UWAGA!

Fabryka, czyli Festiwal Przemysłów Kreatywnych

 
Elbląg, Fabryka, czyli Festiwal Przemysłów Kreatywnych
fot. nadesłana

W czerwcu 2013 roku zostanie otwarta nowa fabryka. Fabryka da miejsca pracy milionom szarych komórek, chętnych do działania. Rekrutację rozpocznie najpierw wśród dzieci.

Później pod lupę weźmie możliwości młodzieży, studentów oraz osób, które mają już doświadczenie oraz sukcesy w branży kreatywnej. Wynagrodzenie? Szansa na powodzenie na rynku pracy w przyszłości, promocja swoich umiejętności.
       Od pomysłu zaczęła się kariera Billa Gatesa, Steve'a Jobsa czy Marca Zuckerberga. Każdy może wpaść na jakiś pomysł. Tylko trzeba umieć ocenić jego szansę na sukces i mieć odwagę dążyć do jego realizacji. Przemysł kreatywny daje coraz więcej miejsc pracy. Czas, żeby uświadomili to sobie i zaczęli jak najszerzej korzystać również elblążanie, tym bardziej, że nowa perspektywa finansowa będzie ukierunkowana na innowacyjność i kreatywność. Stąd pomysł stworzenia Festiwalu Przemysłów Kreatywnych, roboczo nazwanym Fabryką.
       W festiwal jako pierwsze będą mogły włączyć się dzieci. W ramach festiwalowych działań najmłodsi dowiedzą się, że kreatywność to cecha, którą należy w sobie pielęgnować i rozwijać. Swoje pomysły będą mogły obrócić w rzeczywistość.
       Podczas festiwalu pole do działania będą mieli również przedsiębiorcy dziedzin kreatywnych, projektanci, studenci oraz wykładowcy uczelni i innych szkół artystycznych. Festiwalowi będą towarzyszyć konferencje, targi oraz działania zupełnie niestandardowe.
       Przemysł kreatywny jest coraz ważniejszą dziedziną gospodarki. Co oznacza, że dotyczy to każdego, bez względu na to czy tego chce. Dlatego organizatorzy zadbają o to, żeby włączyli się w niego również elblążanie, którzy nie mają zwyczaju uczestniczyć w jakichkolwiek inicjatywach kulturalno-społecznych. W jaki sposób? O tym będzie można się przekonać w czerwcu 2013 roku.
      
       Zainteresowane osoby i podmioty prosimy o kontakt e-mail: karolina.sluz@swiatowid.elblag.pl lub kino@swiatowid.elblag.pl
      
       Organizatorem Festiwalu Przemysłów Kreatywnych jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

      
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A moim zdaniem, świetna inicjatywa do wyciągnięcia za darmochę od ludzi ich pomysłów, w celu zarobienia pieniążków dla siebie lub znajomych.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Jestestwo(2012-10-08)
Reklama