UWAGA!

Anioły i Demony w Galerii EL

2009-10-08
Aktualizowany 2009-10-10 10:01
Elbląg, Muzyczny duet: Marcin Skotnicki i Adam Mordka
Muzyczny duet: Marcin Skotnicki i Adam Mordka (fot. nadesłane)

„Anioły i Demony” to projekt duetu Marcin Skotnicki i Adam Mordka, muzyków, którzy czynnie uczestniczą w życiu muzycznym regionu oraz kraju. W sobotę 10 października o godz. 19 zagrają w Galerii EL.

Marcin Skotnicki jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Później podjął edukację muzyczną i zamieszkał w Hadze  (Holandia), aby móc u źródła poznawać tajniki muzyki dawnej. Jest pedagogiem oraz czynnym muzykiem grającym na fletach prostych.
       Jego zainteresowania muzyką są bardzo szerokie, ale natchnieniem pozostaje zawsze muzyka renesansu i baroku. Koncertuje z orkiestrami oraz zespołami kameralnymi w Polsce oraz poza granicą kraju uczestnicząc w wielu nagraniach płytowych.
       Adam Mordka jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, swoją przygodę z gitarą rozpoczął w 9. roku życia. Uczestniczył w wielu projektach muzycznych od muzyki dawnej, poprzez muzykę fokową, flamenco, poezję i muzykę współczesną.
       Brał udział w wielu nagraniach płytowych jako producent oraz muzyk sesyjny. Jest obecny jako muzyk i producent na wielu nagraniach, między innymi: „Ciepłem Muzyki Ogrzani", „Barockduo", „Melodie Świata", „Guitar Mellody", „La Casa de Ines", „Kołysanki dla nieco starszych".
       Suita utworów zebranych pod wspólnym tytułem „Anioły i Demony" stanowi pewną całość. Są to kompozycje z przełomu XIX/XX wieku powstałe w Anglii i Irlandii. Wywodzą się z muzyki morskiej, która na wyspach przeniknęła w świadomość mieszkańców umilając im życie nie tylko na morzu, ale też na lądzie.
       Projekt „Anioły i Demony" jest w pewnym stopniu absolutnie nowatorski, nikt do tej pory nie dokonał nagrania tego materiału w aranżacji na flety proste i gitary.
       Do projektu udało się zaangażować znanego plastyka Pana Mariusza Stawarskiego, który zaprojektował okładkę i szatę graficzną płyty. Obrazy artysty będą towarzyszyć koncertowi.
      
       Koncert w Galerii EL odbędzie się 10 października (sobota) o godz. 19. Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed koncertem.
       W specjalnej ofercie bilet + płyta „Anioły i Demony" w cenie 25 zł.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No i stało się : Centrum Sztuki - Galeria EL - to już Stragan Artystyczny, w pełnej odsłonie. Tu mała wystawka, potem zespolik muzyczny, straganik z ilustracjami dziecięcymi, . potem prezentacja, nieco przerośniętych, twórców miejscowych. Wszystko jest Sztuką, albo nią będzie - to najnowsza filozofia tego Przędsiębiorstwa Rozrywkowego.
 • Trzymajcie mnie. Moja przedmówczyni to zdaje się klasyczny malkontent - osoba, która siedząc w pracy narzeka zarówno na deszczową pogodę na zewnątrz (och jak paskudnie) jak i na piękną (taki upał a ja muszę siedzieć w pracy). Miałem przyjemność słyszeć panów Skotnickiego i Mordkę na żywo i powiem szczerze, że to uczta dla ucha. Zupełnie coś innego niż "widziałam ptaka cień" czy "fajna dżaga ze mnie jest". Koncertu nie mogę się doczekać i mam nadzieję, że będą się częściej pokazywać na elbląskich imprezach. Polecam wszystkim!
 • Rita, ale wstawiasz farmazony. .. .. Jakie masz wykształcenie muzyczne, żeby z pozycji wyższości deprecjonować Chłopaków, pewnie, że jak Ci nie pasuje, ty wyprowadź się do Warszawy, gdzie będziesz miała możliwość uczestniczyć w Życiu Kulturalnym Stolicy. .. .Ciekaw jestem, jak często jeździsz na Ołowiankę. .. .Jestem właśnie po koncercie Adama i Marcina i uważam, że robią dobrą robotę. .. .profesjonalnie. .. .. Ale zawsze lepiej krytykować, pewnie. .. ..
 • Zgadzam się z Ritą. Uważam że ta opinia w żadnej mierze nie odnosi się poziomu zawodowego jaki prezentują Panowie na fotce. Lubią grać w Elblągu - Anioły i demony w Ogrodach! - Sierpień 2008.Muzeum Archeologiczno- Historycznego w Elblągu XIII Dni Muzyki Dawnej Czerwiec 2008.Jak lubią grać i mają słuchaczy to niech grają. Grali w Ogrodach teraz zagrali na straganie artystycznych rozmaitości Galerii El.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czerwony(2009-10-11)
 • Czytam, to i oczom nie wierzę. Byłem na koncercie i powiem, że był znakomity. Muzyka zabrzmiała w murach GL świetnie. Pan Skotnicki pokazał wielki kunszt i muzykalność, Pan Mordka świetnie akompaniował, gitara idealnie pasowała do klimatu tej muzyki. Jednym słowem świetny koncert i szkoda, że tak rzadko. Mnie osobiście prace biżuterii artystycznej i prace Pana Stawarskiego nie przeszkadzały. To częsty zabieg na Zachodzie, często podczas koncertów łączy się artystów innych branż, nie nazwałbym tego straganem. Wpis Rity, to jakieś nieporozumienie, ale chyba jej tam nie było :)) Zainteresowanie pracami wystawianymi było duże a koncert grany był do pełnej sali. Kupiłem płytę CD Pana Skotnickiego i Mordki, powiem, że koncert nie odbiegał od tego co jest na płycie. Świetny klimat, brawo !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Arek Borucki(2009-10-11)
 • Niewiele mamy imprez i nie ma z czego wybierać, zaś gra dla malkontentów nie jest porywająca! Czy brak imprez to brak potrzeb czy, ,zawodowe, ,odstraszające malkontenctwo mieszkańców gródka??? A tym co coś robią nie zrażeni tym stanem cześć i chwała - dla reszty hała!
 • Jeżeli słowo stragan odnieść do jednorazowej imprezy to Pan Arek ma zapewne rację pisząc o imprezie w superlatywach, uznając je za wydarzenie i nie zgadzając się ze straganem. Jeżeli słowo stragan odnieść jednak do koncepcji czy strategii promowania sztuki w jakiejś perspektywie czasu – to już pasuje jak ulał. Każda firma ma jakąś imprezę z nią kojarzoną i coś mówiącą o formie działania tej firmy. Teatr – Wiosna Teatralna, Światowid – Elbląskie Noce Teatru i Poezji. Biblioteka - Salony Polityki. Muzeum Elbląskie - Noc Muzeum i oby się utrwaliło i przyjęło. A Galeria EL – jak imprezę strategiczną, firmową ma w repertuarze? Imprezę która mogła by pokazywać i określać kierunki i nurty artystyczne będące przedmiotem promocji i będące strategicznym nurtem w działaniu GE. Znaną nawet przypadkowym konsumentom „ z miasta” ? W świetle działania innych instytucji kulturalnych w mieście GE jawi się jak ten Żyd na furze co pokrzykuje „ Garnki stare skupuję, szmaty, butelki. ” Co kto przyniesie to się kupi. A jak się kupi to i na stragan GE wystawić trzeba.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prowokator(2009-10-11)
 • Byłam na koncercie, był naprawdę super !!! Nie znam się na polityce jaką uprawiacie w postach powyżej, może macie rację. Jeśli jednak GL zaprasza takich muzyków jak Skotnicki i Mordka, to chwała im za to i proszę o więcej takich wieczorów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Aneta Przyborska(2009-10-11)
 • a ja tam byłem miód i wino piłem, (wódeczkę i piweczko tyz) i polecam serdecznie muze adama i marcina, bo w ich wykonaniu te folki brytyjskie to miód, malina i orzeszki dla ciała i duszy, na żywo the best
 • stragan to jest jarmark dominikański, a to wydarzenie w GE to wystawa sztuki z możliwością jej nabycia
 • Przecież Noc Muzeów to wspólna akcja Muzeum i GE. O Letnich koncertach Jazz-Blues nie wspominam, ale to też impreza Galerii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  muzyczny(2009-10-12)
Reklama