UWAGA!

Elbląskie YHY i norweskie EGG3 w Mjazzdze

Elbląg, Elbląskie YHY i norweskie EGG3 w Mjazzdze

Już w najbliższą sobotę, 29 września, w klubie Mjazzga odbędzie się Release Party i koncert związany z wydaniem płyty przez elbląską formację YHY - laureata nagrody publiczności tegorocznego festiwalu ERE. We wtorek (2 października) gratka dla fanów muzyki awangardowej - koncert norweskiej grupy EGG3.

Sezon letni był dla elbląskiego zespołu YHY (rock/metal) niesamowicie pracowity. Nagrali materiał na płytę zatytułowaną Double Why Age, we własnym zakresie przygotowali teledyski do kilku utworów. Zagrali również kilka koncertów, na których mieli okazję promować swoją muzykę i sądząc po odbiorze (zdobyli m.in nagrodę publiczności na niedawno zakończonym Festiwalu Elbląg Rocks Europa) trafili ze swoją propozycją muzyczną na bardzo podatny grunt. Grono ich zwolenników rośnie w szybkim tempie i dla nich właśnie zespół przygotował sobotnią imprezę.
       29 września w klubie Mjazzga o godz. 20 zacznie się Release Party "Answers Never Come". Podczas imprezy będzie można nabyć krążek zespołu "Double Why Age", zobaczyć teledyski i przede wszystkim wysłuchać materiału z płyty na żywo.
       Sami w ten sposób zapowiadają imprezę:
       "Double Why Age… Ludzie zadają pytania, ale odpowiedzi brak… Answers Never Come…
       Twarze pokryte szarością kolejnych dni, dookoła kałuże czarne i czerwone, ślady aktywności…”
       Nie jesteśmy tacy my tylko o tym mówimy. Przeszliśmy długą drogę zanim nagraliśmy nasza EP’kę Double Why Age, teraz czas na prezentację. To nie jest lament nad światem czy życiem tylko opis tego co nas otacza. O tym mówi muzyka, którą gramy. Otwieramy drzwi, przez które możesz zajrzeć lub wejść – tym razem są to drzwi do Mjazzgi. To tyle tytułem wstępu reszta będzie na koncercie i naszej EP’ce."
       Wstęp wolny.
      
       We wtorek, 2 października, o godz. 20.15 przed elbląską publicznością zagra norweska formacja EGG3. Wszyscy członkowie zespołu to wykształceni muzycy jazzowi, ale muzyka którą tworzą jako EGG3 z tak zwanym jazzowym mainstreamem nie ma za wiele wspólnego.
       Trio muzyków jazzowych, którzy – zafascynowani rockiem i horrorami, powołali do życia improwizujący skład EGG3 (saksofon barytonowy, gitara i perkusja).
       Jego brzmienie przywodzi na myśl połączenie grupy Morphine z takimi artystami jak Mr. Bungle, Fantomas i Danny Elfman. Zespół ma za sobą trasy koncertowe w Norwegii i w Wielkiej Brytanii. Występował na takich festiwalach jak Lima czy MaiJazz. Aktualnie pracuje nad nowym albumem, którego premiera została zaplanowana na początek przyszłego roku.
       Dodatkową atrakcją będzie popis perkusyjnych umiejętności bębniarza z innej norweskiej formacji - Knive & Pistol.
      
       Bilety w cenie 15 zł przedsprzedaż i 20 zł w dniu koncertu.
      
       Więcej: www.mjazzga.pl oraz www.facebook.com/klubmjazzga
      
      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama