UWAGA!

Elbląska Scena Literacka – Andzia Anny Peplińskiej

Elbląg, Elbląska Scena Literacka – Andzia Anny Peplińskiej

Niektóre koguty myślą, że słońce wschodzi z ich powodu (Theodor Fontane) – takie motto na piątkowe spotkanie podała Anna Peplińska, poetka z Elbląga, która w ramach stypendium kulturalnego wydała kolejną książkę pt. Andzia.

„Andzia” – o czym jest książka i dlaczego warto ją przeczytać? Jak mówi Anna: „o nieprzyzwoicie późnej miłości i braku społecznej akceptacji na ten stan. W tej książce spotkały się dwa równoległe światy, ludzi i zwierząt, które nawzajem się przenikają, a nawet na siebie zachodzą”. „Dałam prawo Piotrowi i Zofii do wielkiej, spełnionej miłości - i wszystkim nadzieję, że warto czekać, każdemu się miłość należy, chociaż jeden raz”. Co jeszcze da książka, prócz wiary w miłość prawdziwą? Wiedzę o świecie zwierząt, bo autorka starała się przemycić o ich świecie wiele ciekawostek.
      
       Nigdy nie jest za późno.
       „Nie miałam pojęcia, że kiedyś będę pisać. Najważniejszym było dla mnie spełnić się rodzinnie i społecznie. Pracowałam w zawodzie medycznym, uczyłam zawodu, wychowałam starannie dwoje dzieci, wyposażyłam je w rozum, i jak już tego dokonałam, postanowiłam wsłuchać się w siebie, w swoje potrzeby. A że przemyśleń było sporo, buntu, walki, postanowiłam z tymi emocjami się rozliczyć. Napisałam pierwszą książkę. Już na emeryturze, nawet ją w niewielkim nakładzie wydałam, ale po zastanowieniu się postanowiłam inaczej, to nie może być rachunek sumienia, skargi, jęki, trzeba poszukać w życiu czegoś co pozwoli dalej żyć dla siebie, przyjemności i napisać następną książkę inaczej”.
       O Annie i jej bohaterce, Andzi będziemy mogli dowiedzieć się więcej podczas spotkania Elbląskiej Sceny Literackiej. Poza rozmowami o literaturze, odbędzie się wystawa malarstwa Pauliny Leśniak i koncerty – Alicji Anuszek i Pawła Parczyka z zespołu Someting oraz warsztaty.
       Na ten wyjątkowy wieczór w Teatrze zapraszamy 7 grudnia o godzinie 18. Mała Scena, wstęp wolny.
      
Kamila Łyłka, kierownik literacki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama