UWAGA!

Druga wystawa uczniów

Elbląg, Druga wystawa uczniów

Wielkimi krokami zbliża się druga wystawa prac uczniów II klasy Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Pierwsza zakończyła się sukcesem. Dlatego Galeria EL znowu przyjmie pod swoje skrzydła młodych, zdolnych. Wernisaż odbędzie się we wtorek 15 września o godz. 17.

- Efekty tygodniowej pracy uczniów na plenerze w Tolkmicku są naprawdę zdumiewające. Widać, że to właśnie systematyczna kilkugodzinna praca, walka z własnymi słabościami, kształtują talent – podsumowała Dominika Lewicka-Klucznik.
       Tolkmicko przywitało uczniów deszczem, żegnało piękną pogodą. Poszukiwali oni inspiracji, pięknych, czasem ulotnych chwil. Motywy architektoniczne, zabytkowe i krajoznawcze miasta są głównymi, jakie pojawiły się w pracach uczniów. A począwszy od Kościoła Świętego Jakuba Apostoła, pozostałości gotyckiej baszty, Kościoła Narodowego, cmentarz z kapliczkami czy nawet budynek dworca, port i plaża pozwoliły się młodym artystom „wyszaleć na płótnie”. Przedstawienie uroków tego miejsca poprzez pryzmat wyobraźni młodzież jest szczególnie cenne. Zrywa z przeświadczeniem, iż nie interesują się oni tym, co już było, że historia, zabytki, piękno krajobrazu nie jest już inspirujące.
       Tygodniowy plener artystyczny klasy I Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym w Tolkmicku „Historia pędzlem i węglem pisana”, który odbył się w czerwcu 2009 roku, współfinansowany był przez Powiat Elbląski, Gminę Tolkmicko i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szkoły.
      
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama