UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Chopin w barwach jesieni

Elbląg, Jedna z artystek - Aleksandra Mikulska
Jedna z artystek - Aleksandra Mikulska

Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na pierwszy koncert nowego sezonu artystycznego. 25 września elblążanie będą mogli wysłuchać muzyki Fryderyka Chopina. Niecały miesiąc później Elbląg odwiedzi słynny bard – Grzegorz Turnau.

Koncert „Chopin w barwach jesieni” odbędzie się w piątek 25 września w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Jest on wstępem do zbliżającego się Międzynarodowego Roku Chopinowskiego. Z tej okazji orkiestra zaprosiła dwie znane pianistki Marię Gabryś i Aleksandrę Mikulską. Elbląską Orkiestrę Kameralną poprowadzi Tomasz Radziwonowicz - dyrygent znany elblążanom, m. in. z realizacji „Requiem" Wolfganga Amadeusza Mozarta w murach Galerii El.
      
       O artystkach
       Aleksandra Mikulska
       Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat pod kierunkiem prof. Z. Górnickiego w PSM im. J. Zarębskiego w Warszawie. W 2000 ukończyła z wyróżnieniem Państwowe Liceum Muzyczne im. K. Szymanowskiego oraz Musikschule Mannheim w klasie fortepianu prof. P. Eichera. W 2004 została absolwentką Staatliche Hochschule für Musik Karlsruhe w klasie tego profesora, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem.
       Pracowała również pod kierunkiem wybitnych pedagogów: W. Szackiego, D. Rakowskiej oraz D. Andersen. Jesienią 2004 rozpoczęła dalsze studia w renomowanej „Accademia Pianistica incontri col Maestro” w Imoli (Włochy) pod kierunkiem profesorów: L. Bermana, B. Petrushnskiego, M. Dalberto, L. Margariusa: (dyplom: czerwiec 2008). Od 2006 jest studentką wybitnego izraelskiego profesora A. Vardi w Staatliche Hochschule für Musik und Theater Hannover w Niemczech. Aleksandra Mikulska była wielokrotnie nagradzana za swe wybitne osiągnięcia. Do najbardziej prestiżowych wyróżnień można zaliczyć: Stypendium Prezesa Rady Ministrów RP, Ministra Kultury i Sztuki RP, Lions Clubu Mannheim, Ursulinen Convent Mannheim oraz liczne nagrody specjalne Staatliche Hochschule für Musik Karlsruhe a także stypendia i nagrody „Accademia Pianistica incontri col Maestro” we Włoszech. Jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych: im. L. Stefańskiego w Płocku, w Rzymie, Festiwalu Muzyki Fortepianowej na Białorusi - dyplomy laureata, im. A. Cassagrande we Włoszech - 4 miejsce, Cidade de Ferrol w Hiszpanii - nagroda specjalna, im. M. Canals w Barcelonie - wyróżnienie, Grande Konzerteum w Atenach, Citta del Pinerolo w Turynie - trzecie miejsca, Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny (Epta – Osijek) w Chorwacji, Konzerteum w Atenach, im. Ennio Porrino w Cagliari (Sardynia) – drugie miejsca, Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Salerno (Włochy) oraz Europejski Konkurs Pianistyczny w Vasto (Włochy), Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny: ”Musicians of the New Millenium” Jeunesses Musicales w Skopje (Macedonia) – pierwsze miejsca. W październiku 2005 Aleksandra Mikulska otrzymała nagrodę specjalną byłej laureatki konkursu oraz członkini jury – B. Hesse-Bukowskiej dla „najlepszej polskiej pianistki” XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie. W lipcu 2007 otrzymała drugą nagrodę na międzynarodowym konkursie pianistycznym „Musica Aeterna” Wavre w Belgii.
      
       Maria Gabryś

 


       Urodziła się w Warszawie w rodzinie muzyków. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w siódmym roku życia. Jest absolwentką Państwowego Liceum Muzycznego im. Zenona Brzewskiego oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie
       fortepianu Prof. Teresy Manasterskiej i klasie kameralistyki Prof. Krystyny Makowskiej – Ławrynowicz. W 2007 roku ukończyła z wyróżnieniem Musikhochschule Luzern w Szwajcarii w klasie mistrzowskiej Prof. Ivana Klanskiego. Od dwóch lat pracuje na stanowisku asystenta w Akademii Muzycznej im. F.Chopina w Warszawie.
       Maria Gabryś jest laureatką wielu konkursów w kraju i zagranicą m.in. międzynarodowych konkursów chopinowskich w Antoninie, Getyndze, Mariańskich Łaźniach oraz Laureatką I nagrody międzynarodowego konkursu im. L.v.Beethovena w Hradec (Czechy, 1999) oraz konkursu im. Edwina Fischera w Luzern (Szwajcaria, 2007).Jej zdolności zostały wcześnie docenione przez liczne instytucje, pianistka była wielokrotną stypendystką Towarzystwa im. F. Chopina, Międzynarodowej Fundacji im. F. Chopina, Fundacji „Crescendum est Polonia“, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Prezydenta Miasta Warszawy i Ministra Kultury. Pianistka koncertowała w Europie i Japonii. Występowała z recitalami przed wieloma Głowami Państw, a także przed Cesarzem Japonii Akihito. W 2006 roku otrzymała specjalną nagrodę „Mozart Preis“ w Szwajcarii, w ramach której wzięła udział w wykonaniu wszystkich koncertów fortepianowych W.A. Mozarta z okazji 250 rocznicy urodzin kompozytora.
      
       Melomani w programie elbląskiego spotkania z muzyką najsłynniejszego polskiego kompozytora znajdą znakomite koncerty fortepianowe Chopina: f-moll i e-moll. Początek koncertu „Chopin w barwach jesieni” o godz. 18. Bilety w cenie 10 zł ulgowy i 15 zł normalny są do nabycia w kasie teatru.
       Kolejne spotkanie z muzyką orkiestrową odbędzie się 20 października, a gościem EOK będzie Grzegorz Turnau z zespołem. Ze względu na duże zainteresowanie, o bilety na ten koncert warto zatroszczyć się już dziś.
      

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama