UWAGA!

Dzień pierwszy - Masłowska

 Elbląg, Dorota Masłowska
Dorota Masłowska (fot. Michał Skroboszewski)

Nie będzie to tekst obiektywny. O tym zapomnijcie. No trudno, jak się komuś nie podoba, może już przestać czytać (ale może zobaczyć zdjęcia). W końcu społeczeństwo bywa kapryśne. I niemiłe. 

Prozy Doroty Masłowskiej przedstawiać nie trzeba. Przynajmniej tym, których cokolwiek na tym świecie interesuje poza naklejkami z żabki. Trzeba od razu przejść do rzeczy, to znaczy do muzyki. A raczej do melorecytacji, bo chyba tak najbezpieczniej to określić. 
       Masłowska na scenie, w roli wokalistki przebranej- ubranej w stylu mocno dyskotekowym, wypada rewelacyjnie. Ani przez chwilę nie wychodzi ze swojej roli, jaką od początku sobie wybrała. I która jest jej sposobem narracji. 
       Pomiędzy kolejnymi piosenkami rzuca śmieszne komentarze, proponuje śpiewać prezydent- elekt ma kłopotów sto i przygotowywać ruchy taneczne. A do tego przeplata swoje kompozycje hitami z Jarocina. Co ważne - wie, gdzie w danym momencie jest i nie myli Elbląga z Ełkiem. 
       Jest jeszcze jeden plus - tło, które serwują muzycy, którzy w projekcie Mister D. uczestniczą. Na albumie aż tak bardzo się tego nie odczuwa - tu na pierwszy plan wybija się tekst. Dopiero na koncercie słychać, i to całkiem dobrze, że muzyka jest równorzędna. 
       Mówią, że jaki poniedziałek taki cały tydzień. Miejmy nadzieję, że tak będzie z Ogrodami - jaki koncert pierwszego dnia, takie wszystkie. 
      
       Program na kolejne dni 12. Letnich Ogrodów Polityki znajdziesz tutaj. 

       Patronem medialnym 12. Letnich Ogrodów POLITYKI jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jezu, ja to było słabe. Śpiewać to ona raczej nie powinna. W większości niezrozumiały bełkot.
 • admin Bozia jest okrutna, da komuś talent literacki, a o wokalnym zapomni. Żeby chociaż bezlitosna łupanina nie zagłuszała ciekawych (jak się domyślam) tekstów!
 • dla mnie niezły psychodelik domowe melodie to nie były, ale niezłe darcie łacha z rzeczywistości
 • sami znawcy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  olgaaa(2015-06-11)
 • To był taki fajans, że aż żebra bolały.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  artiom(2015-06-11)
 • Serio, dawno się tak nie wymęczyłem. Nie wiem, czy jestem znawcą, ale chyba mogę wyrazić swoją opinię, co? nie rozumiałem słów wokalistki, a właśnie liczyłem na to, że teksty będą atutem tego wystąpienia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  sseebaaa(2015-06-11)
 • pomysł przeniesienia koncertów do pomieszczenia. .. gratulacje!! zero klimy i powietrza w taką duchotę, "szkoda", że nikt nie zasłabł, może dałoby to organizatorom do myślenia. Jeszcze nikt, przed nami 2 koncerty w pięknej ciasnej i dusznej sali. Powodzenia. Ja swoje wejściówki oddalem po wczorajszym koncercie. .
 • "Na albumie", Pani Marto W. , to się w ogóle niewiele odczuwa. A ponieważ o gustach się nie dyskutuje, to na Pani wynurzenia opuszczę zasłonę milczenia. Dodam jedynie, że się Pani Masłowska dość nieudolnie wpisała w coraz powszechniejszą modę bycia artystą multimedialnym. Jak ktoś jest dobrym aktorem, to zabiera się za malarstwo albo za restaurację, jak ktoś śpiewa, to za chwilę siada pisać książkę, a jak ktoś książkę już napisał, to zaraz odkrywa u siebie talent śpiewaczy, natomiast jak ktoś przestaje interesować się "naklejkami z żabki", to siada i smaruje recenzje z koncertów. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  szaszorek(2015-06-12)
Reklama