UWAGA!

Cała prawda o hip-hopie

W sobotę 21 października w kinie Światowid odbędzie się spotkanie z Kearem, liderem hip-hopowej grupy Deluks. Gość zdradzi, na czym polega proces wydawania płyty, odsłoni kulisy mechanizmów współpracy z wydawcami, zaprezentuje także teledyski i filmy dotyczące kultury hip-hopowej.

Kear to pseudonim artystyczny Przemysława Szymańskiego, lidera najstarszego trójmiejskiego składu hip-hopowego Deluks. Prawdziwy hip-hop, jaki prezentuje grupa, spodobał się słuchaczom na tyle, że miesięcznik „Ślizg” nagrodził ich piosenkę Ślizgerem za Najlepszy Klip 2001. Podczas licznych koncertów Deluksi mieli okazję występować z artystami zagranicznymi (Cocoa Brovaz, Little Egipt) oraz liderami polskiej sceny hip-hopowej (WWO, Molesta, O.S.T.R., TEDE, Mor W.A.). Przyjaźń z warszawskim zespołem JWP oraz krakowskim Intoksynatorem zaowocowała wydaniem płyty (PCP) Północ Centrum Południe. Piosenki z tego krążka („Gruby melanż”, „Globtrotter”, „Sztuka adaptacji”, „Obywatel MC”, „Uciułany...”) zajmowały czołowe miejsca list przebojów na VIVA Polska oraz hip-hop.pl. PCP zagrało mnóstwo świetnych koncertów w całej Polsce.
     W sobotę Kear spotka się z elblążanami, choć nie tylko fanami hip-hopu. Przygotował bowiem wystąpienie na temat tworzenia rozrywki w polskich warunkach. Artysta zdradzi, na czym polega proces wydawania płyty, odsłoni kulisy mechanizmów współpracy z wydawcami. Na poparcie swoich słów zaprezentuje filmy i teledyski.
     Ale to nie koniec. Przemysław Szymański jest także współautorem gdańskiego widowiska sportowo-muzycznego „Wysokie Loty” (pokazy snowboardowe wraz z koncertami hardrockowymi i hip-hopowymi). Zeszłoroczna edycja cieszyła się wielkim uznaniem władz Gdańska oraz tysięcznej publiczności. W zawodach i pokazach wzięli udział najlepsi snowboarderzy z kraju i zagranicy. Elbląskie spotkanie będzie więc także okazją do wyjaśnienia procesu organizacji imprez masowych na przykładzie „Wysokich Lotów”.
     Początek spotkania z Kearem o godz. 16.30, wstęp wolny.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama