UWAGA!

„Cantata” czeka na talenty

Elbląg, „Cantata” czeka na talenty

Chór „Cantata” Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej rozpoczyna nowy sezon artystyczny 2009/2010 i zaprasza wszystkich uzdolnionych muzycznie do współpracy!

„Cantata” istnieje od 20 lat i skupia ludzi, których łączy wspólna pasja - umiłowanie śpiewu chóralnego. Zespół ma na swoim koncie liczne koncerty w kraju i zagranicą. Brał udział w różnych konkursach, zdobywając wiele nagród. W 2007 r. otrzymał Srebrny Medal na Festiwalu im. Johannesa Brahmsa w Wernigerode (Niemcy), w 2005 r. Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego na I Festiwalu „O Warmio moja miła” im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, a w 2003 r. Brązowy i Srebrny medal na XXXI Międzynarodowym Festiwalu Chórów w Ołomuńcu.
       W 2008 r. opiekę artystyczną nad chórem objęła Marta Drózda, obecnie Kulkowska. Zaowocowało to licznymi koncertami na terenie Elbląga, a także udziałem w prestiżowych konkursach, m.in. w maju 2009 r. zespół wystąpił na XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2009”, a w czerwcu wziął udział w V Festiwalu „O Warmio moja miła” im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, gdzie wyśpiewał sobie trzecie miejsce. W 2008 r. Chór również otrzymał certyfikat i tytuł: „Chór ,,Cantata”' - Skarbnicą Kultury na Warmii i Mazurach”.
       W obecnym sezonie artystycznym Chór „Cantata” planuje wziąć udział w licznych konkursach na szczeblu ogólnopolski i międzynarodowym na terenie Polski, a także Europy. W repertuarze chóru znajdą się utwory sakralne, artystyczne, ludowe oraz rozrywkowe. Oprócz tego zespół będzie współpracował z Elbląską Orkiestrą Kameralną, m.in. nad Oratorium Juliusza Łuciuka, które znane jest już elbląskiej publiczności.
       „Cantata”, wraz z Elbląskim Chórem Młodzieżowym „Bel Canto” i Elbląską Orkiestrą Kameralną, wystąpi już 2 października w Gdyni podczas „Festiwalu Muzyki Sakralnej”.
       Próby Chóru „Cantata” odbywają się dwa razy w tygodniu - w poniedziałki lub wtorki i czwartki w godzinach 18-20 w Szkole Muzycznej. Wszystkich zainteresowanych chór gorąco zaprasza.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama