UWAGA!

Duch teatru - przestrzeń muzeum

 Elbląg, Duch teatru - przestrzeń muzeum

W sobotę, 10 września w godz. 20 – 22 Muzeum Archeologiczno-Historyczne oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zapraszają na inaugurację Europejskich Dni Dziedzictwa. W ich ramach na dziedzińcu elbląskiego muzeum będzie można zobaczyć spektakl wykorzystujący „duchowe” fragmenty Dziadów, Balladyny, Romea i Julii, wzbogacony nutą humoru i współczesnym tłem muzycznym.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny oraz najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Ich głównym celem jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz wspólnych korzeni kultury europejskiej. Tegoroczne Dni obchodzone są pod hasłem „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki”.
       Zatem 10 września z przestrzenią zabytkowego dziedzińca muzeum spotka się duch dramatu i poezji romantycznej. Gwarancję dobrej zabawy i ciekawych doznań stanowi oryginalny scenariusz wykorzystujący „duchowe” fragmenty Dziadów, Balladyny, Romea i Julii, wzbogacony nutą humoru i współczesnym tłem muzycznym. Początek około godzinnego spektaklu o godz. 20.30. Wstęp bezpłatny.
       Przez cały czas trwania imprezy będą dostępne dla zwiedzających ekspozycje w budynku Podzamcza, czyli: „Truso – legenda Bałtyku”, „Świadectwa. Historia w twarzach, twarze historii” i „Elbląg Reconditus”.
       Europejskie Dni Dziedzictwa potrwają jeszcze przez dwa kolejne weekendy. W ramach obchodów muzeum oferuje wszystkim chętnym bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem w dniach: 10, 11, 17, 18, 24, 25 września o godz. 12.
      

       Patronem medialnym Muzeum Archeologiczno-Historycznego jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
Agnieszka Sławińska, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama