UWAGA!

Cztery na Repliki

Znane są już tytuły czterech filmów, które w ramach zbliżających się Replik Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych pokaże elbląskie kino „Światowid”. Wkrótce poznamy kolejne tytuły elbląskich Replik.

Wśród filmów zgłoszonych do gdyńskiego konkursu, które zobaczyć będą mogli elblążanie, znalazły się film: wyreżyserowany przez Bogusława Lindę „Jasne, błękitne okna”, „Aleja gówniarzy” Piotra Szczepańskiego, „Południe-Północ” Łukasza Karwowskiego oraz „Środa, czwartek rano”, reżyseria Grzegorz Pacek.
     Dwa pierwsze obrazy gościły już na ekranach „Światowida” i - jak mówią organizatorzy - spotkały się z dużym zainteresowaniem, a Piotr Szczepański, przy okazji projekcji swojego filmu, odwiedził elbląskie kino.
     „Jasne, błękitne okna” to opowieść o wystawionej na ciężką próbę przyjaźni dwóch kobiet, w której główne role grają Beata Kawka i Joanna Brodzik. W filmie jedną z ról zagrał także jego reżyser Bogusław Linda.
     „Aleja gówniarzy” to dwanaście godzin z życia Kasi i Marcina, którzy prowadzą całonocną grę na ulicach Łodzi.
     „Środa, czwartek rano” to film, którego akcja rozgrywa się od świtu do świtu dnia następnego. Dla tych, którzy lubią czuć, że to, co na ekranie, zdarzyło się naprawdę, informacja, że scenariusz oparto na prawdziwej historii.
     „Południe-Północ” to komedia romantyczna z Agnieszką Grochowską i Borysem Szycem, opowiadająca o wspólnej wędrówce nad morze byłego zakonnika i eks-prostytutki. Jak twierdzą recenzenci, właśnie zestawienie tych dwóch postaci, a także humorystyczne scenki, w których pojawiała się Stanisława Celińska i Robert Więckiewicz, nadają filmowi uroku.
     Elbląskie Repliki to projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym PISF.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jakby się portel zainteresował, to by miał niusa, bo znane są już wszystkie filmy replik. Ciekawe, który z elbląskich portali ma nowy repertuar. Ide o zakład, że wszystkie pozostałe...
Reklama