UWAGA!

Czechow na Małej Scenie

Elbląg, Scena z „Niedźwiedzia”
Scena z „Niedźwiedzia” (fot. Wiesław Czerniawski).

Teatr Dramatyczny w Elblągu zaprasza w niedzielę o godz. 19 na dwie jednoaktówki Antoniego Czechowa: „Niedźwiedź” i „Oświadczyny”. Sprawdź, czy wygrałeś zaproszenie na spektakl.

Ich premiera odbyła się 11 czerwca 2005 r. Autorem przekładu jest Artur Sandauer, reżyserem spektaklu Wiaczesław Żiła z Ukrainy, scenografami Łucja i Bruno Sobczakowie, asystentem reżysera Jerzy Przewłocki. W „Niedźwiedziu" występują Teresa Suchodolska–Wojciechowska, Mariusz Michalski i Lesław Ostaszkiewicz, w „Oświadczynach” - Marta Masłowska, Jerzy Przewłocki i ponownie Lesław Ostaszkiewicz.
     Wiaczesław Żiła zaproszony przez elbląski teatr do wyreżyserowania tego przedstawienia to aktor i etatowy reżyser Akademickiego Teatru Dramatycznego w Tarnopolu na Ukrainie, od kilku lat prowadzący również zajęcia z dramatu na Wydziale Aktorskim Wyższej Szkoły Muzyki i Teatru w Tarnopolu. Największym dotąd sukcesem Wiaczesława Żiły jest udział w festiwalu w Liverpoolu, gdzie jego „Zabawa” Sławomira Mrożka została bardzo gorąco odebrana.
     Natomiast nazwisko Antoniego Czechowa jest całkowicie wystarczającą rekomendacją do obejrzenia tego przedstawienia. Czechow jest jednym z najwybitniejszych pisarzy rosyjskich, jednym tchem wymienianym obok Puszkina, Dostojewskiego i Gogola, wielkim twórcą światowego teatru. Jego „Niedźwiedź” i „Oświadczyny” to utwory pełne dowcipu, akcji oraz znakomitych dialogów. Z pozoru dwie różne historie łączy wspólny mianownik – uczucia, a w zasadzie cały wachlarz emocji: od miłości po nienawiść, od złości aż po pasję. Atutem tych jednoaktówek są postacie - wyraziście skonstruowane, barwne, o bogatym życiu wewnętrznym.
     „Niedźwiedzia” i „Oświadczyny” można zobaczyć na Małej Scenie Teatru Dramatycznego w niedzielę o godz. 19. Podwójne zaproszenie na dzisiejszy spektakl wygrała Olga Fijałkowska. Gratulujemy!
     
     
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama