UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

17. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja.

 
Elbląg, Materiał nadesłany
Materiał nadesłany

Kino Światowid zaprasza na kolejną edycję Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja". Siedemnasta odsłona tego wydarzenia odbędzie się w dn. 4-5 listopada. Wstęp na projekcje jest bezpłatny.

Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” odbędzie się po raz siedemnasty. Przez blisko 2 dekady zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji „Małe Festiwale Ty i Ja” w kilkunastu miejscowościach, w tym również w Elblągu.

Twórcy festiwalu pragną animować przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, fotografia, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentują artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty. Choć myśl przewodnia Festiwalu zmienia się każdego roku, wciąż aktualna i świeża pozostaje jego główna idea: działanie na rzecz integracji środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem, a więc działanie na rzecz humanizmu w najgłębszym tego słowa znaczeniu. W tym roku z racji obostrzeń pandemicznych organizatorzy Festiwalu zmuszeni zostali do ograniczenia wielu imprez towarzyszących. Na szczęście pokazy filmowe odbywają się bez zmian.

 

Program projekcji w Elblągu:

 

4 listopada godz. 18:00 „Zestaw filmów krótkometrażowych I (94 min)

 

"Moje piękne miasto"reż. Elham Aghlari, Iran 2019, 29 min

"Uścisków twoich mi potrzeba", reż. Andrej Kuciła, Polska 2020, 18 min

"Niewinność", reż. Ben Reid, Wielka Brytania 2019, 19 min

"Żyłam z tobą", reż. Elena Martinez Santos, Hiszpania 2019, 15 min

"Co zdarzy się jutro", reż. Anastasia Shtandke, Rosja 2020, 13 min

 

5 listopada godz. 10:00 Zestaw filmów krótkometrażowych II (70 min)

 

"Na Górze Tyrryry", reż Renata Kijowska, Polska 2019, 60 min

"Zobaczyć niepodległość", reż. Piotr Jasiński, Polska 2020, 10 min

 

Wstęp na projekcje jest bezpłatny.

Aleksandra Bielska, Kino Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama