UWAGA!

EOK na Międzynarodowy Dzień Muzyki

 
Elbląg, W jutrzejszym koncercie jako solista wystąpi„czarodziej klarnetu” Wojciech Mrozek
W jutrzejszym koncercie jako solista wystąpi„czarodziej klarnetu” Wojciech Mrozek (fot. nadesłane)

1 października na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji, Elbląska Orkiestra Kameralna zagra dla dzieci i młodzieży niezwykły koncert pn. „Tańce Świata”. Jako soliści zaprezentują się: „czarodziej klarnetu” Wojciech Mrozek i Ihor Lomaha, który specjalizuje się w grze na cymbałach mołdawskich.

Międzynarodowy Dzień Muzyki został zainicjowany przez Yehudi Menuhina w 1975 r., ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą organizacji UNESCO. 1 października ludzie na całym świecie obchodzą to święto w sposób szczególny. Również Elbląska Orkiestra Kameralna przygotowała coś specjalnego, by uczcić ten dzień.
       W Zespole Państwowych Szkół Muzycznych o godz. 12, Orkiestra zagra dla dzieci i młodzieży z elbląskich szkół niezwykły koncert pn. „Tańce Świata”. Jako soliści zaprezentują się: Wojciech Mrozek, wybitny polski klarnecista, dyrygent i kompozytor, nazywany przez media „czarodziejem klarnetu” oraz Ihor Lomaha, instrumentalista z Ukrainy, który jako jeden z niewielu muzyków na świecie specjalizuje się w grze na cymbałach mołdawskich. W programie koncertu znajdą się specjalnie zaaranżowane tańce ludowe różnych narodów świata, między innymi: Taniec Greka Zorby, Csardas, Taniec z Szablami, Taniec węgierski nr 5 czy Skrzypek na dachu.
      
       Sponsor Strategiczny, Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S.A.

      
       Elbląska Gazeta Internetowa portEl jest patronem medialnym EOK.
      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • " Elbląska Orkiestra Kameralna zagra dla dzieci i młodzieży niezwykły koncert pn. „ Tańce Świata” . Jako soliści zaprezentują się: „ czarodziej klarnetu” Wojciech Mrozek i Ihor Lomaha, który specjalizuje się w grze na cymbałach mołdawskich. " moim zdaniem wprost idealnie trafiony temat muzyczny dla dzieci i młodzieży. przecież kto z nas za młodu nie lubił rozkoszować sie dźwiękiem cymbał mołdawskich. średnia wieku na koncertach tego typu to jakie 50 lat wyjątkiem jest grupka uczniów ze szkoły muzycznej. skoro robicie juz taki koncert to przynajmniej nie kpijcie ze gracie dla młodzieży bo tak nie wciągniecie ich na tyle by chodź trochę o muzyce klasycznej pomyśleli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  slawsjaa(2012-09-30)
 • Ktoś nie zrozumiał tekstu. Koncert jest o 12 w szkole muzycznej - ta się uczą DZIECI :) No i młodzież oczywiście. .. :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zazula(2012-10-01)
 • Koncert był rewelacyjny, braaawo!Mrozek mistrzostwo świata. Uczniowie ZPSM
 • Koncert, a szczególnie soliści wyśmienici. Szkoda, że orkiestra ubrana jakby się wybierała na działkę. To BYŁ koncert a na widowni zasiadała PUBLICZNOŚĆ.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PUBLICZNOŚĆ(2012-10-02)
 • Nie, to nie był koncert tylko otwarta próba generalna, i takie są zasady!
Reklama