UWAGA!

Anioły w MDK-u

Elbląg, Aktorzy ze Szkoły Podstawowej nr 18
Aktorzy ze Szkoły Podstawowej nr 18 (fot. Jędrzej Rusiński).

W MDK-u odbył się XI Przegląd Przedstawień Kolędniczych, Misteriów Bożonarodzeniowych i Jasełek. Przed profesjonalnym jury zaprezentowało się 14 zespołów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Zobacz fotoreportaż Kolędnicy.

W piątek od samego rana w Młodzieżowym Domu Kultury panowało wielkie poruszenie. Budynkiem zawładnęli młodzi aniołowie, diabły i pasterze.
     Miejski Przegląd Jasełek na dobre zagościł w kalendarzu imprez MDK. Organizowany jest zawsze w święto Trzech Króli. - Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem – z dumą informuje Grażyna Kacprzak, organizatorka jedenastego już konkursu.
     Publiczności zaprezentowało się 14 szkolnych zespołów. Okazało się, że mania kolędowania ogarnęła nie tylko najmłodszych, w konkursie brały także udział szkoły średnie, m.in. Zespół Szkół Handlowych oraz Zespół Szkół Technicznych. Występy oceniło profesjonalne jury w składzie: ks. dr Andrzej Kilanowski, Lesław Ostaszkiewicz (aktor Teatru Dramatycznego, odtwórca roli Papkina w „Zemście”) oraz Paweł Płoski (teatrolog, pracownik Teatru Narodowego).
     Zaangażowanie dzieci i przygotowujących ich nauczycieli udzieliło się całej publiczności, która chętnie przyłączyła się do wspólnego śpiewania kolęd i nagradzała aktorów gromkimi brawami – nawet jeśli pastuszek zapomniał tekstu, a diabłu spadły rogi… W przerwie między występami na korytarzu można było usłyszeć zabawne dialogi:
     - Gdzie jest klucz od szatni?
     - Święty Józef zabrał!
     Na scenie tradycja ścierała się z nowoczesnością. Świętą Rodzinę odwiedzali królowie i pastuszkowie, ale zdarzało się, że do żłóbka zawitali także policjant, wójt i nauczycielka. W tej świątecznej atmosferze jury zdecydowało, że nie wskaże zwycięzcy. Wyróżniono jednak cztery zespoły: zespół świetlicowy „Świetliki” oraz klasę IV a ze Szkoły Podstawowej nr 1 i zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 23 oraz Gimnazjum nr 3. Ponadto nagrody za udane kreacje aktorskie otrzymali: Andrzej Gardysiak (SP 1), Mateusz Łuszczykiewicz (Gimnazjum nr 3) i Iwona Osowska (Zespół Szkól Handlowych).
     Wyróżnionym wręczono pamiątkowe dyplomy oraz obrazy namalowane przez uczestników XXI edycji Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej „Od Morza jesteśmy”.
     
JR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama