UWAGA!

Czekamy na dzieła

2007-01-08
Aktualizowany 2007-01-23 03:36

Trwa V edycja Programu Literackiego Fundacji Elbląg, którego celem jest promocja i wspieranie elbląskich pisarzy, poetów i publicystów, także osób debiutujących. Termin zgłaszania prac mija 31 stycznia.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:
     „Elbląska Książka Roku” - nagrodzona zostanie najlepsza publikacja dotycząca Elbląga i regionu elbląskiego lub autorstwa elblążanina, która ukazała się na rynku wydawniczym Elbląga w 2006 roku.
     „Elbląski Rękopis Roku” - nagrodą będzie sfinansowanie wydania dotychczas nieopublikowanej jako całość pracy literackiej: powieści, zbioru wierszy, opowiadań, dramatów, utworu typu wspomnieniowego itp.
     Autorzy zgłaszanych prac muszą być mieszkańcami Elbląga lub muszą być związani z miastem nauką lub pracą zawodową.
     - Zwracamy się do Państwa z prośbą o rozpropagowanie naszego konkursu w swoim środowisku, zwłaszcza tej drugiej kategorii konkursowej - mówi Arkadiusz Jachimowicz, prezes Fundacji Elbląg. - Wiemy, że wielu młodych ludzi ma już za sobą pierwsze próby literackie, nierzadko bardzo udane. Należy im się od nas, dorosłych, zachęta, aby odważyli się zaprezentować je szerszej publiczności. Młodzi twórcy stają przed szansą swej pierwszej publikacji, co jest nagrodą bardzo cenną, bo rzadko udaje się im przezwyciężyć związane z wydaniem książki trudności finansowe i organizacyjne. Prosimy o pomoc w odkrywaniu literackich talentów. Zapewniamy wszelką pomoc edytorską.
     Aby przystąpić do konkursu, należy dostarczyć do biura Fundacji Elbląg z siedzibą przy ul. Związku Jaszczurczego 17 wniosek zgłoszeniowy zawierający dane personalne autora, informację o jego dorobku literackim oraz pracę zgłaszaną do konkursu w danej kategorii.
     Prace przyjmowane będą tylko do 31 stycznia. Koordynatorem konkursu jest Piotr Derlukiewicz.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama