UWAGA!

Bluesowy wieczór w Mjazzdze

 
Elbląg, Bluesowy wieczór w Mjazzdze
(fot. AD)

Mietek Blues Band zagrał w piątek (27 stycznia) w klubie Mjazzga, nie pozostawiając cienia wątpliwości co do tego, że ponad 35 lat na polskiej scenie nie jest dziełem przypadku. Zobacz zdjęcia.

To wręcz niesamowite, że zespół Mietek Blues Band powstał w 1976 roku. Tyle lat na scenie, setki koncertów, wydawnictwa studyjne, festiwale i nagrody – to musi budzić podziw. I w niczym nie umniejsza tego fakt, że z początkowego składu ostał się tylko gitarzysta Mieczysław Wróbel. Widocznie to jest facet, który ma siłę, chęć i zaparcie, aby pchać ten kawałek historii polskiego bluesa do przodu.
       Koncert rozpoczął się nad wyraz punktualnie. Zespół szybko kupił publiczność, grając bluesa w naprawdę rasowej wersji. Kolejne utwory mijały niczym z bicza strzelił, a muzycy pokazywali swoje niemałe umiejętności. Napięcie i atmosfera koncertu była zacnie budowana przez różnorodność granego materiału. Usłyszeliśmy zarówno klimatyczne ballady, kawałki nieco bardziej dynamiczne aż po niesamowicie energetyczne, niemal hard rockowe numery.
       Gdzieś po godzinie grania muzycy zrobili przerwę. Trwała ona około pół godziny, po czym znowu mury Mjazzgi wypełnił blues.
       Mietek Blues Band to oprócz wspomnianego gitarzysty Mieczysława Wróbla (świetne solówki) również kapitalny facet na wokalu – Sebastian Czerkas, który znakomicie interpretował anglojęzyczne teksty, do czego zresztą posiadał świetne warunki głosowe. Sporo uwagi przykuwał też Arur Jurek obsługujący klawisze, na których generował zarówno dźwięki pianina, jak i kultowego Hammonda. Oczywistym jest, że w tak zacnym składzie w tle nie mogła pozostać sekcja rytmiczna. I nie pozostała. Obycie i doświadczenie poszczególnych muzyków i zespołu jako całości przełożyło się na znakomity koncert. Dowodem tego była świetna atmosfera wśród publiczności i niechęć do wypuszczenia muzyków bez zagrania kilku bonusowych kawałków.
       Tym koncertem Mjazzga kontynuuje dobrą koncertową passę, która, mam nadzieje, będzie w tym roku trwać w najlepsze.
      
Tomasz Sulich
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama