UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Eswiatowid.pl będzie portalem społecznościowym - zobacz!

Elbląg, Eswiatowid.pl będzie portalem społecznościowym - zobacz!
(fot. nadesłane)

W tym roku eswiatowid.pl będzie obchodził 5. urodziny. W ciągu dwóch najbliższych lat gazeta o kulturze zmieni się w kulturalny portal społecznościowy. Będzie to możliwe dzięki wsparciu Unii Europejskiej.

W ubiegłym roku portal, którego wydawcą jest Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu, przeszedł lifting. Zmieniła się kolorystyka i wygląd strony głównej, a całość stała się bardziej funkcjonalna i przyjazna dla Czytelników.
       Nowy projekt zakłada rozbudowę gazety i stworzenie na jego bazie portalu społecznościowego, który w większym niż obecnie zakresie będzie współtworzony przez internautów, pozwoli użytkownikom na prezentację swoich pasji i zainteresowań związanych z szeroko pojętą kulturą i turystyką.
       Jak zapowiada Justyna Kozłowska - Dyrla, kierownik Wirtualnego Centrum Kultury eSwiatowid.pl, każdy internauta będzie mógł założyć własne konto, dodawać nagrania dźwiękowe i wideo czy tworzyć artykuły w kącikach zainteresowań.
       Nadal będzie można znaleźć przygotowywane przez redakcję teksty, materiały audio i wideo. Pojawią się jednak nowe tematy, formy i rozwiązania funkcjonalne, takie jak e-learning, mapy tematyczne, galerie 3D czy syntezator mowy, który treści portalu będzie "czytać" osobom niedowidzącym. Serwis ma być też dostępny w telefonach komórkowych.
       Nowością będzie telewizja samorządowa. Mają w niej być nadawane wiadomości kulturalne, ogłoszenia, komunikaty czy audycje tematyczne dotyczące działalności samorządu województwa warmińsko-mazurskiego. W planach jest też stworzenie modułu rezerwacji biletów i sal oraz rozwiązania typu e-urząd.
       Centrum Spotkań Europejskich Światowid zdobyło na ten cel prawie 1 mln 850 tys. zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013).
       Budżet projektu wyniesie 2 mln 159 tys. 156 zł, a wkład własny dofinansowany przez samorząd województwa - niemal 325 tys. zł.
      
       Zobacz nagranie Agnieszki Jarzębskiej i Krzysztofa Chai.
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama