UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

BAZUNA zawita do Elbląga

Jeden z najstarszych przeglądów piosenki studenckiej BAZUNA odbędzie się w tym roku w Elblągu – pod koniec czerwca na podzamczu elbląskiego Muzeum.

Będzie to już 34. BAZUNA. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej BAZUNA odbywa się od roku 1971; organizowany jest nieprzerwanie przez Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej. Przegląd wielokrotnie zmieniał swoje miejsce - od pierwszych edycji w gdańskim klubie Żak poprzez tzw. cykl zamkowy (Gniew, Malbork, Kwidzyn) po przeglądy z ostatnich lat ostatnich odbywające się w Trójmieście i okolicach.
     BAZUNA składa się z dwóch części: konkursu i nocnych koncertów gości. Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych, najbardziej wartościowych piosenek, przeznaczonych przede wszystkim do dalszego obiegu i śpiewania w środowisku turystycznym oraz najbardziej obiecujących wykonawców. Przed laty laureatami BAZUNY byli m.in. Rudi Schuberth oraz zespoły Wolna Grupa Bukowina, Nasza Basia Kochana, Babsztyl i Stare Dobre Małżeństwo.
     Podczas nocnych koncertów występują wykonawcy znani głównie w środowisku studenckim, laureaci BAZUNY i innych przeglądów sprzed lat. W poprzednich edycjach przeglądu były to m.in. zespoły Bez Jacka, Timur i Jego Drużyna, Słodki Całus od Buby i Krążek, ale także Tomasz Szwed, Kwartet Jorgi i Grzegorz Halama Oklasky.
     Werdykt jury BAZUNY zawiera listę piosenek - laureatek (tzw. złotą dwudziestkę) z Rajdową Piosenką Roku na czele. Nagrodzeni są także najlepsi wykonawcy. Swoją własną, niezależną od jury nagrodę przyznaje publiczność. Podczas niedzielnego koncertu laureatów gotowy jest śpiewnik z nowymi piosenkami - laureatkami.
     Zgłoszenia do konkursu przyjmujmowane są do 15 czerwca. Zgłoszenie powinno zawierać: skład zespołu i instrumentarium; kontakt (nr telefonu i e-mail); potrzeby techniczne (liczba mikrofonów, wejść liniowych, inne - specjalne); teksty maksymalnie trzech piosenek, przy każdej z nich należy podać autorów słów i muzyki oraz akordy gitarowe podstawowej linii melodycznej; nagranie konkursowych piosenek - płyta, kaseta (nie jest wymagana wysoka jakość techniczna nagrania). Całość akompaniamentu piosenek musi być wykonana na Przeglądzie na żywo. Dopuszczalne są instrumenty klawiszowe (bez ścieżki programowanej) i perkusja.
     Zgłoszenie należy nadsyłać na adres: Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne BAZUNA, ul. Słowackiego 3, 80-257 Gdańsk. Całość zgłoszenia można wysłać również elektronicznie pod adres: konkurs@bazuna.art.pl (włącznie z nagraniem muzycznym).
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • no to super !!!! Gratulacje
 • naprawdę się cieszę. Jestem miłośnikiem takiego gatunku muzyki, a pozatym przepadam za tą imprezą. Jest świetna atmosfera, fajna muzyka, można spotkać wielu wartościowych ludzi. Bardzo fajnie:)))))
 • to miło, będzie impreza dla ludzi w każdym wieku których łączy miłośc do turystyki i piosenki z nią związanej spotkajmy się tam wszyscy - a jakieś elbląskie zespoły się pojawią?
 • A jak ja się cieszę. Sama od ..... lat jestem wielbicielką Bazuny. Chciałabym, żeby na dłużej zakotwiczyła w Elblągu. Bardzo, bardzo serdecznie zapraszam.
 • Bazuny z lat 70-tych mialy najbardziej specyficzny smaczek, ale z pewnoscia i taElblaska bedzie fantastyczna!!!
 • Nareszcie u nas!!!!! ..... ile lat można na Was czekać????? ..... słyszałem, że ma być na podzamczu ..... no to będzie się działo ;-))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lucyfer(2006-03-23)
 • W kwietniu (około 21-go) odbędą się elbląskie eliminacje do przeglądu Bazuna. Zapraszamy wszystkie elbląskie zespoły zainteresowane wystąpieniem w konkursie. Szczegóły na pewno znajdą się na stronie www.bazuna.art.pl, Zapraszam!!
Reklama