UWAGA!

Bronikowo opanowane przez artystów

 
Elbląg, Bronikowo opanowane przez artystów
fot. Mariusz Komorowski

Przez ostatni tydzień (20-27 sierpnia) życie w Gospodarstwie Agroturystycznym „Zielona Dolina” w Bronikowie koło Młynar upływało pod znakiem sztuki i wzajemnej integracji. Artyści z całej Polski oraz goście z Kaliningradu, mieli okazję po raz kolejny prezentować swoje talenty za sprawą XIII Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego „Bliżej natury”. Zobacz zdjęcia wykonane przez jednego z uczestników pleneru, malarza Mariusza Komorowskiego.

Szesnastu artystów z Polski i trzech z Rosji było uczestnikami tegorocznego Pleneru Plastycznego „Bliżej natury”. Przez cały tydzień, trzynastka malarzy oraz szóstka rzeźbiarzy realizowała swoje artystyczne aspiracje.
       - Najbardziej cieszy mnie to, że przyjeżdżając na plener mogę odetchnąć od murów pracowni i bez skrępowania obcować z naturą - wyjawia Karolina Zaniewska, malarka z Piotrkowa Trybunalskiego. - Bardzo budujące jest tworzenie w towarzystwie innych artystów, zmusza to nas do podejmowania coraz to nowych wyzwań twórczych.
       - Plenery dla mnie to pewnego rodzaju ideologia, sposób na samokształcenie świadomości malarskiej. To sposób na poznanie ciekawych rzeźbiarzy i malarzy oraz wspólne doświadczanie sztuki. Przy okazji człowiek może zwiedzić takie małe ojczyzny jak Bronikowo – zdradza Mariusz Komorowski, artysta z Włodawy.
       Podobnego zdania są pozostali artyści. Te spotkania to niebywała okazja do przeżywania sztuki na własnej skórze. Ciągłe przebywanie wśród braci artystycznej niesie ze sobą coś więcej niż tylko oryginalne, końcowe efekty pracy twórczej. Podczas plenerów zawierane są przyjaźnie na całe życie i to jest w tym wszystkim najpiękniejsze.
       Tegoroczny dorobek artystów, będzie można obejrzeć na poplenerowej wystawie w Domu Kultury w Młynarach. Tam też możliwe będzie nabycie dzieł. Prace, które się nie sprzedadzą, zostaną podarowane gminie Młynary.
       Organizatorami XIII Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego „Bliżej natury” jest młynarski Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Młynar z burmistrzem, Ryszardem Zającem na czele.
      
Katarzyna Buczek
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Oby jak najwięcej tego typu przedsięwzięć. Okolica jest piękna i sprzyja artystom w tworzeniu:) wkońcu jakiś porządny artykuł i zdjęcia na ten temat.
 • Takich artykułów na Portelu jest sporo. Przygnębiające jest to, że nie są one ani szczególnie czytane, ani komentowane. Dlaczego? Bo wciąż dla wielu z nas nieszczęścia innych (wypadki), możliwość "dołożenia" przeciwnikom politycznym czy danie upustu swoim frustracjom jest dużo bardziej atrakcyjne. To smutne. Szkoda, że tylko niewielu z nas potrafi po prostu komuś, kto wykonał kawał dobrej roboty, zwyczajnie pogratulować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rozsądny(2011-08-29)
 • należy zauważać pozytywy bo w innym wypadku człowiek staje się ofiarą swego losu. a życie przecież jest takie piękne! co do pleneru to podziwiam takie inicjatywy. konstruktywne działanie jest przeze mnie jak najbardziej pozytywne.
 • według mnie jak najbardziej pozytywne*
 • ogólnie polecam ten plener wszystkim malarzom którzy mają coś do zaoferowania na tyle by prace stworzone cieszyły oko i duszę :)
Reklama