UWAGA!

Andrzejki kameralnie

Elbląg, Łukasz Długosz
Łukasz Długosz (fot. Mariusz Wideryński, nadesłane)

W zabytkowych wnętrzach Biblioteki Elbląskiej już jutro (30 listopada) kolejny koncert kameralny. W sali “U Św. Ducha” wystąpią wybitni polscy kameraliści Łukasz Długosz (flety) i Andrzej Jungiewicz przy fortepianie. A z okazji popularnych imienin każdy Andrzej ma bezpłatny wstęp na koncert.

Łukasz Długosz jest absolwentem prestiżowych uczelni muzycznych w Monachium, Paryżu oraz Uniwersytetu Yale w Stanach Zjednoczonych. Zwyciężył w wielu prestiżowych konkursach międzynarodowych. Koncertuje jako solista i kameralista w Europie, Azji i USA. Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami europejskimi. Występował m.in. w Carnegie Hall w Nowym Yorku, w najlepszych salach koncertowych w Wiedniu, Berlinie, Monachium, Lipsku. Grał pod batutą takich gwiazd jak Zubin Mehta, James Levin, Krzysztof Penderecki, Jacek Kaspszyk, Helmuth Rilling, Jerzy Maksymiuk. Dokonał wielu nagrań archiwalnych, radiowych i telewizyjnych oraz CD w kraju i za granicą, które zostały bardzo wysoko ocenione przez krytykę polską i europejską. Jego koncerty były wielokrotnie transmitowane przez najważniejsze stacje radiowe takie jak: BBC Radio 3, SWR, BR4, Deutschlandradio Kultur, Polskie Radio PR2, NDR, Radio France, RMF Classic. Juror międzynarodowych konkursów fletowych. Prowadzi kursy mistrzowskie w Europie i Azji. Za wybitne osiągnięcia otrzymał szereg prestiżowych nagród m.in: Gasteig-Musikpreis (Niemcy), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego(Polska), Zeit-Preis (Niemcy), Deutsche Stiftung Musikleben (Niemcy). W styczniu tego roku zadebiutował z London Symphony Orchestra, z którą nagrał płytę z koncertem Michaela Colina.
       Przy fortepianie zasiądzie Andrzej Jungiewicz, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat konkursów Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej w Łodzi oraz Festiwalu Augustowskie Spotkania Młodych, akompaniator na wielu kursach mistrzowskich m. in. fletowych, kontrabasowych, saksofonowych, muzyki XX wieku oraz kursach metodycznych.
       W programie utwory takich kompozytorów jak: W.A.Mozart, J.S.Bach, I.F.Dobrzyński, T.Szeligowski i Theobald Böhm.
       Koncert odbędzie się 30 listopada w sali "U Św. Ducha" w Bibliotece Elbląskiej o godz. 18. Bilety w cenie 10 oraz 15 zł do nabycia w Bibliotece Elbląskiej przed koncertem.
      
Leszek Sarnowski, EOK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama