inni pokochali literaturę tak samo mocno. Od lat bloguje, vloguje o literaturze, śledzi trendy i nieustannie czyta. Mowa o Oldze Kowalskiej, autorce bloga WielkiBuk.com, która będzie gościem pierwszego spotkania Młodzieżowego Klubu Książki. Spotkanie odbędzie się 27 września w CSE „Światowid”.

 • 2018-09-18 Zdrowa aktywność dla każdego

  Elbląg. Zdrowa aktywność dla każdego

  Centrum Tańca „Promyk” z myślą o popularyzacji aktywnego wypoczynku, przygotowało serię spotkań i zajęć skierowanych do dzieci oraz seniorów. Dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu – spotkania z tańcem towarzyskim, a dla starszych mieszkańców Elbląga – zajęcia fitness. Odbywać się one będą cyklicznie do końca roku. Działania prowadzone są w celu zaszczepienia, u osób w różnym wieku, zdrowego stylu życia i zamiłowania do aktywności fizycznej.

 • 2018-09-18 Orkiestra podbiła Łomżę muzyką filmową

  Elbląg. Orkiestra podbiła Łomżę muzyką filmową

  W niedzielę (16 września) Elbląska Orkiestra Kameralna po raz kolejny udowodniła, że w świecie muzyki filmowej czuje się jak ryba w wodzie. W Łomży muzycy wystąpili w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica” i zachwycili tamtejszą publiczność.

 • 2018-09-17 Oświadczenie w sprawie hejtu i komentarzy

  Elbląg. Oświadczenie w sprawie hejtu i komentarzy

  Po publikacji cyklu artykułów o jubileuszu zespołów Szalone Małolaty i Szalone, które były często komentowane przez Czytelników, otrzymaliśmy oświadczenie od Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Szalone Małolaty”. Publikujemy je w całości poniżej.

 • 2018-09-17 Brit Grit on the Laikonik Express – na Wielorzeczu po angielsku

  Elbląg. Brit Grit on the Laikonik Express – na Wielorzeczu po angielsku

  Po raz pierwszy w historii Festiwalu Literatury Wielorzecze zapraszamy Państwa na spotkanie autorskie z pisarzami anglojęzycznymi. To prawdziwa gratka dla filologów oraz miłośników kryminałów.

 • 2018-09-17 Krypta zaprasza na jazz

  Elbląg. Krypta zaprasza na jazz

  Klub Środowisk Twórczych Krypta zaprasza we wtorek (18 września) na kolejną sesję jazzową. Początek o godz. 20.

To kupisz w pasażu portElu

Ochotka żywa
Artemia
Agama brodata
Karma dla papug średnich
Reklama