UWAGA!

----

Bajki dobre na wszystko

Spotkania z bajkami czytanymi, podróż w świat wyobraźni, kontakt z rówieśnikami, konkursy plastyczne i literackie – Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza wszystkie dzieci, także niepełnosprawne na cykl spotkań „Bajkowy weekend dla najmłodszych”. Najbliższe spotkanie już w niedzielę 27 września o godz. 10 – poświęcone będzie jesieni.

- Rodzice widzą potrzebę zaszczepienia pasji czytelniczej u dzieci i ogromną rolę książki w procesie edukacji i rozwoju emocjonalnego dziecka – mówi Aleksandra Bednarczuk, koordynator projektu. – Utwór czytany, dla odbiorcy słuchany, daje większe możliwości, gdyż przekazuje nie tylko słowa, ale i wewnętrzne przeżycia, utożsamia z bohaterami oraz wzbogaca słownictwo poprzez zapamiętywanie słów-rymowanek, powiedzonek zawartych w utworze.
       Dwa spotkania z bajką czytaną będą skierowane do dzieci niesłyszących i niedosłyszących. Bajki będą przekazywane dzieciom w języku migowym. – Chcemy dać niesłyszącym i niedosłyszącym dzieciom szansę korzystania z takich samych form spędzania czasu, jakie mają ich rówieśnicy. Odpowiednio dobrany tekst edukacyjny, łatwy w odbiorze, wzbogacony rysunkami, mapami, fotografiami, wesprze proces edukacji dziecka głuchego i rozwinie w nim zainteresowanie książką – dodaje Aleksandra Bednarczuk.
       Spotkania dla dzieci niesłyszanych i niedosłyszących odbędą się w CSE „Światowid” 23 października i 4 grudnia o godz. 10.
       Organizatorzy podkreślają, że chcą umożliwić aktywny udział w kulturze również dzieciom niepełnosprawnym. Dodają, że poprzez książkę, jak dowodzą badania, można oddziaływać na rewalidację dzieci chorych, tzn. nie tylko przyczynić się do poprawy nastroju, zmniejszenia niepokoju i napięcia emocjonalnego, odwrócenia uwagi od traumatycznych sytuacji, w jakich się znajdują dzieci chore, lecz także do poprawy ich poczucia wartości własnej, do rozwoju intelektualnego.
       Spotkania dla dzieci niepełnosprawnych odbędą się w Światowidzie 5 i 12 października o godz. 9.
       Bajkowe konkursy to także część projektu „Bajkowy weekend dla najmłodszych”, stąd zaproszenie do udziału w nich uczniów szkół podstawowych oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Konkursy to: bajkowa ilustracja – stworzenie ilustracji do ulubionej baśni lub bajki, którą dzieci znają w wersji czytanej, mój bohater książkowy – narysowanie bądź opisane swojego ulubionego bohatera książkowego oraz konkurs na bajkę autorską – napisanie wymyślonej przez siebie bajki.
      
       Zapisy na spotkania przyjmuje Aleksandra Bednarczuk, mailowo: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl lub telefonicznie: 055 611 20 59.
       Terminy spotkań w ramach „Bajkowego weekendu dla najmłodszych”: 27 września, 4 października, 18 października, 8 listopada, 22 listopada i 5 grudnia.
       Szczegóły konkursu na www.swiatowid.elblag.pl
      
       Projekt realizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
      
      

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama