UWAGA!

Aktywna ciąża

 
Elbląg, Aktywna ciąża

Aktywna ciąża to nowa propozycja Centrum Tańca „Promyk”. Zajęcia są wyjątkowe bo dotyczą wyjątkowego czasu w życiu każdej kobiety.

Dla każdej kobiety ciąża jest ogromnym obciążeniem fizycznym, a wysiłek przy porodzie jest często porównywany do wysiłku po przebiegnięciu biegu maratońskiego. Dlatego też bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie organizmu do tak wielkiego wyczynu. Najlepiej poprzez systematyczne ćwiczenia. A na takie można przyjść do Centrum Tańca „Promyk”.
       - Zapraszamy panie, które są w drugim i trzecim trymestrze ciąży – mówi Paulina Czyżyk, instruktor zajęć. – W zajęciach mogą wziąć udział również panie w pierwszym trymestrze ciąży, pod warunkiem jednak, że trenowały systematycznie jakiś sport. Niezbędne do uczestnictwa jest również zaświadczenie od lekarza, które następnie musi być dostarczane co miesiąc. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo przyszłych mam i ich dzieci.
       Aktywność fizyczna w okresie ciąży ma wiele atutów. Aktywne mamy mają lepszą przemianę materii, dzięki czemu mniejszy jest przyrost ciała, mniej się meczą i zdecydowanie lepiej czują się nie tylko fizycznie, ale i psychicznie.
       Zajęcia planowane są od października, realizowane będą w Centrum Tańca „Promyk” raz w tygodniu po 45 minut.
       – Podczas zajęć wykonywane będą ćwiczenia z wykorzystaniem mat i piłek, rozciągające oraz wzmacniające mięśnie dna miednicy. Mają one przygotować mamę do wysiłku związanego z porodem i pomóc łatwiej oraz mniej boleśnie go znieść – mówi instruktor. – Ćwiczenia przyczynią się do polepszenia samopoczucia, poprawy sprawności oraz kondycji. Na koniec każdej sesji będzie część najprzyjemniejsza, wyciszająca i relaksacyjna, skupiona na oddechu i kontakcie z dzieckiem.
       Panie zainteresowane zajęciami proszone są o kontakt z biurem CT Promyk od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16, nr tel - 55 611 01 30/40, 609 977 220.
      
Edyta Bugowska, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Moja ciąża w Elblągu jest bardzo aktywna, zwłaszcza kiedy muszę stać z w kolejkach do kasy i nikt nie pofatyguje się, aby dać pierwszeństwo kobiecie w zaawansowanej ciąży, ba! wręcz niektórzy faceci wpychają się z pełnym koszem, aby zdążyć najpierw, choć mam zazwyczaj tylko parę rzeczy w ręku (aby nie załadować torby na kółkach zbyt ciężko). Czasem tez trzeba uciec przed rozdrażnionym kierowcą, który czeka na światłach, a zielone trwa tak krótko, że z takim obciążeniem nie da się zdążyć - byłam nawet obiektem ataku "przygazowujacego" swoim autem "młodzieńca" nie mogącego się doczekać na to, aż przejdzie "zawalidroga".
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    ciążata(2016-09-26)
Reklama