UWAGA!

„Alter Ego” szuka nowych talentów

Teatralne Studio Młodych „Alter Ego”, działające przy Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu rozpoczyna kolejny sezon artystyczny. Grupa ma na swoim koncie realizację ponad 50 spektakli, wiele nagród zdobytych na festiwalach w kraju i za granicą. Należy do jednych z ciekawszych scen offowych w Polsce. W poniedziałki 7, 14 i 28 września oraz w środy 9, 16, 30 września odbędą się przesłuchania osób, które chcą przyłączyć się do „Alter Ego”.

„Alter Ego” istnieje od 16 lat. Najpierw funkcjonowało przy Domu Kultury w Drezdenku, a od 10 lat działa w Elblągu przy Teatrze im. Aleksandra Sewruka. Założycielem i opiekunem artystycznym grupy jest Tomasz Walczak. Młodzi aktorzy zdobywają laury na festiwalach i przeglądach w kraju oraz za granicą.
       - Goethe napisał: „Nasze pragnienia są przeczuciami zdolności, które w nas drzemią, zapowiedziami tego, czego będziemy w stanie dokonać”. Nasze pragnienia i zdolności nabrały realnego kształtu, tu słowo nabiera głębszego znaczenia, a każdy gest ma siłę po wielokroć mocniejszą od tego samego gestu z życia – przekonuje Tomasz Walczak, opiekun „Alter Ego”. - Dzięki naszemu byciu w teatrze, staliśmy się innymi ludźmi, staliśmy się bardziej otwarci, bardziej wrażliwi, pewni swego potencjału i pragnień. Teatr otworzył nas na życie i jego piękno, i to jest właśnie misja naszego teatru, misja „Alter Ego”.
       Grupa zrealizowała dotychczas ponad 50 spektakli w konwencji: teatru poezji, groteski i absurdu, teatru ulicznego, happeningu, teatru plastycznego oraz pantomimy.
       Członkowie „Alter Ego” brali też udział, jako statyści, w przedstawieniach repertuarowych Teatru im. Sewruka, m.in. „Sen nocy letniej” w reż. Mirosława Siedlera, „Jak Piekarczyk chwat Elbląg uratował” w reż. Mirosława Siedlera, „Calineczka” w reż. Andrzeja Ozgi czy „Opowieść wigilijna” w reż. Czesława Sieńko.
       Co pokaże grupa w nowym sezonie artystycznym – zobaczymy. Póki co, „Alter Ego” szuka nowych talentów. Przesłuchania chętnych odbędą się na Małej Scenie Teatru im. Sewruka: w poniedziałki 7, 14 i 28 września oraz 5 i 12 października o godz. godz. 16.30 oraz w środy 9, 16 i 30 września, a także 7 i 14 października o godz. 16.30.
       - To propozycja skierowana do gimnazjalistów i licealistów – mówi Tomasz Walczak, opiekun grupy. – Chcemy w tym roku stworzyć również teatr studencki. Do tego projektu poszukujemy starszej młodzieży oraz dorosłych. Spotkanie osób zainteresowanych odbędzie się w poniedziałek 7 września o godz. 19 również na Małej Scenie.
      
A

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Proponujemy awangardową formułę -trzy w jednym : Teatr Gimnazjalny, Teatr Studencki i Teatr Seniora. Do tego można dodać replikę konwencji otwartej i bezpośredni powrót do rozwiązań Teatru " PLEONAZMUS"-Ryszarda Majora. A wszystko pod kierunkiem znanego nam Animatora.
Reklama