UWAGA!

Światowid
Wernisaż wystawy "Koniec Tytułów" Oskara Dawickiego

Wernisaż wystawy "Koniec Tytułów" Oskara Dawickiego

2024-06-25 12:53

W sobotę, 29 czerwca o godz. 18, odbędzie się wernisaż wystawy "Koniec Tytułów" Oskara Dawickiego w Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu. Kuratorką wystawy jest Emilia Orzechowska. Otwarciu towarzyszyć będzie wyjątkowy performance oraz koncert zespołu PROSZEK. Wystawa potrwa do 1 września 2024 roku, a zwiedzający będą mieli okazję zgłębić tematy związane z męskością i egzystencjalnym kryzysem, transponowane przez artystę w kontekście współczesnej kondycji człowieka.

Trzecia część nocy

Trzecia część nocy

2024-06-25 10:27

Kino Światowid zaprasza na film „Trzecia część nocy”. Debiut Andrzeja Żuławskiego będzie można obejrzeć w czwartek 27 czerwca o godzinie 18.00.

Wakacje z Cyberiadą

Wakacje z Cyberiadą

2024-06-25 10:13

W lipcu i sierpniu filia biblioteczna Cyberiada przy ul. Hetmańskiej zaprasza dzieci w wieku 7+ na zajęcia, w trakcie których będzie dużo dobrej zabawy inspirowanej fantastycznymi książkowymi opowieściami. Obowiązują zgłoszenia.

Truso Fest, czyli wikiński festiwal wody i ognia

Truso Fest, czyli wikiński festiwal wody i ognia

2024-06-24 15:47

W Elblągu przeniesiesz się w czasy wikingów, a to wszystko dzięki Truso Fest 2024, które odbędzie się już 29 czerwca na buwarze Zygmunta Augusta i dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego.

Wikińska kuchnia i spotkania pod trzepakiem, czyli wakacyjne warsztaty w muzeum

Wikińska kuchnia i spotkania pod trzepakiem, czyli wakacyjne warsztaty w muzeum

2024-06-24 12:04

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu przygotowało wiele atrakcji na okres wakacyjny. Jak co roku zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia muzealne. Począwszy od 25 czerwca, aż do 29 sierpnia, w każdy wtorek i czwartek, wszyscy chętni chcący poznać tajemnice dawnego rzemiosła, higieny czy kulinariów, oraz amatorzy zabaw sprzed lat, będą mogli wziąć udział w letnich spotkaniach warsztatowych.

III edycja Elbląg Music Masterclass coraz bliżej!

III edycja Elbląg Music Masterclass coraz bliżej!

2024-06-23 16:58

Na początku wakacji, Elbląg stanie się muzyczną kuźnią talentów. W dniach 5 – 12 lipca w naszym mieście odbywać się będą mistrzowskie kursy muzyczne Elbląg Music Masterclass organizowane przez Elbląską Orkiestrę Kameralną. Będzie to okazja do wysłuchania czterech fantastycznych koncertów wybitnych artystów oraz czterech recitali młodych muzyków.

Truso: z mroków przeszłości ku świetlanej przyszłości? (70 lat elbląskiego Muzeum)

Truso: z mroków przeszłości ku świetlanej przyszłości? (70 lat elbląskiego Muzeum)

2024-06-23 11:15

Przez ponad 150 lat Truso było tylko romantyczną legendą o dawnej osadzie. Wzmiankę o podróży Wulfstana z Hedeby do Truso znali głównie historycy i regionaliści elbląscy. Dziś Truso ma realny wymiar – to badane od ponad 40 lat stanowisko archeologiczne, miejsce, w którym mieszkali niegdyś skandynawscy przybysze.

W starym piecu nikt nie pali  (Muzeum, jakiego nie znacie odc. 2.)

W starym piecu nikt nie pali (Muzeum, jakiego nie znacie odc. 2.)

2024-06-22 12:00

Co można produkować w Królewskich Warsztatach Majoliki w Kadynach, kiedy po I wojnie światowej spadł popyt na kosztowne drobiazgi, które manufaktura wytwarzała dotychczas pod czujnym okiem cesarza Wilhelma II? Na przykład wytwarzać piece i ozdabiać je kaflami. Jeden z takich pieców możemy oglądać w elbląskim Muzeum Archeologiczno-Historycznym.

Zobacz, co zmalowali uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych

Zobacz, co zmalowali uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych

2024-06-21 14:01

Na pierwszym i drugim piętrze CSE Światowid można oglądać wystawę prac uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym. To roczne podsumowanie ich twórczości z wielu artystycznych dziedzin. Wystawa będzie czynna do końca wakacji. Zobacz zdjęcia z wernisażu.

Wake up

Wake up

2024-06-21 10:32

Pokolenie Z i napędzana adrenaliną masakra w centrum handlowym, która zamieni życie młodych aktywistów w noc z piekła rodem. „Wake up” od 21 czerwca w Kinie Światowid.

Sukienka Oskara

Sukienka Oskara

2024-06-21 10:31

Wspaniała opowieść o przytłoczonym ojcu, który przekracza własne granice akceptacji z miłości do dziecka poszukującego swojej tożsamości. „Sukienka Oskara” od 21 czerwca w Kinie Światowid.

Orzeł i reszta

Orzeł i reszta

2024-06-21 10:30

Wspaniała animacja nie tylko dla najmłodszych. Pełny humoru i przygód film familijny stworzony dla dużych i małych. „Orzeł i reszta” od 21 czerwca w Kinie Światowid.

Mój syn Ezra

Mój syn Ezra

2024-06-21 10:28

Pełna serca i humoru opowieść o mocy ojcowskiej miłości, która zachwyciła widzów na Festiwalu w Toronto. Dwukrotny laureat Oscara Robert De Niro na czele gwiazdorskiej obsady w komedii o szalonej podróży, która zbliży do siebie całą rodzinę. „Mój syn Ezra” od 21 czerwca w Kinie Światowid.

Arka Noego. Ahoj przygodo!

Arka Noego. Ahoj przygodo!

2024-06-21 10:26

Jedna Arka Noego, dwie myszy, setki zwierząt i tysiące kłopotów! Czy piosenka jest dobra na wszystko? To się okaże, gdy przedstawiciele rozmaitych gatunków zorganizują muzyczny konkurs na najsłynniejszej łajbie świata! „Arka Noego. Ahoj przygodo!” od 21 czerwca w Kinie Światowid.

Jazzowa sesja przed przerwą

Jazzowa sesja przed przerwą

2024-06-19 17:19

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki oraz Klub Krypta zapraszają na sesję jazzową. Po niej fanów jazzu czeka dwutygodniowa przerwa, bo kolejna jam session planowana jest 4 lipca.

Wystawa końcoworoczna Liceum Sztuk Plastycznych

Wystawa końcoworoczna Liceum Sztuk Plastycznych

2024-06-19 16:37

Społeczność Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym zaprasza na wernisaż wystawy końcoworocznej, który odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w czwartek, 20 czerwca. Będzie to znakomita okazja do zobaczenia prac uczniów z każdej pracowni artystycznej działającej w szkole.

Spotkanie z autorem bestsellerowych powieści Maciejem Siembiedą

Spotkanie z autorem bestsellerowych powieści Maciejem Siembiedą

2024-06-18 10:20

W środę, 19 czerwca, o godz. 18 zapraszamy do sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7 na spotkanie z Maciejem Siembiedą – autorem bestsellerowych powieści sensacyjnych z prokuratorem IPN Jakubem Kanią w roli głównej i innych. W swoich książkach buduje fabułę wokół historycznych zagadek z przeszłości.

Finał II Elbląskiego Festiwalu Organowego

Finał II Elbląskiego Festiwalu Organowego

2024-06-17 14:10

W minioną niedzielę w kościele św. Wojciecha elbląscy melomani spotkali się po raz ostatni w ramach II Elbląskiego Festiwalu Organowego. Mimo deszczowej aury festiwalowa publiczność nie zawiodła. Koncert finałowy miał wyjątkowy charakter. Dużym atutem tego wydarzenia był fakt, że koncert zawierał dzieła kompozytorów związanych z Elblągiem. Andreas Jetter, główny organista katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Chur, największej diecezji katolickiej w Szwajcarii, urodzony w Niemczech w 1978 roku, posiada, co często zaznacza, korzenie elbląskie. Jego rodzina zamieszkiwała nasze miasto przez kilka stuleci aż do 1945 roku. Zobacz zdjęcia.

Niezapomniany koncert z Marcinem Wyrostkiem i EOK 

Niezapomniany koncert z Marcinem Wyrostkiem i EOK 

2024-06-17 11:02

Elbląska Orkiestra Kameralna zakończyła kolejny sezon artystyczny w towarzystwie wybitnego akordeonisty Marcina Wyrostka. Koncert finałowy z pewnością pozostanie niezapomniany dla elbląskiej publiczności. Zobacz zdjęcia.

Muzyczny projekt Elbląskiego Klubu Rotary

Muzyczny projekt Elbląskiego Klubu Rotary

2024-06-17 08:41

W miniony piątek (14 czerwca), tuż przed inauguracją cyklu imprez Elbląskiego Święta Muzyki, na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbył się drugi doroczny koncert p.n. „Laury Młodych Wirtuozów”, zorganizowany przez Elbląski Klub Rotary we współpracy z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego i Teatrem. Patronatem honorowym objęli ponownie to kulturalne wydarzenie prezydent Miasta Elbląga oraz Elbląska Orkiestra Kameralna.

Reklama