UWAGA!

#chodźnasztukę - pokaz mappingu, koncert i spotkanie w Galerii EL

 Elbląg, #chodźnasztukę - pokaz mappingu, koncert i spotkanie w Galerii EL

Centrum Sztuki Galeria EL takim właśnie hasłem stara się zachęcać elblążan do aktywnego uczestnictwa w kulturze – nie tylko inicjowanych przez tę instytucję, ale wszystkich miejskich wydarzeniach związanych z prezentacją i promocją sztuki w różnych jej odsłonach. W piątek, 15 października, o 19:00 będzie okazja na takie właśnie spotkanie.

Na piątkowy wieczór zaplanowaliśmy kilka propozycji, które mogą pełnić rolę doskonałej alternatywy dla chłodnego październikowego wieczoru spędzanego w domu.

Na ścianach nawy głównej Galerii EL zaprezentowany będzie po raz pierwszy mapping, czyli rodzaj projekcji przygotowywanej z uwzględnieniem warunków konkretnego miejsca i jego cech charakterystycznych, jak okna, załamania, elementy wystające.

Projekcja ta będzie efektem prac będących częścią projektu „Modernizacja dawnego kościoła NMP, obecnie Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu”.

Za muzyczną część spotkania odpowiadać będzie grupa SMOLIŃSKI | CHYŁA | SARNECKI.

Niecodzienne zestawienie harmonijki ustnej, skrzypiec i gitary oraz wirtuozeria i muzyczne doświadczenie artystów prawdopodobnie pozwoli nam 'emocjonalnie odpłynąć', a z pewnością delektować się dźwiękiem, który - co trzeba przyznać - bywa w nawie głównej Galerii EL tyleż kapryśny, co czasem wręcz tak piękny, że obezwładniający.
       Muzycy tworzący ten skład zarówno indywidualnie jak i zespołowo wielokrotnie oklaskiwani byli w prestiżowych salach koncertowych w Polsce i zagranicą. Byli też za swoją twórczość niejednokrotnie nagradzani – ostatnio nagrodą Fryderyka 2021 w kategorii „Muzyka Współczesna” dla grupy Art’n’Voices kierowanej przez Tomasza Chyłę właśnie.

Muzycy zaprezentują się w składzie:

Kacper Smoliński - harmonijka ustna

Tomasz Chyła - skrzypce

Marcin Sarnecki - gitara

 

Podczas wydarzenia mogą pojawić się też inne, spontaniczne akcenty.

 

Kolejnym, nie mniej istotnym powodem, by odwiedzić GEL tego właśnie wieczoru jest fakt, że tego dnia kończy swoją kadencję dotychczasowa dyrektorka Galerii EL Adriana Ronżewska-Kotyńska. Będzie to więc ostatnie wydarzenie organizowane przez zespół pod jej kierownictwem i tym samym dobra sposobność, by zamienić z nią kilka słów i podzielić się wrażeniami na temat ostatnich lat funkcjonowania instytucji.

 

Na wszystkich czekamy z uśmiechem i życzliwością.

#CHODŹNASZTUKĘ!

Piątek 15 października godz. 19:00

Centrum Sztuki galeria EL

Centrum Sztuki Galeria EL

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama