UWAGA!

Elblążanka, co w Bieszczady wyjechała

Elbląg, Jeden z obrazów Krystyny Szostak.
Jeden z obrazów Krystyny Szostak.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu zapraszają w piątek 16 października o godz. 17 na wernisaż wystawy malarstwa Krystyny Szostak. Wystawa zatytułowana jest „Ulotność”.

Krystyna Szostak to znana w środowisku elbląska malarka i pedagog, która przez wiele lat pełniła funkcję dyrektora W-MODN w Elblągu. Od dwóch lat mieszka i tworzy w Bieszczadach – w Sosnowym Dworze ma swoją pracownię, w której realizuje się artystycznie.
       Jak czytamy na stronie Sosnowego Dworu: „Krystyna Szostak ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Profesor Barbara Massalska określiła ją jako „kolorystkę” i coś jest na rzeczy. Nigdy nie zastanawia się nad doborem kolorów, to jest w niej, a jej paleta jest coraz cięższa od farb i wygląda jak abstrakcyjne wzgórze. Może to przez kolory, a może przez klimat, jedno jest pewne – ludzie kochają jej obrazy. Każda wystawa, których miała wiele zarówno w Polsce, jak i daleko w świecie – budziła ogromne zainteresowanie.
       Jej pasją jest poszukiwanie coraz to nowych form i sposobów wyrażania się przez sztukę – malarstwo, collage, batiki. Najnowszą miłością jest zgrzebne drewno. Jak sama mówi – ono do niej przemawia drzazgami, fakturą i ciepłem. Teraz tworzy to, co podpowiada jej największy mistrz – natura”.
       Na wystawie zobaczymy najnowsze prace z ostatnich miesięcy, inspirowane wyjazdem w Bieszczady. Wystawa towarzyszy obchodom 20-lecia powstania Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu i można ją będzie oglądać do 25 października w Galerii Nobilis.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama