UWAGA!

Dla każdego coś - zobacz relację!

 Elbląg, Dla każdego coś - zobacz relację!

Kolejna duża modernizacja siedziby Światowida, taneczne mistrzostwa Polski i nowe projekty - największy dom kultury w regionie zaczął nowy sezon.

Jeszcze we wrześniu rozpocznie się program Bajkowe weekendy dla najmłodszych, a w październiku będzie się m.in. 8. Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup.
     Pod koniec października Światowid organizuje też Międzynarodowe Spotkania Artystyczne. To nowa nazwa Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych. O gości z innych krajów poszerzą się również inne projekty adresowane do osób niepełnosprawnych. Nowymi partnerami będą Niemcy, Węgrzy i Czesi. Będzie też więcej propozycji dla terapeutów oraz rodziców mniej sprawnych elblążan i mieszkańców regionu.
     Tymczasem Światowid szykuje się do kolejnej przebudowy. Budynek przy Placu Jagiellończyka robi się za ciasny. Potrzeba więcej miejsca np. na specjalistyczne pracownie, w których odbywają się zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
     Placówka zdobyła już pieniądze na opracowanie dokumentacji technicznej niezbędnej do przygotowania projektów o środki pomocowe - i do realizacji prac remontowych.
     Na uroczystej inauguracji roku kulturalnego i konferencji prasowej była ekipa eKultura TV.
     
     Kliknij, aby obejrzeć materiał:
     - wersja dla szybszych łączy internetowych:
      kliknij
     
     - wersja dla słabszych łączy internetowych:
      kliknij
     
     Reporter: Agnieszka Jarzębska
     Zdjęcia, montaż: Krzysztof Chaja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A moim zdaniem: dla każdego coś.. Pisze na temat „zajęć kulturalnych” w wykonaniu rodzimych zwolenników picia piwa pod oknami Bogu ducha winnych mieszkańców, od pewnego czasu, sporadycznie, choć konsekwentnie. Śródmieście to lokale o najwyższym czynszu w mieście w związku z powyższym coś mieszkańcom się należy. Ot chociażby występy w/w całkiem za fryko, oczywiście, wszystko w celu urozmaicenia życia mieszkańców a dla występujących, nieświadomych powagi swojej roli, przede wszystkim po to, aby udowodnić kto tu „rządzi”. Dziwię się temu, boć to koszt niemały, a te występy trwają nieustająco jak doba i kalendarz długi i szeroki. No a dzieci. No cóż, coraz ich mniej na tym ogródku, widocznie towarzystwo piwoszy towarzyszące dzieciom, rodzicom jakby przestało odpowiadać. Najwyraźniej widać, że nie o naukę takiego języka tu chodzi.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    icoztego(2007-09-23)
Reklama