UWAGA!

Ekologicznie z Korczakiem

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 2 w Elblągu, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Lasy Państwowe Nadleśnictwo Elbląg zapraszają na prezentacje artystyczne pn. „Ekologicznie z Korczakiem”, które odbędą się w piątek, 26 października w sali kinowej CSE „Światowid”.

Już od godz. 9 będzie można podziwiać młodych artystów i ich interpretację dzieł, słów i myśli Janusza Korczaka.
       W krótkich formach teatralnych wystąpią:
       - Zespół „Pomocnicy Ekoludka” z Przedszkola Nr 11 w Elblągu, przedszkolaki zaprezentują inscenizację „Może zobaczymy”, która będzie odpowiedzią na pytanie czy „Człowiek wrażliwy na piękno kwiatu, motyla, pejzażu, miałby być obojętny na piękno człowieka?” (J. Korczak);
       - „Mamojuda” z Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych z Iławy zaprezentuje pantomimę pt. „Kolorowy świat”;
       - „Zakręcone jedenastki” ze Szkoły Podstawowej Nr 16 z Elbląga przedstawią „Prawa dziecka i przyrody” w oparciu o utwór Janusza Korczaka „Król Maciuś I”;
       - „Dwunasteczki” ze Szkoły Podstawowej Nr 12 z Elbląga w inscenizacji „Reformy króla Maciusia” odniosą się do słów „Jestem nie po to, aby mnie kochali…”;
       - Koło teatralne ze Szkoły Podstawowej Nr 15 z Elbląga przedstawi „Prawa dziecka” inspirowane twórczością Janusza Korczaka.
       - Zespół „Good&Bad” ze Szkoły Podstawowej Nr 6 z Elbląga wystąpi w dramie „Życie”;
       - Zespół „Do – Re – Mi” z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu zaprezentuje montaż słowno – muzyczny „Prawdziwie żyj”.
      
       „Ekologicznie z Korczakiem” to nie tylko artystyczne prezentacje twórczości dziecięcej, ale również lekcja wrażliwości z naciskiem na prawa i potrzeby drugiego człowieka. A wszystko w oparciu o obowiązek „(…) troszczenia się o świat, o człowieka” (Janusz Korczak).
       Młodym artystom bardzo przyda się wsparcie publiczności. Organizatorzy i uczestnicy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w Prezentacjach.
      
       Organizatorzy:
       Lasy Państwowe Nadleśnictwo Elbląg
       Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
       Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 2 w Elblągu im. Janusza Korczaka
      
       Prezentacje „Ekologicznie z Korczakiem” odbędą się w ramach współpracy i włączenia się instytucji działających na rzecz edukacji i wychowania dziecka w uroczyste obchody Roku Janusza Korczaka oraz realizacji projektu „Mama, tata i ja – razem poznajemy świat”.
      
Marzena Żachowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama