Środa 22-05-2019, imieniny Wiesława, Heleny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Światowid
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

 • 2019-05-21 Dzień Mam u boku arcymistrza polskich skrzypiec

  Elbląg. Dzień Mam u boku arcymistrza polskich skrzypiec

  Już 26 maja święto tych, które są warte wszystkich kwiatów świata – naszych Mam. W ten szczególny dzień zaspokajamy ich rozmaite gusta: filmowe, taneczne, a także muzyczne. O te ostatnie zadba Elbląska Orkiestra Kameralna, która zaprezentuje melomanom najpiękniejsze smyczkowe kompozycje Antonio Vivaldiego oraz „Cztery pory roku na miarę XX wieku” - Koncert skrzypcowy nr 2 Amerykańskie cztery pory roku Philipa Glassa.

 • 2019-05-20 W tym tygodniu portEl poleca: EOK i grę miejską

  Elbląg. W tym tygodniu portEl poleca: EOK i grę miejską

  Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

 • 2019-05-18 Ryby i rybacy w średniowiecznym Elblągu (Historia jednego przedmiotu cz. 176)

  Elbląg. Ryby i rybacy w średniowiecznym Elblągu <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 176) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie o tym, jak/czym łowili rybacy.

 • 2019-05-17 Nareszcie weekend: Noc Muzeów, Dni Recyklingu i piłkarskie emocje

  Elbląg. Nareszcie weekend: Noc Muzeów, Dni Recyklingu i piłkarskie emocje

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2019-05-15 Fenomen klawiszowego grania – Wojciech Waleczek

  Elbląg. Fenomen klawiszowego grania – Wojciech Waleczek

  Muzyczna historia Europy to splot dziesiątek kompozytorów, setek melomanów i tysięcy kompozycji. Znaleźć do niej klucz to zadanie niełatwe, ale dla takiego solisty, jak Wojciech Waleczek, nie ma rzeczy niemożliwych.

 • 2019-05-15 Myślałem, że dotknę tylko budynków

  Elbląg. Myślałem, że dotknę tylko budynków

  Ta zawodowa podróż trwała ponad dwa lata. Składają się na nią dziesiątki, jeśli nie setki rozmów z ludźmi w różnych częściach świata, tytaniczna praca polegająca na żmudnej weryfikacji faktów, spora doza uporu. I coś jeszcze. - Tony Halik podkreślał, że miał cholerne szczęście. Ja też je miałem – tak o swojej pracy nad książką "Tu byłem. Tony Halik" mówił Mirosław Wlekły, jej autor, a także reporter "Dużego Formatu". Zobacz więcej zdjęć. 

 • 2019-05-13 Kameralne oblicze Thomasa Kalba

  Elbląg. Kameralne oblicze Thomasa Kalba

  Która nuta jest do zagrania, a która do przemilczenia? Thomas Kalb nie ma takich wątpliwości i z każdego fragmentu partytury wydobywa to, co najwartościowsze. Nie inaczej będzie w czerwcu, gdy dyrygent poprowadzi Elbląską Orkiestrę Kameralną.

 • 2019-05-13 W tym tygodniu portEl poleca: Noc Muzeów i Tydzień Bibliotek

  Elbląg. W tym tygodniu portEl poleca: Noc Muzeów i Tydzień Bibliotek

  Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

 • 2019-05-12 Krystyna Czubówna: Słowo jak papierek lakmusowy

  Elbląg. Krystyna Czubówna: Słowo jak papierek lakmusowy

  Jaka jest obecnie kondycja języka polskiego? Jak lektorowanie wpływa na pracę dziennikarza informacyjnego? Jakie książki lubi czytać najsłynniejszy głos w Polsce? O tym (i nie tylko) rozmawialiśmy z Krystyną Czubówną, która odwiedziła Elbląg z okazji koncertu z Elbląską Orkiestrą Kameralną. 

 • 2019-05-11 Pudełeczko na śrut (Historia jednego przedmiotu cz. 175)

  Elbląg. Pudełeczko na śrut <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 175) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie o pudełku na śrut.

 • 2019-05-10 Nareszcie weekend: festyn służb mundurowych i kiermasz książek

  Elbląg. Nareszcie weekend: festyn służb mundurowych i kiermasz książek

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2019-05-09 Himalaje wiolinistyki z Piotrem Pławnerem

  Elbląg. Himalaje wiolinistyki z Piotrem Pławnerem

  Do serca Mamy można trafić różnymi drogami i w różnym rytmie. Również w rytmie muzyki klasycznej, o co już 26. maja zadbają elbląscy kameraliści w towarzystwie Piotra Pławnera. W Sali Koncertowej ZPSM będziemy świadkami podróży nie tyle za jeden, co za setki uśmiechów Mam, wywołanych przez Orkiestrę i jednego z najwybitniejszych polskich skrzypków przełomu XX i XXI wieku.

 • 2019-05-07 Niezwykły rejs po Morzu Czerwonym

  Elbląg. Niezwykły rejs po Morzu Czerwonym

  Załoga: Elbląska Orkiestra Kameralna, zespół Pawła Steczka i Krystyna Czubówna. Pasażerowie: elbląska publiczność. W takim składzie dziś (7 maja) w elbląskim teatrze wybrano się na muzyczny rejs po Morzu Czerwonym. Pozostanie on na długo w pamięci słuchaczy. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-05-06 W tym tygodniu portEl poleca: Festyn Służb Mundurowych i koncerty

  Elbląg. W tym tygodniu portEl poleca: Festyn Służb Mundurowych i koncerty

  Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Google
 • 2019-05-22 Pasłęk jakiego nie znacie

  Elbląg. Pasłęk jakiego nie znacie

  Dyrekcja Zespołu Szkół im. Bohaterów Grunwaldu w Pasłęku oraz Adam Bobrowicz zapraszają na wieczór autorski promujący książkę pt. „Pasłęk. Z przeszłości i teraźniejszości miasta i okolic”, który odbędzie się 29 maja o godz.17 w auli szkoły przy ul. Zwycięstwa 28.

 • 2019-05-21 Edukacyjne książeczki historyczne

  Elbląg. Edukacyjne książeczki historyczne

  Rusza projekt „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej”. Już 29 maja w Komorowie Żuławskim odbędą się pierwsze warsztaty dla dzieci i młodzieży. Podczas zajęć powstaną edukacyjne książeczki historyczne.

 • 2019-05-21 O przyjaźni w Klubie Książkowych Ludków

  Elbląg. O przyjaźni w Klubie Książkowych Ludków

  W czwartek, 23 maja, o godz. 11 Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj” przy ul. Zamkowej zaprasza dzieci 2-3-letnie wraz z opiekunami na zajęcia w Klubie Książkowych Ludków, które odbędą się w oparciu o książkę Erica Carle „Czy chcesz być moim przyjacielem”. Wstęp wolny.

 • 2019-05-21 Wystawa Retrospektywna Mieczysława Wiśniewskiego w Galerii EL

  Elbląg. Wystawa Retrospektywna Mieczysława Wiśniewskiego w Galerii EL

  Kolejna duża wystawa sztuki współczesnej gościć będzie w murach Centrum Sztuki Galeria EL. W czwartek, 23 maja o godz. 18 Galeria zaprasza na jej wernisaż. Przybliżone zostaną prace mającego ścisłe kontakty z Elblągiem artysty Mieczysława Wiśniewskiego. Wstęp wolny.

 • 2019-05-21 Mój płaski kraj Żuławy – spotkanie z Andrzejem Kasperkiem

  Elbląg. Mój płaski kraj Żuławy – spotkanie z Andrzejem Kasperkiem

  W ramach bibliotecznego cyklu #czytELnia zapraszamy w środę, 22 maja, o godz. 18 do sali kinowej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z Andrzejem Kasperkiem wokół jego najnowszej książki „Mój płaski kraj. Żuławy”, która jest zbiorem artykułów i opowieści o regionie. Wstęp wolny.

 • 2019-05-20 Jam z gościem specjalnym

  Elbląg. Jam z gościem specjalnym

  We wtorek (21 maja) w Krypcie odbędzie się kolejna sesja jazzowa. Gościem specjalnym wieczoru będzie jeden z czołowych polskich saksofonistów tenorowych Darek Herbasz.

 • 2019-05-20 Wieczór z retrowersją w Galerii EL

  Elbląg. Wieczór z retrowersją w Galerii EL

  W środę, 22 maja o godz. 19 w Centrum Sztuki Galeria EL odbędzie się Wieczór z Retrowersją. Będzie to drugie z cyklu spotkań dotyczących unikatowej metody odbudowy Starego Miasta w Elblągu. Podczas najbliższego spotkania rozmawiać będziemy m. in. z urbanistami, architektami oraz mieszkańcami Elbląga, którzy mieli znaczący wpływ na obecny kształt elbląskiego Starego Miasta. Wstęp wolny.

 • 2019-05-20 „Na spacerze z Królem Kazimierzem”- gra miejska

  Elbląg. „Na spacerze z Królem Kazimierzem”- gra miejska

  Biblioteka Elbląska zaprasza rodziny z dziećmi do udziału w grze miejskiej „Na spacerze z Królem Kazimierzem” upamiętniającej wizytę króla Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu, która odbędzie się w sobotę, 25 maja, start: godz. 12, plac Kazimierza Jagiellończyka.

 • 2019-05-17 Legendy jak malowane

  Elbląg. Legendy jak malowane

  Są już wyniki Konkursu „Legendy elbląskie”. Spośród nadesłanych prac jury wybrało najlepsze, które zostaną zaprezentowane na wystawie w CSE Światowid.

 • 2019-05-17 Kultura ukraińska okiem dzieci

  Elbląg. Kultura ukraińska okiem dzieci

  Już w weekend (18-19 maja) odbędzie się 53. edycja Dziecięcego Festiwalu Kultury Ukraińskiej. W tym roku na gościnnej scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu wystąpią dzieci i młodzież, którzy z sercem, spontanicznością, radością ale i z tęsknotą oraz zadumą pokażą to, co w kulturze ukraińskiej najlepsze.

 • 2019-05-16 Nigdy nie jest za późno - wernisaż prac Małgorzaty Hull

  Elbląg. Nigdy nie jest za późno - wernisaż prac Małgorzaty Hull

  Galeria Filar Sztuki przy Bibliotece PWSZ w Elblągu zaprasza 21 maja o godz. 17 na otwarcie wystawy malarstwa Małgorzaty Hull "Nigdy nie jest za późno". Autorka prezentuje obrazy olejne, głównie pejzaże w wiosenno-letnim nastroju.

 • 2019-05-15 Komiksowy Okrągły Stół vol. 4

  Elbląg. Komiksowy Okrągły Stół vol. 4

  W sobotę, 18 maja w godz. 11-15 zapraszamy na czwartą edycję Komiksowego Okrągłego Stołu, czyli wspólne rysowanie komiksów dla każdego od lat 14 do 114! Uczestnicy spotkania będą wspólnie tworzyć komiksy w Bibliotece Młodego Czytelnika „Bulaj” na temat, który poznają na miejscu. Obowiązują zapisy.

 • 2019-05-14 Odjazdowy rajd z pompą

  Elbląg. Odjazdowy rajd z pompą

  W sobotę, 18 maja zapraszamy na rajd rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz” – cykliczną imprezę integrującą społeczność lokalną wokół biblioteki. Tegoroczna trasa: Elbląg – Różany – Markusy – Elbląg. Wyruszamy o godz. 12 sprzed siedziby Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha.

 • 2019-05-14 Wakacyjne zabawy ze sztuką

  Elbląg. Wakacyjne zabawy ze sztuką

  Tradycyjnie, jak co roku, odbędą się „Wakacyjne zabawy ze sztuką”. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza dzieci na spędzenie wakacyjnego tygodnia w artystycznej atmosferze. Warsztaty skierowane są do osób, które lubią wyrażać się twórczo i chcą spróbować nowych interesujących technik z zakresu rękodzieła i plastyki.

To kupisz w pasażu portElu

T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Naszywka GODŁO
Czapka z nadrukiem
Naszywka HERB ELBLĄGA
Reklama