Poniedziałek 12-11-2018, imieniny Renaty, Witolda
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Światowid
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

 • 2018-11-12 Łapy precz od żartów

  Elbląg. Łapy precz od żartów

  Mówią o sobie przyjaciele. Mówią o sobie komicy. Różni ich tak wiele, ile łączy. Czy to oznacza, że iskrzy? Czy wystarczy na bestseller? O tym przekonają się ci, którzy sięgną po "Łapy precz od żartów". Nie, to wcale nie żart. Abelard Giza i Jacek Stramik napisali książkę. Mistrzów stand upu spotkaliśmy w Mjazzdze, gdzie odbyło się spotkanie autorskie.

 • 2018-11-12 Od pomysłu do grafiki. Pracownia Technik Druku Artystycznego w Liceum Plastycznym

  Elbląg. Od pomysłu do grafiki. Pracownia Technik Druku Artystycznego w Liceum Plastycznym

  Rok 2018 to szczególny czas dla Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Od stycznia szkoła prowadzi wiele działań, które mają na celu upamiętnienie dziesięciu lat jej istnienia. I choć, obiektywnie rzecz biorąc, to okres stosunkowo krótki, jednak przyniósł rozwój placówki pod wieloma względami, stawiając ją w czołówce szkół artystycznych w kraju. W dużej mierze to zasługa nowocześnie wyposażonych pracowni. Zobacz zdjęcia.

 • 2018-11-10 Zajączek Steinera (Historia jednego przedmiotu cz. 149)

  Elbląg. Zajączek Steinera <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 149) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie o figurce zająca.

 • 2018-11-09 Biało-czerwony koncert dla najmłodszych

  Elbląg. Biało-czerwony koncert dla najmłodszych

  Po czym rozpoznać poloneza i jakie są polskie tańce narodowe? M. in. tego dowiedziały się dzieci, które uczestniczyły w dzisiejszym (9 listopada)  koncercie patriotycznym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i zaproszonych gości. Zobacz zdjęcia.

 • 2018-11-09 Nareszcie weekend: setna rocznica odzyskania niepodległości i mecz roku

  Elbląg. Nareszcie weekend: setna rocznica odzyskania niepodległości i mecz roku

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2018-11-08 Galeria EL prezentuje: Frombork i Omdlenie

  Elbląg. Galeria EL prezentuje: Frombork i Omdlenie

  Sławomir Lipnicki przyjrzał się jeszcze raz swojemu projektowi sprzed kilkunastu lat „Olimpiada Lustro Narcyza”. Efekty pn. „Omdlenie” można oglądać w Galerii EL. To na emporze. A w dawnej zakrystii owoc swojego pleneru we Fromborku zaprezentowali uczniowie Liceum Plastycznego z Gronowa Elbląskiego. Zobacz zdjęcia.

 • 2018-11-08 Kameralne andrzejki z humorem

  Elbląg. Kameralne andrzejki z humorem

  Jak elblążanin może spędzić listopadowy wieczór? Może zaszyć się w domu i nadrabiać filmowe lub książkowe zaległości, ale może też wybrać się na koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Kameraliści bowiem 29 listopada po raz ostatni w 2018 roku zaprezentują się elbląskiej publiczności. Takiej okazji nie wolno przegapić, tym bardziej że w sali koncertowej ZPSM pojawią się także Zagan Acoustic i Krzesimir Dębski.

 • 2018-11-07 W zdrowym ciele zdrowy duch

  Elbląg. W zdrowym ciele zdrowy duch

  Można powiedzieć, że to bliskie spotkanie kultury fizycznej ze sztuką. Sławomir Lipnicki, zainspirowany zdjęciami dokumentującymi berlińskie widowisko sportowe z 1936 r., postanowił stanąć przy sztalugach. Projekt wywołał "Omdlenie", które będzie można zobaczyć w Galerii EL już w czwartek (8 listopada).

 • 2018-11-05 Już wkrótce niezwykłe spotkania…

  Elbląg. Już wkrótce niezwykłe spotkania…

  Tradycyjnie w listopadzie w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu organizowane są Międzynarodowe Spotkania Artystyczne. Tegoroczna, 12 edycja, odbędzie się w dniach 22-24 listopada.

 • 2018-11-05 W tym tygodniu portEl poleca: Elbląg na dużym ekranie i Święto Niepodległości

  Elbląg. W tym tygodniu portEl poleca: Elbląg na dużym ekranie i Święto Niepodległości

  Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

 • 2018-11-05 Flet, smyczki i klasycy

  Elbląg. Flet, smyczki i klasycy

  Marta Gardolińska wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną i Matei Ioachimescu w niedzielny wieczór zabrali melomanów w podróż śladami kompozytorskich klasyków. Zobacz zdjęcia z koncertu. 

 • 2018-11-03 Bączki, fygi, cugi (Historia jednego przedmiotu cz. 148)

  Elbląg. Bączki, fygi, cugi <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 148) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie o wirujących zabawkach dziecięcych.

 • 2018-11-02 Nareszcie weekend: wybory, Pony Cup i Bach

  Elbląg. Nareszcie weekend: wybory, Pony Cup i Bach

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2018-11-02 Na takie cuda warto było czekać

  Elbląg. Na takie cuda warto było czekać

  Hokus pokus, czary mary i muzeum jest jak nowe? No, niestety, na pstryknięcie palcami remont sam się nie zrobi. Na tę inwestycję budowlaną Muzeum Archeologiczno-Historyczne w dużej mierze samo „zapracowało”, pozyskując unijne dofinansowanie. Prace, które ruszyły wiosną 2017 r., już się zakończyły, a teraz wszyscy możemy ocenić ich efekty. Można wirtualnie dotknąć historii, ale też poczuć zapach żuławskiej ziemi czy zajrzeć do żuławskiego domu. Wszystkie atrakcje dostępne będą bezpłatnie od 9 do 11 listopada.

Google
Rek
 • 2018-11-09 Romans? Marnie to widzę!

  Elbląg. Romans? Marnie to widzę!

  Kino Światowid zaprasza na kolejną transmisję na żywo prosto z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Już w sobotę,10 listopada o godzinie 18:55 widzowie obejrzą premierowy spektakl „Marnie”.

 • 2018-11-09 „Wrażliwe dusze, zręczne dłonie” - wernisaż wystawy

  Elbląg. „Wrażliwe dusze, zręczne dłonie” - wernisaż wystawy

  Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza w piątek, 16 listopada, o godz. 17.30 do minigalerii „Rudy Kot” na wernisaż wystawy „Wrażliwe dusze, zręczne dłonie” przygotowanej przez słuchaczy Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu, drugiego roku kierunku Terapeuta Zajęciowy. Wstęp wolny.

 • 2018-11-09 Muzyka i taniec inspirowane tradycjami Afryki

  Elbląg. Muzyka i taniec inspirowane tradycjami Afryki

  W pierwszy dzień Międzynarodowych Spotkań Artystycznych - na które zapraszają CSE „Światowid” w Elblągu i Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” – wystąpi grupa artystów, pasjonatów i podróżników z Polski, Burkina Faso, Senegalu i Australii, czyli grupa „Moribaya”. Na koncert, który odbędzie się 22 listopada o godz. 19, wstęp jest bezpłatny.

 • 2018-11-08 Lokomotywa: warsztaty modelarskie

  Elbląg. Lokomotywa: warsztaty modelarskie

  W sobotę, 10 listopada, o godz. 12 Biblioteka Ellbąska zaprasza dzieci z rodzicami/dziadkami/opiekunami na warsztaty modelarskie inspirowane wierszem Juliana Tuwima „Lokomotywa”, które poprowadzą członkowie sekcji modelarskiej Stowarzyszenia Historyczno-Poszukiwawczego „Denar” w Elblągu.

 • 2018-11-08 Promocja książki „Echa wojny. Trzy historie”

  Elbląg. Promocja książki „Echa wojny. Trzy historie”

  W czwartek, 8 listopada, o godz. 17 Biblioteka Elbląska zaprasza do sali kinowej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z Andrzejem Urbanem – współautorem książki „Echa wojny. Trzy historie”. Wstęp wolny.

 • 2018-11-07 EOK gra dla Niepodległej

  Elbląg. EOK gra dla Niepodległej

  100 lat temu nasi przodkowie sprawili, że Polska powróciła na mapę świata. Uczynili to nie tylko szczękiem oręża, ale również dyplomatycznym piórem, w czym wiódł prym Ignacy Jan Paderewski. Kompozytor i pianista przeszedł bowiem do historii również jako mąż stanu, który złożył podpis na traktacie wersalskim, pieczętującym odrodzenie Rzeczpospolitej.

 • 2018-11-07 Badania problemów społecznych i historii Elbląga. Biblioteka zaprasza

  Elbląg. Badania problemów społecznych i historii Elbląga. Biblioteka zaprasza

  W piątek, 16 listopada w sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej odbędzie się konferencja naukowa „Stan i potrzeby badań nad problemami społecznymi Elbląga i jego najnowszą historią. W 25. rocznicę śmierci prof. Stanisława Gierszewskiego”. Wstęp wolny.

 • 2018-11-07 Rozgrzej ciało i umysł

  Elbląg. Rozgrzej ciało i umysł

  Nie czujesz się zbyt pewnie na parkiecie? Chcesz nauczyć się nowego stylu? A może potrzebujesz po prostu się zrelaksować? Centrum Tańca „Promyk” zaprasza na otwarte warsztaty gorącej salsy i sensualnej bachaty. Impreza odbędzie się w sobotę, 10 listopada o godzinie 18 w Centrum Tańca „Promyk”. Otwarte warsztaty Salsa i Bachata solo to znakomity sposób na odprężenie się, a ponadto doskonała możliwość uwolnienia swojej kobiecości, wrażliwości i zmysłowości przy porywających rytmach karaibskiej muzyki.

 • 2018-11-07 Ucz się efektywniej – spotkanie z technikiem szybkiego czytania

  Elbląg. Ucz się efektywniej – spotkanie z technikiem szybkiego czytania

  Jeśli nie wiesz, jak się uczyć, siedzisz długo nad książkami, nie umiesz się skoncentrować i często odbiegasz myślami od nauki przyjdź na spotkanie ze specjalistą, który pomoże Ci to zmienić. Gościem działającego w CSE „Światowid” Młodzieżowego Klubu Książki będzie Iwona Solecka - technik szybkiego czytania i metod efektywnego uczenia się. Warsztat odbędzie się 14 listopada o godz. 17, a udział w nim jest bezpłatny.

 • 2018-11-06 Niezłe Groovno - płyta elbląskiego zespołu już 24 listopada

  Elbląg. Niezłe Groovno - płyta elbląskiego zespołu już 24 listopada

  Na krążku znajdą się utwory z pogranicza muzyki funkowej, rocka i groove, a o jego atrakcyjności decydować będzie ciekawe zróżnicowanie utworów pod kątem tematycznym. Znajdziemy tu utwory o zapomnianych wakacjach w Ustce w 1978 roku, wariactwie związanym z pracą w korporacji, piosenkę o bywalcach podrzędnych dyskotek, o potrzebie wolności drzemiącej w każdym człowieku oraz wiele innych.

 • 2018-11-06 Biblioteczna Strefa Seniora „Remedium”

  Elbląg. Biblioteczna Strefa Seniora „Remedium”

  Filia nr 3 Biblioteki Elbląskiej przy al. Piłsudskiego zaprasza do spędzenia wolnego czasu w Bibliotecznej Strefie Seniora „Remedium”. Pierwsze spotkanie dla seniorów odbędzie się dziś (wtorek), 6 listopada, o godz. 15. Wstęp wolny.

 • 2018-11-05 EOK świętuje polską wolność

  Elbląg. EOK świętuje polską wolność

  100 lat temu nasi przodkowie, z jednej strony szablą, z drugiej piórem, sprawili, że Polska powróciła na mapę Europy. 9 listopada Elbląska Orkiestra Kameralna, wraz z zaproszonymi gośćmi, przypomni tamte wydarzenia najmłodszym elbląskim melomanom. Koncert 100 lat Polsko! odbędzie się w ramach projektu Muzyka dla ucha malucha III - uczniowie będą mogli posłuchać tego, co w rodzimej muzyce najwartościowsze i przekonają się, że polscy mistrzowie partytury niejednokrotnie wyprzedzali swoje epoki.

 • 2018-11-05 Zrób to sam

  Elbląg. Zrób to sam

  Jeśli lubisz twórczo spędzać czas, przyjdź w listopadowe popołudnie na warsztaty decoupagu, twórczą atmosferą odczarujemy jesień. Zrób to sam – to hasło przewodnie Cyklu Warsztatów DIY (Do It Yourself) dla osób dorosłych i młodzieży organizowanych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

 • 2018-11-05 Z zamiłowania do pociągów

  Elbląg. Z zamiłowania do pociągów

  Filia nr 5 „Kostka” Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada zaprasza w piątek, 9 listopada, o godz. 18 na wernisaż wystawy pt. „Nostalgia na torach” autorstwa Brygidy Gawron-Strazzer . Wstęp wolny.

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z końmi
Fototapety dziecięce
Fototapety z Nowym Jorkiem
Obraz na alupanelu 300x60 - Panorama
Reklama