UWAGA!

Elbląg i elblążanie w starych fotografiach

2007-05-15
Aktualizowany 2007-05-17 00:25
Elbląg, Jedna z fotografii prezentowanych w albumie.
Jedna z fotografii prezentowanych w albumie.

„Elbląg i elblążanie w fotografii własnej. Lata czterdzieste i pięćdziesiąte” to tytuł albumu, którego uroczysta promocja odbędzie się w czwartek 17 maja o godz.17 w gmachu Biblioteki Elbląskiej.

Album wydany został staraniem Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu oraz Wydawnictwa Uran, a jego autorkami są Krystyna Laskowska i Wiesława Rynkiewicz-Domino, zaś opracowania plastycznego dokonał Stanisław Czuba.
     Zdjęcia, które znalazły się w albumie, stanowią plon wystawy czasowej, prezentowanej w 2003 i 2004 roku w elbląskim Muzeum. Wystawy już nie ma, pozostały za to ofiarowane na jej potrzeby niezwykłe fotografie Elbląga, który znali tylko jego pierwsi, polscy już mieszkańcy, a które dotąd przechowywane były wśród rodzinnych pamiątek lub w kronikach różnych instytucji. W albumie znalazły się 567 fotografie, pogrupowane w rozdziały ukazujące różne aspekty życia powojennych mieszkańców naszego miasta.
     Specjalnym gościem spotkania promocyjnego będzie prof. Andrzej Groth, który wygłosi laudację. Podczas spotkania prowadzona będzie również sprzedaż albumu w promocyjnej cenie.
     Organizatorzy promocji serdecznie zapraszają wszystkich elblążan na niezwykłe spotkanie z Elblągiem i jego mieszkańcami sprzed prawie 50 lat.
     Mówi współautorka albumu Wiesława Rynkiewicz-Domino:
ET
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama