UWAGA!

Cyfrowe krajobrazy w Galerii Nobilis

Elbląg, Cyfrowe krajobrazy w Galerii Nobilis
fot. Andrzej Zieliński, uczestnik warsztatów z Tolkmicka (nadesłane)

Zabawa ze światłem, zabytki, krajobrazy przyrodnicze Fromborka, Tolkmicka i okolic – to wszystko będzie można zobaczyć na wystawie fotograficznej. Otwarcie ekspozycji połączone będzie z konferencją pt. „Promocja regionu i jego oferty kulturalnej szansą na rozwój inicjatyw społeczności lokalnych.

Wystawa jest finałem cyklu warsztatów fotograficznych przeprowadzonych w ramach projektów „3F. Film, Folder, Fotografia” realizowanych we Fromborku i Tolkmicku przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.
       Uczestnicy warsztatów – mieszkańcy Kadyn, Bogdan, Wielkiego Wierzna, Pogrodzia, Fromborka i Tolkmicka – spotkania z trenerem rozpoczęli od poznania podstaw teoretycznych dotyczących obsługi sprzętu, zastosowania jego poszczególnych elementów, a także światła i możliwości jego wykorzystania. Taki wstęp dał możliwość dostrzeżenia walorów otaczających przestrzeni oraz wiedzę potrzebną do jej dobrego uchwycenia. Tajniki fotografii cyfrowej uczestnicy zgłębiali pod okiem Bartosza Rybaczewskiego – operatora i montażysty Telewizji Obywatelskiej, studenta Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Efekty ich wspólnej pracy będzie można oglądać w Galerii Nobilis.
       Oba projekty ESWIP-u zakładały nie tylko realizację warsztatu fotograficznego, ale również dziennikarsko-redakcyjnego oraz designu. Połączyły przyjemne z pożytecznym, bo pozwoliły realizować pasje i zainteresowania uczestników oraz wypracować skutecznie narzędzia promocji małych miejscowości. W najbliższym czasie zaprezentowane zostaną także materiały filmowe oraz foldery stworzone przez uczestników projektów.
      

 


       Wystawa organizowana jest w ramach projektów: „3F. Film, Folder, Fotografia w gminie Tolkmicko” oraz „3F. Film, Folder, Fotografia w gminie Frombork”. Ekspozycja ma charakter otwarty, wstęp bezpłatny. Otwarcie - 28 października (czwartek) o godz. 13 w Galerii Nobilis (CSE "Światowid", Plac Jagiellończyka 1). Czas wystawy jest jednak wyjątkowo ograniczony - będzie można zobaczyć ją tylko przez dwa dni: 28 i 29 października.
      
       Projekty są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
      

Katarzyna Ciszewska-Wojtas, ESWIP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama