UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czechow na Małej Scenie

Elbląg, Scena z „Niedźwiedzia”
Scena z „Niedźwiedzia” (fot. Wiesław Czerniawski).

Teatr Dramatyczny w Elblągu zaprasza w niedzielę o godz. 19 na dwie jednoaktówki Antoniego Czechowa: „Niedźwiedź” i „Oświadczyny”. Sprawdź, czy wygrałeś zaproszenie na spektakl.

Ich premiera odbyła się 11 czerwca 2005 r. Autorem przekładu jest Artur Sandauer, reżyserem spektaklu Wiaczesław Żiła z Ukrainy, scenografami Łucja i Bruno Sobczakowie, asystentem reżysera Jerzy Przewłocki. W „Niedźwiedziu" występują Teresa Suchodolska–Wojciechowska, Mariusz Michalski i Lesław Ostaszkiewicz, w „Oświadczynach” - Marta Masłowska, Jerzy Przewłocki i ponownie Lesław Ostaszkiewicz.
     Wiaczesław Żiła zaproszony przez elbląski teatr do wyreżyserowania tego przedstawienia to aktor i etatowy reżyser Akademickiego Teatru Dramatycznego w Tarnopolu na Ukrainie, od kilku lat prowadzący również zajęcia z dramatu na Wydziale Aktorskim Wyższej Szkoły Muzyki i Teatru w Tarnopolu. Największym dotąd sukcesem Wiaczesława Żiły jest udział w festiwalu w Liverpoolu, gdzie jego „Zabawa” Sławomira Mrożka została bardzo gorąco odebrana.
     Natomiast nazwisko Antoniego Czechowa jest całkowicie wystarczającą rekomendacją do obejrzenia tego przedstawienia. Czechow jest jednym z najwybitniejszych pisarzy rosyjskich, jednym tchem wymienianym obok Puszkina, Dostojewskiego i Gogola, wielkim twórcą światowego teatru. Jego „Niedźwiedź” i „Oświadczyny” to utwory pełne dowcipu, akcji oraz znakomitych dialogów. Z pozoru dwie różne historie łączy wspólny mianownik – uczucia, a w zasadzie cały wachlarz emocji: od miłości po nienawiść, od złości aż po pasję. Atutem tych jednoaktówek są postacie - wyraziście skonstruowane, barwne, o bogatym życiu wewnętrznym.
     „Niedźwiedzia” i „Oświadczyny” można zobaczyć na Małej Scenie Teatru Dramatycznego w niedzielę o godz. 19. Podwójne zaproszenie na dzisiejszy spektakl wygrała Olga Fijałkowska. Gratulujemy!
     
     
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama